reklama

Austrálií otřásá další skandál: Záběry odhalily týrání zvířat na jatkách

Po dlouhých hodinách strávených na lodích jsou zvířata vykládána na jatkách. Tady však jejich utrpení nekončí.
Foto: Animals Australia

Nově pořízené záběry z indonéských jatek dokumentují brutální týrání krav, které sem byly dovezeny z australských chovů. Videozáznamem se nyní zabývá australské ministerstvo zemědělství. Ochránci zvířat znovu vybízejí k zákazu exportu živých zvířat z Austrálie.

reklama

Videozáběry, které byly pořízeny na jatkách schválených australskými úřady v indonéské provincii Aceh, získala organizace Animals Australia. Zobrazují například býka, který je při vědomí podřezán a ještě zaživa tažen třemi muži po zemi. Umírající krávy jsou na záběrech polévány vodou, aby jejich maso zůstalo chladné – na jatkách totiž není dostatek chladících prostorů. Žádné ze zvířat na záběrech nebylo před podřezáním omráčeno. Podle pravidel pro vývozce australských zvířat je to však jedna z podmínek schválení jatek pro porážku australských zvířat. Tato pravidla byla zavedena poté, co bylo v roce 2011 zdokumentováno podobné týrání australských zvířat právě v Indonésii.

Záběry byly předány ministerstvu zemědělství, které spustilo vyšetřování. Není to však první případ, kterým se ministerstvo musí tento měsíc zabývat. Minutý týden bylo odhaleno porušení pravidel pro vývoz australských zvířat i v Jordánsku. Tyto záběry zobrazují ovce, které jsou taženy po zemi za nohy a prodávány k nezákonné domácí porážce v souvislosti s oslavami Eid al-Adha.

„Australská zvířata jsou porážena za pomoci brutálních zakázaných metod na schválených jatkách v Indonésii, a to by nás mělo upozornit na to, že schvalovací a kontrolní systémy byly narušeny,“ prohlásila Lynn White z organizace Animals Australia a dodala, že od roku 2011, kdy organizace poprvé odhalila brutální týrání vyvážených zvířat, se v legislativě nic nezměnilo. Ochránci zvířat upozorňují, že zvířata na záběrech na sobě nemají povinné známky a dále vybízejí k zavedení elektronických známek pro vyvážená zvířata, aby bylo snadnější vyhledat vývozce, kteří pravidla porušují.

K tématu

Tagy: Austrálie týrání zvířat export Indonésie jatka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama