CNN Prima News Austin

Austin

Výpis příspěvků ke štítku „Austin“

CNN: Masivní útok proti povstalcům v Jemenu. Americký ministr obrany řídí akci z nemocnice

Americký ministr obrany Lloyd Austin nařídil a sledoval údery na jemenské povstalce z nemocnice, uvedl vysoce postavený zdroj z Pentagonu pro televizní stanici CNN. Masivní útok ze strany Spojených států a Velké Británie má za cíl zničit hútíjské vojenské kapacity, především odpalovací platformy pro rakety a drony, které ohrožovaly nákladní lodě v Rudém moři. Američané i Britové měli podle zdroje CNN vést palbu jak z letadel, tak z válečných plavidel a ponorek. „A nemusí jít o poslední slovo,“ uvedl zdroj.

Austin už několik dní „tajně“ leží v nemocnici. Novináři tvrdě zkritizovali Pentagon

Americký ministr obrany Lloyd Austin je od pondělí z blíže neupřesněného důvodu hospitalizován. Pentagon o tom podle agentury Reuters informoval až v pátek pozdě večer, aniž by uvedl, proč to několik dní tajil. Sedmdesátiletý Austin je nejvyšším velitelem americké armády hned po prezidentu Joeu Bidenovi a jeho povinnosti vyžadují, aby byl kdykoli k dispozici a mohl reagovat na jakoukoli krizi v oblasti národní bezpečnosti.

Otřesný útok. Muž v USA vtrhl do domu sousedů, malému chlapci rozbil lebku baseballovou holí

Hrozivý útok na malého chlapce řeší policisté v Texasu. Teprve šestiletý Jeremy z Austinu musel být hospitalizován poté, co ho baseballovou pálkou zmlátil soused. Píše o tom web USA Today News. Mezi zraněnými je podle amerických médií i matka pachatele, která se ho údajně pokoušela zastavit. Motiv útočníka detektivové nespecifikovali. Sled událostí policistům popsala násilníkova žena.

Žralok přímo mezi lidmi. Kamera zachytila velkého predátora na lovu u floridské pláže

Poklidné chvíle u moře vystřídaly momenty strachu z nebezpečného predátora. Sociální sítě obletělo video z Navarrské pláže na Floridě, kde žralok plaval přímo mezi koupajícími se lidmi. Zprvu poklidné sledování zubaté paryby následoval obezřetný ústup z vody. Výskyt žraloků ve vodách u Navarrské pláže není podle ředitele plážové bezpečnosti Austina Turnbilla žádnou raritou a predátory je zde možné vidět téměř každý den. Informoval o tom americký web Pensacola News Journal.

Zemřel nejstarší laureát Nobelovy ceny. Jeho objev umožnil vznik mobilů a notebooků

Ve věku 100 let zemřel v neděli americký vědec německého původu John Goodenough. V roce 2019 získal jako nejstarší laureát Nobelovu cenu za chemii za vývoj lithium-iontových baterií, které se v současné době využívají po celém světě k napájení přenosných elektronických zařízení. Oznámila to Texaská univerzita v Austinu, na níž Goodenough dlouhá léta působil.

Český export se z covidu ještě nevzpamatoval. Vládní podpora kulhá, stěžuje si Jakubský

Je třeba posílit ekonomickou diplomacii a vyčlenit víc peněz na podporu exportu, upozorňuje viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský. Podle něj české vývozce poznamenala pandemie covidu a současný stav se stále nepodařilo vrátit na původní úroveň. Pokud jde o ekonomickou diplomacii, Hospodářská komora očekává, že prezident Petr Pavel naváže na práci svých předchůdců. Jednou z cest podpory českých exportérů by měly být i zahraniční mise s představiteli vedení země, 12. března například zavítá ministr přůmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN) s podnikateli do USA.

Odešla dětská televizní hvězda. Austin zemřel v zařízení pro bezdomovce, měl se předávkovat

Tragická zpráva zasáhla v pondělí americkou filmovou a seriálovou branži. Ve 27 letech zemřela dřívější dětská hvězda Austin Majors. Mladík, který se proslavil například v seriálech NYPD Blue nebo Jak jsem poznal vaši matku, žil v zařízení pro bezdomovce, kde také zesnul. Podle amerických médií se zřejmě předávkoval fentanylem. Rodina je zdrcená, na Austina vzpomíná jako na milujícího a laskavého člověka.

Milionové odškodné rodičům oběti masakru ve škole. Dezinformátor tvrdil, že šlo o podvod

Americký dezinformátor Alex Jones má zaplatit rodičům šestiletého chlapce zabitého při střelbě na základní škole Sandy Hook před téměř deseti lety 4,1 milionu dolarů (přes 98 milionů korun) za svá lživá tvrzení, že tragédie byla podvod. Rozhodla o tom porota v soudním procesu, v němž po něm rodiče zabitého hocha požadují odškodné. Podle agentury AP je to poprvé, co porota Jonese seznala finančně odpovědným za jeho lživá tvrzení.