CNN Prima News automatizace

automatizace

Výpis příspěvků ke štítku „automatizace“

Umělá inteligence v HR: Blíží se doba, kdy řada lidí přijde o práci. Jak se připravit?

Poslední měsíce jsou pro mnohé závod ve snaze udržet krok se zprávami ze světa technologií. Zdá se, že ChatGPT zaplavil všechno okolo nás a případná neznalost nebo neschopnost používat umělou inteligenci může vyvolat dojem, že jsme plně „out“. Pro HR odborníky toto může být umocněno ještě tušením, že v tom, co přichází, budou hrát dříve či později naprosto zásadní roli. Zatím si ale nedokážou ani představit, jakou.

Rozpočet nemá sestavovat umělá inteligence. Rusnok zkritizoval automatický růst výdajů

Rozpočtová politika má odrážet preference voličů, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý guvernér České národní banky Jiří Rusnok spolu s varováním, že významné výdaje se postupně automatizují, vlivem čehož by celý systém „běžel tak nějak sám“. Pronesl rovněž, že v takovém případě může převzít všechny propočty pouze několik lidí z ministerstva či v budoucnu umělá inteligence. Ekonomický odborník mimo jiné upozornil, že toto směřování je zcela neefektivní a schází mu vize, která by podporovala konkrétní oblasti.

Stovky tisíc Čechů přijdou o práci kvůli robotizaci. Které profese jsou nejvíce ohroženy?

Český pracovní trh projde v následujících letech velkou proměnou. Může za to digitalizace a automatizace, které mají připravit o místa stovky tisíc zaměstnanců. Obavy mohou mít zejména lidé v manuálních profesích, jako jsou pracovníci v logistice, ve výrobě nebo prodavači. Na druhé straně se otevře řada nových pracovních příležitostí. Které to jsou?

Ferag: Automatizace je nevyhnutelná. Lidi ale nenahradí, říkají experti v oblasti interlogistiky

Rostoucí poptávka po zboží všeho druhu a s ní také vzestup e-commerce. Na druhé straně nedostatek prostoru pro skladování vyrobených produktů i minimum lidských sil. To jsou podmínky, s nimiž se potýkají výrobci i prodejci po celém světě, a mimochodem také výzvy k řešení pro profesionály v oboru interlogistiky. K nim beze sporu patří společnost Ferag, která funguje déle než šedesát let a která sází na automatizaci a rozvoj technologií.

Británie se chystá legalizovat autonomní jízdu. Má zvýšit bezpečnost na dálnicích

Odchod Velké Británie z Evropské unie vyvolal doslova vlnu rozepří. Někteří tento zásadní krok vítali, jiní jej naopak bouřlivě kritizovali. Každopádně se teď ukazuje, že minimálně jedno pozitivum brexit přece jen přinese. Spojené království totiž chce řidičům a jejich moderním vozům umožnit automatizovanou jízdu, a to již od konce roku 2021. Evropská unie zatím nic takového nechystá.