reklama

Babiš hledá náhradu za Prymulu. Novou tváří má být Smejkal, který ale o ničem neví

Lidé vládě nevěří, připustil premiér Andrej Babiš (ANO) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Kabinet podle něj potřebuje novou tvář, která by dokázala epidemii komunikovat směrem k veřejnosti. Babiš v této souvislosti zmínil epidemiologa z IKEM Petra Smejkala. Ten však redakci napsal, že o tom slyší poprvé.

reklama

„Potřebujeme nějakou novou tvář na epidemiologická opatření, jako byl pan Prymula. Pan Smejkal by byl dobrá tvář,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Babiš, který by chtěl, aby se epidemiolog Smejkal z IKEM připojil k radě vlády pro zdravotní rizika.

K tématu

„V Maďarsku mají paní Cecilii, ta je každý týden v televizi. (Babiš má na mysli šéfku maďarských zdravotnických úřadů Cecilii Müllerovou – pozn. red.) Není role premiéra ani ministra, aby vyprávěli o epidemii. Po zkušenostech, kdy nevíme, jak se vir vyvine, jsem velice zdrženlivý. Bylo by skvělé, kdybychom měli novou tvář, která by mluvila jako expert a které by lidé věřili,“ prohlásil Babiš.

Smejkal by ale podle premiéra neměl post poradce jako Prymula. Byl by spíš tváří pro komunikaci vlády. Babiš v této souvislosti připustil, že lidé už kabinetu nevěří. Prymula ve Strakově akademii skončil poté, co vyrazil na fotbalové utkání v ten samý den, kdy volal po tvrdém lockdownu.

Sám Smejkal ale o ničem takovém neví. „Slyším to poprvé. To je můj komentář,“ napsal CNN Prima NEWS.

Smejkal působí jako hlavní epidemiolog v IKEM v Praze. Je externím poradcem Iniciativy Sníh, která mimo jiného usiluje o zmírnění dopadů pandemie COVID-19 v České republice.

Na celý rozhovor Andreje Babiše pro CNN Prima NEWS se můžete v naší televizi podívat ve 20:15.

K tématu

Tagy: Andrej Babiš epidemiolog IKEM mluvčí vláda koronavirus COVID-19 Petr Smejkal koronavirová opatření Rada vlády pro zdravotní rizika covid Iniciativa Sníh

Další hlavní zprávy

MS v hokeji

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Pešán vaří sestavu pro hokejové MS. Jak to nyní vypadá s kádrem pro šampionát v Rize?

Natěšení na vypuknutí světového šampionátu v Lotyšsku stoupá. Už jen dva týdny dělí hokejisty a fanoušky od vrcholné akce sezony. Česká reprezentace stejně jako každý rok bude usilovat o zisk některého z cenných kovů a doufá, že na rozdíl od sedmi předchozích pokusů přinese snaha výsledek. Pomalu se rýsuje sestava, kterou hlavní trenér Filip Pešán s sebou vezme do Rigy.

Hamáček vrací úder. Prozradil jméno utajeného svědka Seznam Zpráv. Ten se přiznal
Děti se mohou testovat jen jednou za 14 dnů. Vláda schválila dotace na PCR testy pro školy
Že Netolický donáší na Hamáčka? Důkaz, že ČSSD je v rozkladu, tvrdí komentátoři
Válka o rybolov u Jersey: Francie hrozí vypnutím elektřiny, Británie vysílá vojenské lodě
reklama
reklama
Hamáčkův údajný plán v Moskvě potvrzují další: Sputnikem chtěl zachránit ČSSD

Jan Hamáček

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama