CNN Prima News export

export

Výpis příspěvků ke štítku „export“

Kanada Evropu nespasí. Nemáme pro LNG infrastrukturu, zchladil Scholze Trudeau

23. srpna 2022 09:25

Německý kancléř Olaf Scholz jednal v pondělí v Montrealu se svým kanadským protějškem Justinem Trudeauem o alternativních zdrojích energie pro Německo. Žádné jasné odpovědi se ale nedočkal. Trudeau sice připustil, že dodávky LNG do Německa jsou teoreticky proveditelné. Jedním dechem ale dodal, že v Kanadě neexistuje infrastruktura, jak zkapalněný zemní plyn dostat ze západních částí země, kde se těží, na východ, odkud by mohl být exportován do Evropy.

Nákladní lodě se houfují na Dunaji. Ukrajinské přístavy nahradila rumunská Konstanca

6. června 2022 21:36

Rusko a Turecko se předběžně dohodly na tom, že odblokují dodávky ukrajinských zemědělských produktů směrem přes Černé moře. Kyjev se však na této dohodě nepodílel. Štáb CNN Prima NEWS natáčel v rumunské Konstanci, která nyní supluje ukrajinské přístavy při exportu obilí a dalších komodit. Střídá se tam nyní jedna loď za druhou.

Kávu si osladím o trochu dráž. Indie omezila vývoz cukru a jeho ceny jdou nahoru

28. května 2022 15:39

Druhá nejlidnatější země světa přitvrzuje svou exportní zemědělskou politiku. Indie krátce po zákazu vývozu pšenice přistoupila také k výraznému omezení exportu cukru. Tamní farmáři mohou do zahraničí během letošní cukrové sezóny dodat nejvýše deset milionů tun sladidla. Jeho ceny proto začaly šplhat vzhůru. Jak dopadne zákaz exportu indického cukru na Česko?

Protiruské sankce postihnou i velké západní automobilky. Stopku mají čipy i polovodiče

2. března 2022 11:53

Sankce, které uvalili spojenci na Rusko kvůli invazi na Ukrajinu, platí nejen pro ruské banky nebo zbrojařský a ropný průmysl. Týkají se také automobilek, a to i těch zahraničních, které mají v zemi výrobní závody a zaměstnávají tisíce Rusů. V potížích se tak mohou octnout automobilky Renault, Volkswagen, Stellantis či Mitsubishi. Západní země do Ruska přestávají dodávat například polovodiče nebo čipy.

Takto se za socialismu prodávaly škodovky na Západě. Režim potřeboval devizy

25. listopadu 2021 14:52

Komunistický režim bojoval prakticky od svých počátků s nedostatkem tvrdé měny nutné pro obchodování s kapitalistickými zeměmi. Kde nepomohly všemožné absurdní bartery typu české uhlí původně pro Libyi za korejské kazetové přehrávače nebo pověstný Tuzex, musel přijít prodej těch několika málo alespoň trochu konkurenceschopných výrobků na Západ. Dlouhodobě k nim patřily i vozy Škoda.