reklama

Letěl 10 metrů. V Rousínově srazil kamion údržbáře ze semaforu, je vážně zraněný

V Rousínově nedaleko Brna srazil projíždějící kamion pracovníka technických služeb. Ten na plošině opravoval lampu pouličního osvětlení. Muž utrpěl velmi vážná zranění. Případem se zabývají policisté.

reklama

Pracovník technických služeb stál v desetimetrové výšce na montážní plošině a opravoval semafor. Přijel kamion, který plošinu i s mužem doslova smetl. Na záběrech, které se objevily na sociálních sítích, je patrné, jak pracovník letěl několik metrů vzduchem a následně spadl na chodník.

„Muž utrpěl těžké zranění. Poskytli jsme mu kompletní přednemocniční péči včetně toho, že musel být zaintubován, napojen na řízenou ventilaci a k další péči jsme ho převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ informovala mluvčí ZZS Jihomoravského kraje Michaela Bothová.

Nešťastná událost se stala na přechodu v centru Rousínova ve středu. Případem se zabývají policisté. „Testy na alkohol a drogy byly u řidiče negativní. Na objasnění všech okolností případu budeme spolupracovat i s pracovníky inspektorátu bezpečnosti práce,“ uvedl mluvčí PČR Jihomoravského kraje Pavel Šváb.

Nedá se totiž vyloučit, že auto s plošinou nebylo řádně označené, řidič kamionu si tak muže v několikametrové výšce nemusel všimnout. Další variantou je, že si mohl myslet, že pod plošinou jednoduše projede. Vše ale objasní až následující vyšetřování.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka
Doprava

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Olympiáda v Pekingu jako svátek sportu? Dva měsíce před startem spíš symbol strachu

Do zahájení zimních olympijských her v Pekingu zbývají přesně dva měsíce. Místo toho, aby se mluvilo o tom, kdo bude bojovat o medaile, se řeší, zda vůbec sportovci, kteří se mají na hrách představit, přicestují. Odradit je mohou ještě přísnější covidová opatření než při hrách v Tokiu nebo znepokojivá situace kolem tenistky Pcheng Šuaj. Už před startem olympiády je tak její renomé značně pošramocené.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama