reklama

Austrálií otřásá další skandál: Záběry odhalily týrání zvířat na jatkách

Po dlouhých hodinách strávených na lodích jsou zvířata vykládána na jatkách. Tady však jejich utrpení nekončí.
Zdroj: Animals Australia

Nově pořízené záběry z indonéských jatek dokumentují brutální týrání krav, které sem byly dovezeny z australských chovů. Videozáznamem se nyní zabývá australské ministerstvo zemědělství. Ochránci zvířat znovu vybízejí k zákazu exportu živých zvířat z Austrálie.

reklama

Videozáběry, které byly pořízeny na jatkách schválených australskými úřady v indonéské provincii Aceh, získala organizace Animals Australia. Zobrazují například býka, který je při vědomí podřezán a ještě zaživa tažen třemi muži po zemi. Umírající krávy jsou na záběrech polévány vodou, aby jejich maso zůstalo chladné – na jatkách totiž není dostatek chladících prostorů. Žádné ze zvířat na záběrech nebylo před podřezáním omráčeno. Podle pravidel pro vývozce australských zvířat je to však jedna z podmínek schválení jatek pro porážku australských zvířat. Tato pravidla byla zavedena poté, co bylo v roce 2011 zdokumentováno podobné týrání australských zvířat právě v Indonésii.

Záběry dokumentují brutální týrání zvířat.
Záběry dokumentují brutální týrání zvířat.
Zdroj: Animals Australia

Záběry byly předány ministerstvu zemědělství, které spustilo vyšetřování. Není to však první případ, kterým se ministerstvo musí tento měsíc zabývat. Minutý týden bylo odhaleno porušení pravidel pro vývoz australských zvířat i v Jordánsku. Tyto záběry zobrazují ovce, které jsou taženy po zemi za nohy a prodávány k nezákonné domácí porážce v souvislosti s oslavami Eid al-Adha.

Proti vývozu živých zvířat na Blízký Východ ochránci často protestují.
Proti vývozu živých zvířat na Blízký Východ ochránci často protestují.
Zdroj: Animals Australia

„Australská zvířata jsou porážena za pomoci brutálních zakázaných metod na schválených jatkách v Indonésii, a to by nás mělo upozornit na to, že schvalovací a kontrolní systémy byly narušeny,“ prohlásila Lynn White z organizace Animals Australia a dodala, že od roku 2011, kdy organizace poprvé odhalila brutální týrání vyvážených zvířat, se v legislativě nic nezměnilo. Ochránci zvířat upozorňují, že zvířata na záběrech na sobě nemají povinné známky a dále vybízejí k zavedení elektronických známek pro vyvážená zvířata, aby bylo snadnější vyhledat vývozce, kteří pravidla porušují.

K tématu

Tagy: Austrálie týrání zvířat export Indonésie jatka
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Kubek: Vojtěchovi nemohu odpustit to, že lhal a papouškoval, co se mu řeklo

Po roce pandemie koronaviru v Česku věří protiepidemickým opatřením jen asi 40 procent Čechů, zatímco na počátku to bylo dvakrát více. Start boje s epidemií byl dobrý, pak ale přišly chyby. Shodli se na tom hosté speciálu Rok s koronavirem na CNN Prima NEWS, jimiž byli bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), epidemiolog Rastislav Maďar, prezident České lékařské komory Milan Kubek a hlavní epidemiolog IKEM Petr Smejkal.

360°

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rok s koronavirem. Připomeňte si zlomové okamžiky od prvního případu po tisíce obětí
Sledujte ŽIVĚ: Vláda jednala o dalším zpřísnění. Průmysl se zatím nezavře
reklama
reklama
Babiš: Chtěli nás zastřelit, tak jsem vyhnal ženu do Dubaje. O ničem nevěděla

Andrej Babiš

Domácí zpravodajství

Vakcína Sputnik v Česku? Lékový ústav se jí zabývá, Blatný zatím výjimku udělit nechce
KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Další články
reklama
reklama