reklama

Babiš vmetl Jurečkovi: Vy jste nikdy nehlasovali pro navýšení platů. Máte jenom kecy

Premiér Andrej Babiš (ANO) v politické debatě v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu vmetl Marianu Jurečkovi (koalice Spolu), že se pouze ohání politickými hesly, ale pro navýšení platů ve Sněmovně nikdy nehlasoval. Předvolební diskuze se zúčastnili i lídr Pirátů Ivan Bartoš a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD).

reklama

„Za naší vlády se nejvíce navyšovaly platy vojáků i učitelů. Průměrný plat sestry 58 tisíc, doktorů 104 tisíc,“ prohlásil premiér v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu. Přítomní lidé v sále, kteří přihlíželi superdebatě, se mu vysmáli. „Nevím, proč se smějí, jsou to fakta,“ pokračoval Babiš.

Ostatní politici podle premiéra za zvyšování platů nebojují. „Vy jste vždy hlasovali proti, máte jen kecy,“ vpálil Babiš Jurečkovi.

Předseda KDU-ČSL se ale bránil. A to jak premiérově argumentu, tak i jeho rétorickým výpadům. „Jste úplně mimo realitu. Můžete mě nechat domluvit?“ řekl Jurečka. „Vezměte si například učitele. Ti učili na svoje data, nedali jste jim ani korunu. Platy nejsou takové, jak jste slibovali... 150 procent,“ kritizoval šéf lidovců.

Také předseda Pirátů Bartoš kritizoval, že Babiš o zvyšování platů pouze mluví. „Znám zdravotní sestry, co mají 20 tisíc. S ministrem Plagou jsme mnohokrát jednali během covidu. S Plagou je výborná domluva, dokud nedojde na vládu. Několikrát jste ho chtěl odvolat,“ kritizoval.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zakopali válečnou sekeru? Petříček pomáhá Maláčové s kampaní ČSSD v Praze

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) během letákové kampaně v Praze využila pomoc bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Pro leckoho jde o velké překvapení. Petříček totiž v červnu opustil pražskou kandidátku strany, když zjistil, že její lídryní bude právě Maláčová. Ve vedení resortu zahraničí skončil poté, co jeho odvolání navrhl šéf sociálních demokratů Jan Hamáček.

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Maláčová by rozdávala každému, říká Ševčík. Inflace podle něj vystoupá na 5 procent

Zvyšování minimální mzdy je pouze politické téma, uvedl k plánu ministryně práce Jany Maláčové na další zvyšování minimální mzdy ekonom a kandidát koalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků Miroslav Ševčík v Partii Terezie Tománkové. Zároveň uvedl, že se nárůst inflace nezastaví a do konce roku dosáhne pěti procent, což potvrdil také pirátský senátor Lukáš Wagenknecht.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama