reklama

Babiš hledá náhradu za Prymulu. Novou tváří má být Smejkal, který ale o ničem neví

Lidé vládě nevěří, připustil premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Kabinet podle něj potřebuje novou tvář, která by dokázala epidemii komunikovat směrem k veřejnosti. Babiš v této souvislosti zmínil epidemiologa z IKEM Petra Smejkala. Ten však redakci napsal, že o tom slyší poprvé.

reklama

„Potřebujeme nějakou novou tvář na epidemiologická opatření, jako byl pan Prymula. Pan Smejkal by byl dobrá tvář,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Babiš, který by chtěl, aby se epidemiolog Smejkal z IKEM připojil k radě vlády pro zdravotní rizika.

K tématu

„V Maďarsku mají paní Cecilii, ta je každý týden v televizi. (Babiš má na mysli šéfku maďarských zdravotnických úřadů Cecilii Müllerovou – pozn. red.) Není role premiéra ani ministra, aby vyprávěli o epidemii. Po zkušenostech, kdy nevíme, jak se vir vyvine, jsem velice zdrženlivý. Bylo by skvělé, kdybychom měli novou tvář, která by mluvila jako expert a které by lidé věřili,“ prohlásil Babiš.

Smejkal by ale podle premiéra neměl post poradce jako Prymula. Byl by spíš tváří pro komunikaci vlády. Babiš v této souvislosti připustil, že lidé už kabinetu nevěří. Prymula ve Strakově akademii skončil poté, co vyrazil na fotbalové utkání v ten samý den, kdy volal po tvrdém lockdownu.

Sám Smejkal ale o ničem takovém neví. „Slyším to poprvé. To je můj komentář,“ napsal CNN Prima NEWS.

Smejkal působí jako hlavní epidemiolog v IKEM v Praze. Je externím poradcem Iniciativy Sníh, která mimo jiného usiluje o zmírnění dopadů pandemie COVID-19 v České republice.

Na celý rozhovor Andreje Babiše pro CNN Prima NEWS se můžete v naší televizi podívat ve 20:15.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš epidemiolog IKEM mluvčí vláda koronavirus COVID-19 Petr Smejkal koronavirová opatření Rada vlády pro zdravotní rizika covid Iniciativa Sníh

Další hlavní zprávy

Partie

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor

Za necelý rok se koronavirem u nás nakazilo přes 1,2 milionu lidí, zemřelo jich přes 20 tisíc a v nemocnicích leží ve vážném stavu asi 1500 pacientů. Podle prezidenta Miloše Zemana se ale naše země nenachází uprostřed národní katastrofy. „Jsme v situaci, kdy, i když někteří lamentují, se tato katastrofa blíží svému konci,“ řekl Zeman v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Prozradil také, zda by se nechal očkovat ruskou vakcínou Sputnik V.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Šéf Senátu: Jsou zde dva miliony lidí, kteří lezou po kolenou. Vláda pro ně nemá plán
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Další články
reklama
reklama