CNN Prima News Tomio Okamura

Tomio Okamura

Výpis příspěvků ke štítku „Tomio Okamura“

Pavlův tým na první krizi teprve čeká, shodli se experti. Zhodnotili personální změny Hradu

Kromě drobných přešlapů zatím nelze týmu prezidenta Petra Pavla nic vytýkat, k velkým změnám na Hradě nedochází. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politický marketér Petros Michopulos. Rovněž řekl, že za nejasnostmi může stát diskomunikace mezi jednotlivými členy týmu. Podobně to vidí i marketér Vilém Rubeš. Komentátoři také hovořili o obstrukcích ve Sněmovně. Několikahodinové blokování pultíku je podle nich věcí minulosti. Kroky obou opozičních stran podle Michopulose připomínají „soukromou firmu s vlastními zájmy“.

Pavel: Vláda nejednala fér, nejsem stroj na podpisy. Jurečka vypustil poplašnou zprávu

Prezident by měl mít 15 dní na posouzení nové legislativy. V tomto ohledu se mnou vláda nejednala fér. Těmito slovy se vyjádřil Petr Pavel ohledně odkladu svého podpisu pod penzijní novelu v rozhovoru pro web iDnes. Za problémovou část dokumentu považoval nulovou hranici mezi podepsáním a nabytím účinnosti, kterou označil za „past na lidi“. Současně označil slova ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) o dramaticky zvýšeném zájmu o předčasný důchod za „poplašnou zprávu“.

Sledujte ŽIVĚ: Po 27 hodinách byl schválen program. Sněmovna začala jednat o úsporném balíčku

Aktualizováno

Sněmovna ve středu odpoledne schválila návrh programu řádné zářijové schůze a poslanci začali projednávat ve druhém čtení vládní konsolidační balíček. Opoziční snahy o změny programu zákonodárci vládní koalice odmítli. K prvnímu bodu se poslanci dostali po téměř 27 hodinách od začátku schůze. Debata o programu a následné hlasování o jeho podobě zabraly asi 18,5 hodiny čistého času.

Okamura: Zvyšování penzí je nedostatečné. Vláda chce již potřetí okrást důchodce

Vláda chce již potřetí okrást všechny důchodce, je absolutně bezzásadová. V úterý to na půdě Sněmovny řekl šéf SPD Tomio Okamura. Navýšení penzí od ledna o 360 korun, jak předtím avizoval ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL), je podle opozičního hnutí nedostatečné. Okamura rovněž zmínil, že by vláda měla více šetřit, pokud jde o některé výdaje. Přímo zmínil vojenskou podporu Ukrajiny či financování „politických neziskových organizací“.

KOMENTÁŘ: Babiš nebo Okamura? Proti Ficovi čajíček. Ruský medvěd požírá Slováky zaživa

Važme si naší parlamentní opozice, proti té slovenské je to v dobrém slova smyslu slabounký čajíček. Směr-SD Roberta Fica na rozdíl od některých českých politiků či aktivistů již ani neskrývá svou proruskou orientaci, naopak se k ní hrdě hlásí. Slovenská opoziční strana se svou rétorikou dostala na úroveň Ladislava Vrabela, Jindřicha Rajchla či Trikolory. Na rozdíl od nich je ale Směr favoritem příštích voleb.

Politici posílají Okamuru na kobereček kvůli sociálním sítím. Nemám co vysvětlovat, obořil se

Hlavní tvář opozičního hnutí SPD Tomio Okamura čelí kritice poslanců kvůli vzkazům, které píše na sociální sítě. Zaznívají hlasy, aby na půdě bezpečnostního výboru vysvětlil výroky mířené proti ukrajinské komunitě. Pozdvižení vyvolalo i zveřejnění složenky na téměř 100 tisíc korun, které vyplatil ostravský úřad práce. Ukázalo se, že peníze byly pro ženu starající se o devět dětí.

Rakušan: Duely s Okamurou jsou jak jeho dům, krouží ve stupiditě. Na výzvu reagoval i Fiala

Debaty s Tomiem Okamurou připomínají architekturu jeho domu. Krouží neustále dokola ve stupiditě opakování lží a nenávisti, okomentoval ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) výzvu ze strany předsedy hnutí SPD k pravidelným diskuzním duelům. Oba se před nedávnem střetli v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Šéf opozičního celku vyzval také premiéra Petra Fialu (ODS), o kterém uvedl, že „se ho bojí“. „Okamura vede jen politické monology bez ohledu na partnera a kontext,“ vyjádřil se Fialův úřad prostřednictvím mluvčího Václava Smolky.

Poslanci podpořili novelu zákona, má řešit nedostatek léků. Ať Válek rezignuje, žádá opozice

V dolní komoře panovalo dusno. Na mimořádné schůzi, kterou svolali koaliční zákonodárci, bylo od 10:00 na programu 12 bodů, jednání se ale protáhlo do půl jedenácté večer. Šéf hnutí SPD Tomio Okamura mluvil hodinu a vyzval premiéra Petra Fialu (ODS) na duel v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. V plénu poslanci schválili nový energetický zákon i zvýšení rodičovského příspěvku, ačkoliv mu předcházela dlouhá rozprava a neshody. Večer prošla také novela zákona, která má řešit nedostatek léků, podle opozice to ale nestačí.