CNN Prima News Neziskové organizace
Neziskové organizace

Neziskové organizace

V Česku fungují desítky organizací, které se zaměřují na pomoc zvířatům a jejich ochranu. S některými spolupracujeme, některé podporujeme a některé se na nás obrací kvůli publikaci článků s aktuálními tématy, která právě řeší. 

Nejnovější příspěvky autora

Obránci zvířat bojují proti rychlokuřatům. Za uši dostal i Jágr s Babišem
Svět zvířat

Obránci zvířat bojují proti rychlokuřatům. Za uši dostal i Jágr s Babišem

Obránci zvířat z organizace OBRAZ natočili pokračování tehdejší vtipné reklamy na „kuřecí křídlo“, ve které vystupoval hvězdný hokejista Jaromír Jágr spolu s majitelem firmy Andrejem Babišem. „Jak to bylo s kuřetem z televizní reklamy, co si chtělo zahrát s Jardou Jágrem na křídle? Zákulisní video z natáčení odhaluje šokující pravdu,“ píše OBRAZ k příspěvku. Video „za zákulisí“ má ukázat smutný život rychlokuřat, které neunesou vlastní nohy a má tak podpořit celou kampaň proti špatným životním podmínkám ve velkochovech.

Další příspěvky autora

Lepící pasti na hmyz nesmí týrat zvířata, konstatuje Ministerstvo zemědělství

Český svaz ochránců přírody, který založil a koordinuje Národní síť záchranných stanic, upozorňoval, právě kvůli zkušenostem záchranných stanic, na lepové pasti proti hmyzu. V těchto pastech hynou děsivou smrtí desítky, spíše stovky zvířat ročně. Nyní Ministerstvo zemědělství potvrdilo, že takové pasti lze zakázat a jejich výrobu, prodej i aplikaci pokutovat.

Když nohy neunesou vlastní tělo: Utrpení rychlokuřat mohou pomoct ukončit řetězce

Kuřata, která stěží unesou vlastní nohy a pod náporem mohutných těl se jim lámou kosti. Často umírají hladem či žízní. Takhle to podle záběrů ze tří českých farem, zveřejněných na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat, vypadá v standardních českých chovech kuřat na maso. Obránci zvířat v nové kampani Rychlokuřata upozorňují na utrpení kuřat, která se vlivem šlechtění zvětšila za posledních 50 let čtyřnásobně. OBRAZ vyzývá supermarkety a další firmy, aby přestaly prodávat maso z přešlechtěných kuřat.

Pozorujte netopýry a zpříjemněte si tak léto. Poradíme, kde si půjčit vybavení

Společnost na ochranu netopýrů (ČESON) připravila pro školy a organizace nový projekt. Cílem programu je přiblížit dětem (i dospělým) tajemný svět netopýrů prostřednictvím moderní techniky – ultrazvukových detektorů. Tyto přístroje umožňují poslouchat pro lidi neslyšitelné hlasy, pomocí kterých se netopýři potmě orientují. Podle nich je možné některé druhy netopýrů i určovat.

Jediná svého druhu: Psovodka vyhledává otrávené dravce a pomáhá odhalovat traviče

Česká společnost ornitologická (ČSO) od začátku roku eviduje 32 otrávených ptáků a 18 savců. Většinou jde o dravce. Více než polovina počtu obětí jsou káně lesní, traviči mají na svědomí třeba i orla mořského. Na vině je ve většině případů jed karbofuran, jehož držení je v celé Evropské unii od roku 2008 zakázané pro přílišnou jedovatost, dříve se používal jako pesticid. Karbofuran je smrtelný i při malé dávce, a to i pro člověka. Psovodka ČSO Klára Hlubocká, kterou znáte z našeho pořadu Prima Mazlíček, vyhledává se speciálně vycvičenými psy v terénu otrávené návnady a jejich oběti a podklady předává policii. Mimochodem v Česku je jediná svého druhu.

Nehumánní odchyty mustangů v Americe trvají, hříbata bez matky i mrtví koně

V USA probíhají odchyty divokých koní každý rok. Pokaždé jde o formu nahánění koní do pastí pomocí helikoptér a sjednaných kovbojů na koních. Stát se hájí tím, že tyto odchyty jsou nutné z důvodu přemnožení a špatného stavu koní s ohledem na množství pastvy a vody v obdobích sucha. Ochránci a advokáti těchto mustangů však tvrdí, že koně ve většině oblastí, kde odchyty probíhají, jsou ve výborné kondici.

Psi v létě: Co by měl správný páníček vědět?

Na psa v létě čeká mnoho nástrah. Je proto důležité, aby jeho majitel věděl, na co si dát pozor. Rozpálené chodníky, vleklé procházky, dlouhé aportování, nesprávné chlazení, koupání nebo stříhání a náhubky, to vše se může stát nebezpečným pro vašeho psa. V reportáži se dozvíte, čeho se vyvarovat.