CNN Prima News Tomio Okamura

Tomio Okamura

Výpis příspěvků ke štítku „Tomio Okamura“

Okamura: Bašta má reálnou šanci na druhé kolo. Nemá, vsázím sud piva, reagoval Lochman

26. listopadu 2022 08:19

Už v lednu si Češi zvolí nového prezidenta. Na výběr budou mít zřejmě z devíti kandidátů, kteří podle ministerstva vnitra splnili všechny zákonné podmínky. Několik neúspěšných kandidátů se ještě odvolalo. O prezidentské volbě diskutovali v pořadu 360° na CNN Prima NEWS čtyři poslanci napříč politickým spektrem – Tomio Okamura (SPD), Ondřej Lochman (STAN), Patrik Nacher (za ANO) a Tom Philipp (KDU-ČSL). Mimo jiné se přeli o to, který z uchazečů je sympatičtější nebo který z nich má největší šanci.

Novou místopředsedkyní Sněmovny se stala Dostálová. V tajné volbě porazila Okamuru

16. listopadu 2022 15:18

Novou místopředsedkyní Sněmovny se stala nominantka opozičního hnutí ANO Klára Dostálová. Ve středeční tajné volbě porazila předsedu SPD Tomia Okamuru (SPD). Dostálová tak obsadila pozici ve vedení dolní komory po Janě Mračkové Vildumetzové (ANO), která rezignovala koncem září. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní volební komise Martin Kolovratník (ANO).

Rusko je teroristický režim, rozhodli poslanci. Proti usnesení byla jen Okamurova SPD

15. listopadu 2022 19:53

Ruský režim je teroristický a páchá rozsáhlé zločiny na Ukrajině. Takové usnesení odsouhlasili poslanci na úterním jednání dolní komory. Zákonodárci zejména odsoudili útoky na civilní obyvatelstvo a klíčovou infrastrukturu. Neuznali také výsledky takzvaných referend o připojení čtyř okupovaných oblastí na východě Ukrajiny k Rusku. Proti usnesení hlasovali pouze poslanci hnutí SPD, kteří kritizovali zásobování Ukrajiny zbraněmi a vojenským materiálem.

Vláda kašle na lidi. Zoufalí důchodci už kradou i klobásy a masox, rozohnil se Okamura

15. listopadu 2022 14:22

Vláda Petra Fialy (ODS) kašle na české občany. Situace zašla tak daleko, že zoufalý senior ukradl klobásu a masox, rozčiloval se předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura před úterním jednáním dolní komory. Kabinet také obvinil, že posílá miliardy korun do zahraniční místo toho, aby řešil výdajovou stránku státu. Rovněž potvrdil, že poslanecký klub SPD nebude hlasovat proti vetu prezidenta Miloše Zemana k novele státního rozpočtu na letošní rok.

Okamura napadá komunistickou minulost Babiše a Pavla. My máme chartistu, chlubí se

31. října 2022 08:37

Andreji Babišovi nic jiného nezbývalo než se ucházet o post prezidenta. Myslí si to předseda hnutí SPD Tomio Okamura, který ve vysílání CNN Prima NEWS zkritizoval i jeho dřívější působení v komunistické straně. Okamura připomíná, že na jedné straně bude stát Babiš spolu s dalším exkomunistou Petrem Pavlem a na straně druhé kandidát SPD Jaroslav Bašta, který byl jedním z prvních signatářů Charty 77.

Strašák kandidátů na prezidenta. O tisíce podpisů přišel i Zeman, jak probíhá celá kontrola?

27. října 2022 07:54

Necelé dva týdny. Tolik času zbývá uchazečům o Pražský hrad, aby shromáždili dostatečný počet podpisů pro svou řádnou kandidaturu. Ani po odevzdání vyplněných petičních archů ovšem nemají zcela vyhráno – z účasti v prezidentských volbách je totiž může vyřadit ministerstvo vnitra. Každý kandidát totiž musí projít kontrolním procesem, a pokud resort zjistí pochybnosti, můžou zájemci o post hlavy státu přijít i o desetitisíce podpisů.

Paskvil, neodpovídá realitě. Zemi může přivést k bankrotu, kritizuje opozice návrh rozpočtu

26. října 2022 13:38

Návrh rozpočtu na příští rok je paskvil, vláda může přivést zemi k bankrotu, tepal ve středu na plénu Sněmovny návrh kabinetu Petra Fialy (ODS) šéf SPD Tomio Okamura. Podle předsedkyně poslanců opozičního hnutí ANO Aleny Schillerové je plný kontroverzí a navrhovaný schodek 295 miliard korun neodpovídá realitě. Poslanci ve středu řeší návrh rozpočtu v prvním čtení.

Koalice stále neví, jak vyřeší windfall tax. Něco otřesného, ať odejdou, tepe ji opozice

25. října 2022 15:52

Chaos, katastrofa a nekompetentní politika. Jestli nejsou schopní se ve vládě dohodnout, ať to položí a odejdou, kritizují opoziční poslanci kabinet Petra Fialy (ODS). Zástupci pětikoalice totiž stále nenašli shodu na podobě návrhu daně z mimořádného zisku. Ve hře je hned několik pozměňovacích návrhů, které zákonodárci chtějí projednat na úterní schůzi dolní komory.