CNN Prima News Neziskové organizace
Neziskové organizace

Neziskové organizace

V Česku fungují desítky organizací, které se zaměřují na pomoc zvířatům a jejich ochranu. S některými spolupracujeme, některé podporujeme a některé se na nás obrací kvůli publikaci článků s aktuálními tématy, která právě řeší. 

Nejnovější příspěvky autora

Svět zvířat

Sokolí rekord na Broumovsku: Vyvedli tu 14 mláďat

Letos opustilo hnízda v chráněné krajinné oblasti Broumovsko nejvíce sokolích mláďat v novodobé historii. Zahnízdilo tu sedm párů sokolů, z hnízd vylétlo 14 mladých ptáků. Dvě hnízdění úspěšná nebyla, skončila pravděpodobně predací už v době zahřívání vajec.

Svět zvířat

Největší chov divokých koní mimo Velkou Británii máme v Česku

Česká republika se může pochlubit novým prvenstvím. Na jejím území se nachází největší chov exmoorských divokých koní na evropském kontinentu. Větší se vyskytují jen na britských ostrovech, odkud tito koně pocházejí z oblasti Exmooru. Vyplývá to z aktuálního vydání plemenné knihy, která eviduje všechny čistokrevné exmoorské koně na světě.

Další příspěvky autora

Kocourek Pilvi nejspíš sloužil jen jako nástroj na peníze

Kocourek, který dostal jméno Pilvi (finsky mráček), byl nalezen ve firmě s těžkým průmyslem, jejíž majitel je naštěstí velmi rozumný člověk a „kočkař“. Dlouhodobě spolupracuje s azylem Fousek na kastracích koček pohybujících se v areálu. A mnoha z nich se již společnými silami podařilo najít nové domovy. Tento kocour se ale na místě vyskytl nově a už podle jeho vzezření bylo jasné, že do smečky polodivošek nepatří, že se jedná o kocourka, kterého se někdo zbavil.

Žaloba na Evropskou komisi za to, že nesplnila svůj slib zakázat klecové chovy

Evropská občanská iniciativa (EOI) Konec doby klecové dnes zahájila právní kroky proti Evropské komisi, která nesplnila závazek, že zakáže klecové chovy. Také se snaží poukázat na fakt, že evropské občanské iniciativy byly zavedeny s konkrétním záměrem poskytnout evropským občanům větší vliv na rozhodování EU. Nedodržením převratného závazku „zakázat klece“, Komise zmaří samotný účel tohoto nového demokratického nástroje.

Ministerstvo zruší, obce vyhláškou povolí: Paradoxy v odstřelu vlků

První, ale o to významnější vítězství v bitvě za ochranu ohrožených vlků, dosáhla táborská zoologická zahrada a ochranáři ze spolku Hlas zvířat. Ministerstvo životního prostředí v minulých dnech vyhovělo jejich podnětům a zrušilo hned několik rozhodnutí umožňujících odstřel těchto krásných zvířat, včetně rozhodnutí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje a Agentury ochrany přírody a krajiny ČR povolujících výjimku ze zákazu usmrcovat vlka obecného.

Evropská komise zradila důvěru občanů: Ignoruje závazek zrušení klecových chovů

Téměř čtvrtina masa v EU se vyhodí před konzumací. Zvířata tak umírají naprosto zbytečně, navíc po životě v nehumánních podmínkách, jako jsou například klecové velkochovy. Přitom právě konec klecí má u veřejnosti obrovskou podporu. Téměř 1,4 milionu obyvatel podepsalo evropskou občanskou iniciativu za ukončení klecových velkochovů; 89 % obyvatel EU (84 % v ČR) podporuje konec klecí.

Hroty a sítě jsou smrtící pasti a nejen pro holuby: Věděli jste, že to jde jinak?

Přítomnost holubů na budovách ve městech a nádražích je mezi lidmi nevítaná. Existuje množství zábran, které holubům znemožňují usednout na určitá místa, a mají je tak chránit před nežádoucím znečištěním. Některé fungují poměrně dobře, velice však záleží na jejich typu a také samotné instalaci. Některé z nich, jako například sítě, vyžadují pravidelnou kontrolu a údržbu. V opačném případě se totiž stávají nebezpečnou smrtící pastí.