reklama

Babiš pálí do Bartoše: Jste zrádce národa, políbil jste prsten šéfovi europarlamentu

Ivan Bartoš (Piráti) je zrádce českého národa. V pořadu Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš, který se v předvolební superdebatě představil se šéfem koaliace PirSTAN, Petrem Fialou (Spolu) a Tomiem Okamurou (SPD).

reklama

Hosté nedělní superdebaty se pohádali o Evropské unii a kauze Pandora Papers, ve které mezinárodní novináři odkryli, že premiér Babiš přes daňové ráje kupoval zámek na francouzské riviéře a další nemovitosti.

Babiš se výpadům ostatních bránil, svůj vztek pak namířil na šéfa Pirátů. „Vy jste normální zrádce českého národa,“ řekl premiér s tím, že se Bartoš podle něj paktuje s Evropskou unií, čímž žene Česko do záhuby. Babiš sám se údajně snaží proti daňovým rájům bojovat. „Políbil jste prsten šéfovi Evropského parlamentu,“ dodal premiér.

Bartoš se posléze začal bránit. „Sám pan David Sassoli, předseda Evropského parlamentu vám poslal dopis, že je nepřípustné, abyste vyhrožoval poslancům,“ kontroval v pořadu Česko hledá premiéra.

Šéf Pirátů také kritizoval premiéra, že občanům Česka dopřál předvolební „dárečky“. „Zrušit superhrubou mzdu bylo špatné rozhodnutí. Také například přibylo poslancům 70 tisíc, které jsme nechtěli. Chtěli jsme raději podpořit nízkopříjmové rodiny,“ připomněl Bartoš.

Celý záznam superdebaty Česko hledá premiéra:

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama