reklama
CNN Prima News epidemie

epidemie

Výpis příspěvků ke štítku „epidemie“

Hořejší vítá zpřísnění opatření. Vláda možná neobjednala testy do škol záměrně, říká

15. října 2021 16:11

Zkrácení platnosti PCR a antigenních testů je dobré rozhodnutí, díky kterému se sníží možnost nákazy. Podle imunologa Václava Hořejšího to ale především vyvolá tlak na očkování, což vítá. Naopak testovat žáky ve školách jako smysluplné nevnímá. I proto možná ministerstvo nezajistilo zásobu testů, uvedl ve Zprávách CNN Prima NEWS.

Prymula: Kampaň nefunguje. Skoro jsme vyčerpali nápady, jak motivovat lidi k očkování

8. října 2021 17:14

Česká republika už nemá moc nástrojů, jak motivovat veřejnost k očkování proti nemoci COVID-19, řekl v pořadu K věci bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Obává se, že stejně tak nebude zájem o posilující třetí dávku vakcíny, která se zpřístupňuje v reakci na klesající hladiny protilátek v těle. Tu sám doporučuje všem, především ale rizikovým skupinám, řekl na CNN Prima NEWS.

Válek o členovi z TSS: Kdyby dělal zkoušku z epidemiologie, tak vyletí

23. září 2021 23:02

„Chránit se proti koronaviru musíme, covid není žádná chřipečka,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Reagoval tak na slova bývalého místopředsedy Fotbalové asociace ČR Jindřicha Rajchla (TSS), který zpochybnil efektivitu očkování. „Kdybyste dělal zkoušku z epidemiologie, letíte i na třetí termín,“ dodal Válek.

Nejvíce nově nakažených za čtyři měsíce. Přibylo jich 599, přestože má covid brzdit

22. září 2021 08:56

Během úterý v Česku přibylo 599 potvrzených případů koronaviru, to je nejvíc za jeden den za poslední skoro čtyři měsíce. Přestože reprodukční číslo ukazující rychlost šíření epidemie ke středě kleslo o tři setiny na zhruba 1,05. Počet lidí s nemocí COVID-19 v nemocnicích i těch ve vážném stavu se výrazně nezměnil. V úterý bylo hospitalizováno 169 nakažených, těžký průběh covidu mělo 26 z nich. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Podzim covidu prospívá. Věřím ve Vánoce bez lockdownu, říká Dušek a varuje před chřipkou

22. září 2021 08:01

Ačkoliv se vývoj epidemie zatím řídí spíše optimistickým scénářem, čísla nakažených se nyní mohou výrazněji zvyšovat. Řekl to v pořadu Nový den ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Může za to přicházející podzim a s ním spojený četnější výskyt respiračních onemocnění, například chřipky. Proto ve vysílání CNN Prima NEWS apeloval na očkování, a to jak proti covidu, tak proti zmíněné chřipce.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

17. září 2021 18:02

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

V Indii se vyskytl další smrtelný virus. Šíří ho kaloňové a vakcína zatím neexistuje

7. září 2021 09:23

Indie se ocitá na prahu nové epidemie, a to smrtelného viru Nipah. Po zdravotních komplikacích, které jsou s ním spojené, zemřel 12letý chlapec Mohammed Hashim z Pashooru. U dalších 11 osob – chlapcových rodičů, příbuzných a lékařů – se projevují příznaky nemoci. Do kontaktu s nakaženým Mohammedem se dostalo minimálně 251 lidí, 30 zdravotníků je nyní v izolaci.

Prymula: Až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdybychom přijali tvrdší opatření

7. září 2021 08:18
Aktualizováno

Podle epidemiologa Romana Prymuly (za ANO) až patnáct tisíc lidí nemuselo zemřít, kdyby zde byla přijata přísnější opatření. Stejně tak je toho názoru, že se limit 75 procent proočkovaných občanů v Česku nenaplní. „Jsme někde na 57 procentech. Posun u lidí, kteří očkování odmítají nebo váhají, je nelehký,“ uvedl v pořadu Interview na ČT24.

reklama