reklama

Australané našli mezi dlaždicemi 450 kg heroinu. Zachránili jsme životy, raduje se policie

Australská policie zabavila dosud největší zásilku heroinu v historii země. V přístavu ve městě Melbourne úřady odhalily na 450 kilogramů drogy v hodnotě přibližně 140 milionů australských dolarů (téměř 2,3 miliardy korun). Informoval o tom server BBC News. Policisté v souvislosti s případem zatkli muže z Malajsie, za pašování a držení velkého množství narkotik mu hrozí až doživotní vězení.

reklama

Drogy byly ukryty v 1290 balících v kontejneru s keramickými dlaždicemi, který mířil do jedné melbournské firmy. Úřady v souvislosti s případem zatkly muže z Malajsie, který se v minulosti pokoušel pašovat drogy do Austrálie. Velitelka policie Krissy Barretová uvedla, že zásilku z Malajsie odhalili na konci září díky úzké spolupráci se zahraničními kolegy. „Máme pevné vztahy s Královskou malajsijskou policií a zejména s jejím oddělením pro vyšetřování drogové kriminality,“ řekla v sobotu Barrettová.

Záchrana stovek životů

Za pašování a držení velkého množství narkotik muži hrozí až doživotní vězení. „Myslím, že je dnes opravdu důležité uznat, že tento zákrok zachránil 225 životů v naší komunitě. Bohužel víme, že přibližně s každými dvěma kilogramy heroinu, které jsou v oběhu, přijdeme o jeden život,“ dodala Barretová.

V roce 2019 se australským úřadům povedl ještě větší protidrogový zátah. Bezpečnostní složky tehdy v přístavu v Melbourne odhalily obrovský náklad metamfetatinu (pervitinu) v hodnotě 1,2 miliardy australských dolarů, tedy přibližně 19 miliard korun, poznamenal web BBC News. Součástí zásilky bylo také 37 kilogramů heroinu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog
Prezidentské volby 2023

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama