reklama

Babiš a Kalousek jsou v důležitých věcech jako siamská dvojčata, řekl Klaus mladší

Premiér Andrej Babiš dělá dvojakou politiku, přičemž se v názorech často shodne s Miroslavem Kalouskem, řekl Václav Klaus ml. v pořadu CNN Prima NEWS 360° Pavlíny Wolfové. Léto tráví v Krkonoších, považuje se za škrta a jeho otec je podle něj s věkem kritičtější. Koronavirová opatření jsou podle něj nesmyslná a letní festivaly se neměly rušit. „Pod otevřeným nebem se nikomu nic nestane. Je jedno, jestli přijde sto lidí, nebo deset tisíc,“ uvedl.

reklama

„Naposled jsme v Poslanecké sněmovně hlasovali, jestli bude Česká republika ručit za dluhy evropských států. Část opozice nadává ministryni Schillerové, že má dluh 500 miliard, a za dva dny poté hrozně tlačí na to, ať přijmeme dluh 750 miliard euro, což je asi třicetkrát více,“ řekl Klaus mladší.

„Vytáčí mě premiér Babiš, hraje nejlišáčtější hru. V televizi a novinách dluh také kritizuje, ale pak pro něj v parlamentu s Kalouskem hlasovali. To je dvojatá politika, kdy se něco jiného říká lidem, kteří si myslí, že on jediný je hájí, ale v realitě je to právě naopak. Babiš a Kalousek jsou v důležitých věcech jako siamská dvojčata. Patnáct hodin se hádají, ale ve vážných věcech je opozice dosti slabá,“ uvedl Klaus ml.

K tématu

Nejsem vulgární

„V politice se snažím moc neustupovat. Nejsem vulgární, ale když si myslím, že někdo jedná proti zájmům České republiky, řeknu to,“ zdůraznil Klaus ml., který vystudoval matematiku a geografii a před politikou se věnoval primárně školství. Do roku 2014 byl ředitelem soukromého gymnázia, to už byl 12 let členem ODS, kterou zakládal jeho otec.

S ODS se názorově rozešel, loni jej jeho spolustraníci vyloučili poté, co přirovnal Evropskou unii k nacistické Třetí říši a chování Česka, coby člena EU, ke kolaborantům vypravujícím vlaky se Židy do koncentračních táborů. Nedlouho poté založil hnutí Trikolóra, v jehož čele stanul jako první předseda.

Opatření jsou byrokratická a o ničem

V pořadu 360° Pavlíny Wolfové Klaus mladší také kritizoval vládní koroanavirová opatření. „Přijdou mi naprosto nesmyslná. Chytrá karanténa moc nefunguje. Je škoda, že festivaly nebudou, k létu patří. Pod otevřeným nebem se nikomu nic nestane. Nemá vliv, jestli přijde sto, tři sta nebo deset tisíc lidí. To je stejné jako ve školách,“ uvedl Klaus ml., který na festivaly jezdil, když byl mladší.

Podle něj se musí život vrátit do normálních, předkoronavirových kolejí co nejrychleji. „Lidé by se měli vrátit do práce. Kdo ještě má peníze, musí se snažit utrácet, aby podpořil domácí ekonomiku. Strašně rychle se musíme vrátit do normálního života, jinak ekonomická krize bude daleko horší,“ je přesvědčený Klaus mladší.

K tématu

Zas tolik neutrácím, jsem škrt

Václav Klaus ml. podle svých slov příliš neutrácí. „Jsem škrt. Někdy jdu na dobrou večeři, utrácím i za kolo a věci na cyklistiku a občas někam vezmu děti,“ uvedl. Letošní léto pro něj nebude jiné ani kvůli koronaviru. „Většinou jsem doma v Krkonoších, chodím na houby, na borůvky, jezdím na kole, setkávám se se známými, takže pro mě to asi žádná velká změna nebude. Není důvod,“ upřesnil.

Dodal, že není cestovatelský typ, a tak mu nevadí, že se letos do zahraničí nepodívá. „Rád bych se jednou podíval na Island, tam se mi líbí příroda z fotek. Ale jsem spokojený hlavně na horách v Krkonoších nebo třeba v jižních Čechách u rybníka, to je ideální dovolená.“

Zda se jeho otec bude znovu ucházet o prezidentské křeslo, neví. Podle něj u otce roste kritičnost s věkem. „Sdílím s ním kritiku strašného dluhu, který vzniká ve státním rozpočtu a bude útokem na střední třídu a na vklady, v parlamentu jsem říkal něco podobného. Jinak nejsem takový, abych otci radil, co má říkat lépe nebo jinak, to není moje role,“ dodal Václav Klaus ml.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí

Florida rozhoduje americké prezidentské volby. A Trump i Biden to velmi dobře vědí

Pokud se kandidáti na amerického prezidenta zaměřují v kampani na některý ze států nejvíc, bývá to tradičně Florida. A nejinak tomu je i letos. Oba kandidáti utratili za kampaň na Floridě nejvíc peněz, oba k floridským voličům nejčastěji promlouvají a odkazují na ně ve svých projevech. A nejen to, současný prezident Donald Trump se na Floridu loni dokonce i přestěhoval a v sobotu tam předčasně odvolil. Čím to je, že politici napínají tolik svého úsilí právě k Floridě?

reklama
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Dekontaminace v polní nemocnici je v režii pražských hasičů, vybudovali stanoviště
 Nejvyšší nedělní nárůst od března. Testy potvrdily 7301 případů nemoci COVID-19
NKÚ: MMR má v uzávěrce chyby za pět miliard. Nejsou to vážné nedostatky, reaguje resort
Další články
reklama
reklama