reklama

Austrálií otřásá další skandál: Záběry odhalily týrání zvířat na jatkách

Po dlouhých hodinách strávených na lodích jsou zvířata vykládána na jatkách. Tady však jejich utrpení nekončí.
Zdroj: Animals Australia

Nově pořízené záběry z indonéských jatek dokumentují brutální týrání krav, které sem byly dovezeny z australských chovů. Videozáznamem se nyní zabývá australské ministerstvo zemědělství. Ochránci zvířat znovu vybízejí k zákazu exportu živých zvířat z Austrálie.

reklama

Videozáběry, které byly pořízeny na jatkách schválených australskými úřady v indonéské provincii Aceh, získala organizace Animals Australia. Zobrazují například býka, který je při vědomí podřezán a ještě zaživa tažen třemi muži po zemi. Umírající krávy jsou na záběrech polévány vodou, aby jejich maso zůstalo chladné – na jatkách totiž není dostatek chladících prostorů. Žádné ze zvířat na záběrech nebylo před podřezáním omráčeno. Podle pravidel pro vývozce australských zvířat je to však jedna z podmínek schválení jatek pro porážku australských zvířat. Tato pravidla byla zavedena poté, co bylo v roce 2011 zdokumentováno podobné týrání australských zvířat právě v Indonésii.

Záběry dokumentují brutální týrání zvířat.
Záběry dokumentují brutální týrání zvířat.
Zdroj: Animals Australia

Záběry byly předány ministerstvu zemědělství, které spustilo vyšetřování. Není to však první případ, kterým se ministerstvo musí tento měsíc zabývat. Minutý týden bylo odhaleno porušení pravidel pro vývoz australských zvířat i v Jordánsku. Tyto záběry zobrazují ovce, které jsou taženy po zemi za nohy a prodávány k nezákonné domácí porážce v souvislosti s oslavami Eid al-Adha.

Proti vývozu živých zvířat na Blízký Východ ochránci často protestují.
Proti vývozu živých zvířat na Blízký Východ ochránci často protestují.
Zdroj: Animals Australia

„Australská zvířata jsou porážena za pomoci brutálních zakázaných metod na schválených jatkách v Indonésii, a to by nás mělo upozornit na to, že schvalovací a kontrolní systémy byly narušeny,“ prohlásila Lynn White z organizace Animals Australia a dodala, že od roku 2011, kdy organizace poprvé odhalila brutální týrání vyvážených zvířat, se v legislativě nic nezměnilo. Ochránci zvířat upozorňují, že zvířata na záběrech na sobě nemají povinné známky a dále vybízejí k zavedení elektronických známek pro vyvážená zvířata, aby bylo snadnější vyhledat vývozce, kteří pravidla porušují.

K tématu

Tagy: Austrálie týrání zvířat export Indonésie jatka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko
Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Další články
reklama
reklama