reklama

platy

Výpis příspěvků ke štítku „platy“

Kárná žaloba na Pavla Zemana: Benešová navrhuje snížení platu na půl roku

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) navrhla v kárné žalobě, kterou podala na bývalého nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, snížení platu o 15 procent na půl roku. S informací přišel web Česká justice, kterému to sdělil předseda kárného senátu pro státní zástupce a zároveň soudce Nejvyššího správního soudu (NSS) Petr Mikeš. Kárná žaloba se týká kauzy Czernin.

Milionové výplaty fotbalových stratégů na Euru. Kolik si vydělají Šilhavý nebo Löw?

Dovedli své týmy na závěrečný turnaj s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Ne všichni se ale svými výsledky přiblížili ideálu. Takovým příkladem je třeba Nizozemec Frank de Boer, který po osmifinálové prohře s Českem rezignoval. Řeč je o trenérech národních celků na probíhajícím fotbalovém Euru. Jaké berou výplaty? Mezi elitu v tomto směru patří Löw, naopak Šilhavý je téměř na chvostu.

Hlavní manažer hnutí ANO neoprávněně pobíral plat navíc. Všechno vrátím, slibuje

Hlavní manažer hnutí ANO Jan Richter loni pobíral plný plat člena zastupitelstva Ústeckého kraje, ačkoliv měl jako poslanec dostávat jen 40 procent. Podle webů Deník N a HlídacíPes.org to vyplývá z výsledku kontroly, kterou iniciovali ústečtí krajští zastupitelé. Richter potvrdil, že plat v plné výši skutečně dostával. Byl to podle něj omyl a peníze hodlá vrátit.

Babiš chce zmrazit platy politiků a soudců. I příští rok mají brát jako letos

Premiér Andrej Babiš (ANO) navrhuje pro příští rok zmrazit platy politiků na letošní úrovni, která je stejná jako loni. Očekávaný růst platů pro příští rok, který by podle něj měl představovat nejméně 5,9 procenta, pokládá za nepřijatelný. Zmrazení by se týkalo i soudců. Návrh zákona, který by růst platů zastavil, předložil Babiš jako poslanec ve Sněmovně. Musí ho schválit dolní komora, Senát a podepsat prezident. Není jisté, zda se celý legislativní proces stihne do voleb.

Kolik bere kolega? Firmy by měly zveřejňovat rozdíly v platech mužů a žen, chce Brusel

Mezi platy, které za stejnou práci dostávají muži a ženy, jsou pořád propastné rozdíly. Evropská komise tomu chce zabránit novými pravidly. Firmy by v budoucnu musely svým zaměstnancům na požádání sdělit, kolik berou jejich kolegové. Pokud by muži brali za stejnou práci neodůvodněně víc než ženy, zaměstnavatel by to musel napravit, jinak by hrozila pokuta.

Růst platů v sociálních službách? Ostrouhali jsme, říkají nepečovatelští pracovníci

Ministerstvo práce a sociálních věcí se na sklonku loňského roku chlubilo, že od ledna zvýší platy zaměstnancům v sociálních službách o deset procent. Jenže personál, který se nevěnuje přímé péči o klienty pečovatelských zařízení, zatím na své výplatní pásce více peněz nenašel. Úřad Jany Maláčové jim prý nezařídil zvýšení tabulkových platů, a tím pádem na ně ani neposlal peníze. Ministryně ale kritiku odmítá, peníze prý mají kraje.

reklama