reklama

Austrálií otřásá další skandál: Záběry odhalily týrání zvířat na jatkách

Nově pořízené záběry z indonéských jatek dokumentují brutální týrání krav, které sem byly dovezeny z australských chovů. Videozáznamem se nyní zabývá australské ministerstvo zemědělství. Ochránci zvířat znovu vybízejí k zákazu exportu živých zvířat z Austrálie.

reklama

Videozáběry, které byly pořízeny na jatkách schválených australskými úřady v indonéské provincii Aceh, získala organizace Animals Australia. Zobrazují například býka, který je při vědomí podřezán a ještě zaživa tažen třemi muži po zemi. Umírající krávy jsou na záběrech polévány vodou, aby jejich maso zůstalo chladné – na jatkách totiž není dostatek chladících prostorů. Žádné ze zvířat na záběrech nebylo před podřezáním omráčeno. Podle pravidel pro vývozce australských zvířat je to však jedna z podmínek schválení jatek pro porážku australských zvířat. Tato pravidla byla zavedena poté, co bylo v roce 2011 zdokumentováno podobné týrání australských zvířat právě v Indonésii.

Záběry byly předány ministerstvu zemědělství, které spustilo vyšetřování. Není to však první případ, kterým se ministerstvo musí tento měsíc zabývat. Minutý týden bylo odhaleno porušení pravidel pro vývoz australských zvířat i v Jordánsku. Tyto záběry zobrazují ovce, které jsou taženy po zemi za nohy a prodávány k nezákonné domácí porážce v souvislosti s oslavami Eid al-Adha.

„Australská zvířata jsou porážena za pomoci brutálních zakázaných metod na schválených jatkách v Indonésii, a to by nás mělo upozornit na to, že schvalovací a kontrolní systémy byly narušeny,“ prohlásila Lynn White z organizace Animals Australia a dodala, že od roku 2011, kdy organizace poprvé odhalila brutální týrání vyvážených zvířat, se v legislativě nic nezměnilo. Ochránci zvířat upozorňují, že zvířata na záběrech na sobě nemají povinné známky a dále vybízejí k zavedení elektronických známek pro vyvážená zvířata, aby bylo snadnější vyhledat vývozce, kteří pravidla porušují.

Tagy:
Austrálie týrání zvířat export Indonésie jatka

Hlavní zprávy

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu
360°

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

To si Štrasburk za rámeček nedá. Právníci a politici cupují verdikt v kauze Michalákové

Verdikt Evropského soudu pro lidská práva v kauze Evy Michalákové vyvolal vlnu překvapení, rozhořčení i mrzení. Politici například zmiňují, že se evropská justice nezabývala klíčovými poznatky, které hrály ve prospěch české matky. Podobně se vyjádřili i někteří právníci. Česká Kancelář vládního zmocněnce ve svém stanovisku naopak uvedla, že Michaláková neměla podat stížnost za své děti, protože s nimi byla ve střetu zájmů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama