reklama
CNN Prima News uprchlíci

uprchlíci

Výpis příspěvků ke štítku „uprchlíci“

Blaško: Trpící migranti mě vůbec nedojímají. Ať si Lukašenko v Bělorusku dělá, co chce

15. listopadu 2021 15:24

Pohled na migranty na polsko-běloruské hranici mě vůbec nedojímá. Ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil europoslanec a generálmajor ve výslužbě Hynek Blaško (SPD). Uprchlíci na hranicích, kteří zde mrznou, hladoví, ale zároveň se snaží probít skrz ostnatý drát do Polska, jsou podle něj důsledkem politiky Evropské unie. Ke kontroverznímu běloruskému prezidentovi Alexandru Lukašenkovi řekl, že byl zvolen, a tak si ve své zemi může dělat, co chce.

Musíme Polsku pomoci. ODS žádá vládu, aby vyslala policisty na hranici s Běloruskem

13. listopadu 2021 17:41
Aktualizováno

Poslanecký klub ODS vyzval vládu v demisi, aby Česko vyslalo policisty do Polska, kde by pomohli se zvládáním krize na hranici s Běloruskem. Občanští demokraté o tom v sobotu informovali v tiskové zprávě. Česká vláda by měla podle ODS podpořit jakákoliv opatření, která přijmou unijní orgány proti běloruskému režimu. Z Běloruska se v posledních dnech na území Evropské unie snaží dostat tisíce migrantů.

Merkelová žádá Putina, aby zakročil v otázce krize na hranici Polska a Běloruska

10. listopadu 2021 12:14

Německá kancléřka Angela Merkelová ve středu po telefonu hovořila s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci na polsko-běloruské hranici, kde se v posledních dnech utábořily tisíce migrantů snažících se dostat na polské území. Merkelová podle mluvčího německé vlády vyzvala Putina, aby „konal“ proti zneužívání běženců ze strany běloruského režimu, napsala agentura AFP.

Pospíšil: Nemůžeme přistoupit na Lukašenkovu hru. Pustit do EU uprchlíky by byla tragédie

9. listopadu 2021 23:15

Napětí mezi Běloruskem a Polskem dál eskaluje. Vojáci běloruské armády se střelbou snažili zahnat unikající migranty, kterým se nepodařilo dostat do Polska, zpátky k unijní hranici. Europoslanci Jiří Pospíšil (TOP 09) a Ondřej Kovařík (ANO) se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli, že situace je kritická, Evropská unie ale nesmí přistoupit na kompromisy.

Polsko se chystá na útok tisíců migrantů. Je to taktika běloruských agentů, říká expert

8. listopadu 2021 16:36
Aktualizováno

V pondělí se stovky migrantů pokusily překonat bělorusko-polské hranice a přejít na polské území. Ministerstvo vnitra následně uvedlo, že polské bezpečnostní služby pokusu o překonání hranic zabránily. Podle mluvčího vlády se ale u hranic srotily tisíce lidí a Poláci očekávají další pokus o zteč. Šéf Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že se k tomuto organizovanému kroku nerozhodli sami uprchlíci, ale Bělorusko a jeho tajné služby.

Soused zemřel hlady, líčí Sabina z Jemenu aneb České mámy v boji s hladomorem

18. října 2021 22:12

Po matce je Češka a po otci Jemenka. Ve dvaceti letech odešla Sabina Addailamy z Prahy do jemenské metropole San’á, kde se nyní s pomocí českých kamarádek snaží čelit postupujícímu hladomoru. Ve válkou zmítaném Jemenu je to boj s větrnými mlýny. „Denně vidím spoustu podvyživených děti, některé se prohrabují mezi odpadky a hledají cokoliv, co by snědly,“ informuje 46letá Addailamy přímo ze San’á.

Uprchlíci v Británii trpí. Nedá se to vydržet, pošlete nás domů, prosí Afghánci úřady

15. října 2021 10:13

Vláda britského premiéra Borise Johnsona čelí ostré kritice za to, jakým způsobem nakládá s afghánskými uprchlíky. Operace Warm Welcome (vřelé přivítání), která měla za cíl Afghánce co nejlépe integrovat, podle kritiků zůstává daleko za očekáváním. Podle informací deníku The Guardian někteří uprchlíci dokonce žádají úřady, aby je poslaly zpět do sociálně nestabilního a ekonomicky rozvráceného Afghánistánu.

reklama