reklama

Politická kampaň zblízka: Knihy Babiš rozdává s úsměvem, nepříjemné otázky odmítá

Premiér Andrej Babiš (ANO) ukazuje, že jeho kampaň nikdy nekončí. Desítky svých knih rozdal i na vládním výjezdu. Za den navštívil několik firem a také nádraží, které se má rekonstruovat. Štáby CNN Prima NEWS sledují, jak vypadá kampaň všech stran a hnutí, které by se podle průzkumů měly dostat do Sněmovny. Uvidíte je v abecedním pořadí.

reklama

Lovosice v šest hodin ráno. U snídaně na sobě ještě premiér tričko s nápisem „lithium“ nemá. Kontroluje, jaké podklady mu jeho lidé přichystali. Naší kamery, která s ním bude celý den, si okamžitě všímá.

První zastávka je v sedm hodin ráno v cementárně. „Toto je můj kraj – tady mám rodinu, našel si manželku, přišel sem 3. ledna 1991 a začal jsem podnikat,“ vysvětlil Babiš.

Trumf lithium

V Ústeckém kraji Babišovi patří 28 chemických, zemědělských a potravinářských firem. Má je ve svěřenském fondu. O chvíli později už vytahuje z rukávu trumf, který mu před čtyřmi lety pomohl vyhrát – lithium.

Když přijdou nepříjemné otázky, vtipný a nadšený premiér je rázem pryč. „Na shledanou. Jste schopen to pochopit? Nechci tady teď žádnou televizi,“ řekl premiér jednomu z novinářů.

Na cyklostezce už je zase ve svém živlu. V tričku vyráží na elektrokolo s baterií z lithia. „Jdeme na kola, kde je ministr? Tady je ministr. Ten je stejně opálený jako já. Jako syrovátka,“ řekl o ministru průmyslu a obchodu Karlu Havlíčkovi (za ANO) Babiš.

Kudy chodí i jezdí, tam rozdává svoji knížku. Hnutí ANO už za knížky zaplatilo přes tři miliony korun. Ale pozor. Není to prý kampaň. Oficiální autogramiáda se nekoná, ale důchodci knížek berou, co jim síly stačí. Jestli to je kampaň, posuďte sami. „Dostanete moji knížku. Kolik máte sousedek? Čtyři sousedi, tak pět (knih),“ sděloval šéf hnutí ANO.

Kritika i podpora

Další zastávka je na nádraží v Teplicích. „Nic se nezměnilo, vypadá to tady stejně hrozně,“ usoudil Babiš. Tady ho čeká podpora i kritika. A sliby rozhodně nešetří. „Budete tady mít krásné nádraží,“ řekl premiér. „Podle mě jenom slibuje,“ řekla jedna z místních. „Je to spíš na oko, protože je před volbami. Mě to nepřesvědčilo,“ přidává další.

Premiér miliardář si dává záležet na tom, aby působil jako obyčejný chlap. „Nikdy jsem neletěl vrtulníkem a nikdy nepoletím,“ dodává Babiš.

Už za pár dní se ukáže, jak jeho kampaň byla úspěšná.

Tagy:

Hlavní zprávy

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Šéf výrobce polovodičů Intel: Čipů je dost, ale automobilky je nechtějí

Nejžhavějším tématem posledních dnů a týdnů v automobilovém průmyslu je nedostatek polovodičových součástek nezbytných pro provoz moderních aut. Kvůli jejich absenci automobilky zastavují nebo omezují výrobu, což se zase neblaze promítá do dodacích lhůt. Podle šéfa jednoho z nejvýznačnějších producentů mikročipů, firmy Intel, si však výrobci automobilů za současnou situaci mohou částečně sami.

Senátor Růžička: Mynářovo chování je hanebné. Lidé kolem Zemana se jen snaží získat čas

První místopředseda Senátu Jiří Růžička (za TOP 09 a STAN) považuje chování ředitele kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře v posledních dnech za hanebné. Podle něj se akorát snaží získat čas. Uvedl to v pořadu K věci na stanici CNN Prima NEWS. Růžička zároveň připomněl, že diskutovaný článek 66 byl v minulosti použit již dvakrát.

Babiš: Válek lže, opozice podklady a data k pandemii má. Pořád hrají politiku

S koncem současné vlády Andrej Babiš (ANO) nabídl svému kritikovi Vlastimilu Válkovi (TOP 09) post ministra zdravotnictví místo Adama Vojtěcha (za ANO). „Opozice měla plno řečí, co všechno budou dělat, tak mohl Válek nastoupit. Bral to jako vtip a evidentně o to nestojí,“ řekl pobouřeně Babiš v rozhovoru redakci CNN Prima NEWS. Následně Válka osočil ze lži. Podle premiéra neříká poslanec pravdu, že opozice nedostává data a podklady k pandemii.

Vyhrát nemůžete, sami se odsuzujete. Ovčáček opět zahltil Twitter, jinak nekomunikuje

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se opět rozjel na svém twitterovém účtu. Svými příspěvky, ve kterých mimo jiné zmiňuje staré výroky prezidenta Miloše Zemana, reaguje na pondělní dopis Senátu od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN). V něm stojí, že hlava státu není aktuálně schopna vykonávat svůj úřad. Ovčáček ale kromě vlastní aktivity na sociálních sítích s médii takřka nekomunikuje.

reklama

Domácí zpravodajství

Vláda není připravena na sílící epidemii, tvrdí Spolu. Jaká opatření preferuje koalice?

Vláda podle expertního týmu koalice Spolu nemá připravená opatření proti sílící epidemii koronaviru a neposkytla opozici potřebná data. V prohlášení, které AntiCovid tým v úterý poskytl novinářům, experti uvádí, že bez znalostí dat nemohou aktivně podpořit stanoviska připravovaná ministerstvem zdravotnictví. K jejich zapojení do rozhodování vyzval minulý týden premiér končící vlády Andrej Babiš (ANO).

reklama