reklama

Téma migrace je pro Babiše PR. Přijímat bychom měli jen Ukrajince, míní Fiala z SPD

Téma migrace bude stále zásadnější, uvedl v pořadu K věci poslanec Radim Fiala (SPD). V této souvislosti kritizuje premiéra Andreje Babiše (ANO), který před volbami proti uprchlíkům hlasitě vystupuje. Postoj předsedy vlády je podle něj nastaven jeho marketéry.

reklama

„Andrej Babiš hlásá, jak bude lidi bránit před migranty až do roztrhání těla. Druhý den pak přiveze 169 afghánských migrantů. Jsou to výkřiky jeho PR týmu,“ zkritizoval ve vysílání CNN Prima NEWS premiéra místopředseda SPD Radim Fiala.

„My (SPD) bychom se rádi věnovali i jiným tématům, jako například zemědělství či Evropská unie, ale migrace bude neustále těžším tématem,“ podotkl. Zabránit jí je podle Fialy třeba všude, kde to jde. „Je otázka, kolik máme kapacit. Myslím, že je zatím nemáme a musíme je vytvořit, jenže to místopředsedu vlády Jana Hamáčka nezajímá,“ zkritizoval.

„Přijímat bychom měli pouze Ukrajince pro pracovní pobyt na jasně specifikovanou dobu, a to na ty pozice, které Češi nechtějí vykonávat,“ uvedl.

Budeme vyjednávat skoro s každým

Do vlády prý SPD půjde s tím, kdo jí pomůže prosadit referendum o vystoupení z EU a Severoatlantické aliance. Nepřijatelná je rovněž podpora trestně stíhaného premiéra.

„Nejmenší šanci na spolupráci vidím s Piráty, jsou politicky jinde, ale jinak budeme jednat s každým. Nejraději bychom podpořili vládu odborníků bez trestně stíhaného premiéra za podmínek, které jsme voličům slíbili,“ zdůraznil.

Někteří odborníci poukazují na to, že SPD pozice opoziční strany vyhovuje. To však Fiala vyvrací. „Každá strana chce do vlády, jen tak může prosadit politický program. Dlužíme to občanům,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Hádka mezi koaličními partnery: Prosazuje podrazáctví, obvinil Pirát Peksa kolegu ze STAN

Vládní vyjednávání mezi koalicí Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) a uskupením Pirátů se Starosty pokračují. Stále není jisté, zda Piráti ve vládě chtějí být a kolik budou mít případně ministerstev. Podle senátora z hnutí STAN Zdeňka Hraby by vyjednavači měli reflektovat výsledky voleb bez ohledu na předem uzavřenou smlouvu. Ve vysílání CNN Prima NEWS se vůči jeho názoru ohradil Pirát Mikuláš Peksa.

Některé domácnosti čeká smrtící koktejl, říká k současné ekonomické situaci Nerudová

Některé domácnosti budou pít smrtící koktejl, okomentovala současnou ekonomickou situaci rektorka Mendelovy univerzity a ekonomka Danuše Nerudová v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Podle ní byla dosavadní státní pomoc zčásti neefektivní a budoucí vláda se nachází v nezáviděníhodné situaci. O Nerudové se také často hovoří jako o možné kandidátce na prezidentku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama