reklama

Koalice Spolu: Babišově éře odzvonilo. Do voleb vkročila ve velkém stylu a pak zmokla

Koalice Spolu odstartovala volební kampaň ve velkém stylu. Šéf koalice Petr Fiala (ODS) prohlásil, že éře Andreje Babiše (ANO) už odzvonilo a je čas dát Česko znovu dohromady. Podobně jako loni na zahájení kampaně ODS začalo ale v polovině programu intenzivně pršet a dokonce padaly kroupy. Celý vizuál i prezentace byly nápadně podobné tomu, jak vypadají kampaně amerických prezidentů.

reklama

„Nejsme podivný nebo účelový slepenec. Jasně nás spojují vize budoucnosti. Vytvořit koalici bylo tím nejlepším rozhodnutím. V koalici si dokonce rozumíme čím dál víc,“ prohlásil na zahájení kampaně Petr Fiala.

„Chceme ekonomicky zdatnou Českou republiku, sebevědomé Česko, které patří na Západ. Chceme spokojené rodiny a fungující stát, který nešikanuje občany, a zastavit zadlužení. Chceme dát Česko dohromady,“ pokračoval šéf ODS.

On i další kandidáti do voleb pak symbolicky zvonem odzvonili konec Babišovy éry. „Babišově éře už odzvonilo. Rozlučme se s érou, která škodila naší zemi a prohloubila propasti mezi lidmi,“ uvedl Fiala.

TOP duo Pekarová–Feri

Po něm vystoupili i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamové a předseda lidovců Marian Jurečka. „Pro rozvoj naší společnosti není nic důležitějšího než stabilní rodina. Uplynulý rok pro rodiče a děti naprosto změnil pravidla hry. Spolu chceme rodinám pomoci zvládnout všechny výzvy, kterým v této době čelí. Je klíčové například zlevnit částečné úvazky, aby se firmám vyplatily. Pracující rodiče podpoříme zvýšenými daňovými slevami na děti a zavedeme daňovou úlevu pro matky a pečující osoby po návratu do práce,“ slíbila Pekarová.

Slovo si vzal také šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a mladý poslanec TOP 09 Dominik Feri. Právě on bude mít v rámci koalice za úkol oslovit mladé voliče.

„Zvýšit zájem mladých lidí o politiku je mým dlouhodobým cílem. Považuji za klíčové, aby mladí lidé k volbám přišli, volby rozhodují o jejich budoucnosti, a aby přesně věděli, proč nás podpořit,“ řekl na startu kampaně Feri.

Americký vizuál a krupobití

Spolu vsadila na velkolepý vizuál kampaně, která z pohledu diváka u televize velmi nápadně připomínal kampaně amerických prezidentů. Vše se celkem dařilo až do chvíle, kdy se v Brně rozpršelo a začaly dokonce padat kroupy. Politici ale situaci ustáli, vytáhli deštníky a program dokončili.

Tiskový mluvčí ODS Václav Smolka zavzpomínal na poslední kampaň do krajských voleb, kterou strana představovala loni v pražské Grébovce, kde se také spustil déšť i vítr a ODS se rozpadla maketa Česka poskládaná z jednotlivých krajů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu
360°

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama