reklama

Koalice Spolu: Babišově éře odzvonilo. Do voleb vkročila ve velkém stylu a pak zmokla

Koalice Spolu a její lídr Petr Fiala
Zdroj: ČTK

Koalice Spolu odstartovala volební kampaň ve velkém stylu. Šéf koalice Petr Fiala (ODS) prohlásil, že éře Andreje Babiše (ANO) už odzvonilo a je čas dát Česko znovu dohromady. Podobně jako loni na zahájení kampaně ODS začalo ale v polovině programu intenzivně pršet a dokonce padaly kroupy. Celý vizuál i prezentace byly nápadně podobné tomu, jak vypadají kampaně amerických prezidentů.

reklama

„Nejsme podivný nebo účelový slepenec. Jasně nás spojují vize budoucnosti. Vytvořit koalici bylo tím nejlepším rozhodnutím. V koalici si dokonce rozumíme čím dál víc,“ prohlásil na zahájení kampaně Petr Fiala.

„Chceme ekonomicky zdatnou Českou republiku, sebevědomé Česko, které patří na Západ. Chceme spokojené rodiny a fungující stát, který nešikanuje občany, a zastavit zadlužení. Chceme dát Česko dohromady,“ pokračoval šéf ODS.

Markéta Pekarová Adamová
Markéta Pekarová Adamová
Zdroj: ČTK

On i další kandidáti do voleb pak symbolicky zvonem odzvonili konec Babišovy éry. „Babišově éře už odzvonilo. Rozlučme se s érou, která škodila naší zemi a prohloubila propasti mezi lidmi,“ uvedl Fiala.

TOP duo Pekarová–Feri

Po něm vystoupili i šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamové a předseda lidovců Marian Jurečka. „Pro rozvoj naší společnosti není nic důležitějšího než stabilní rodina. Uplynulý rok pro rodiče a děti naprosto změnil pravidla hry. Spolu chceme rodinám pomoci zvládnout všechny výzvy, kterým v této době čelí. Je klíčové například zlevnit částečné úvazky, aby se firmám vyplatily. Pracující rodiče podpoříme zvýšenými daňovými slevami na děti a zavedeme daňovou úlevu pro matky a pečující osoby po návratu do práce,“ slíbila Pekarová.

K tématu

Slovo si vzal také šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) a mladý poslanec TOP 09 Dominik Feri. Právě on bude mít v rámci koalice za úkol oslovit mladé voliče.

„Zvýšit zájem mladých lidí o politiku je mým dlouhodobým cílem. Považuji za klíčové, aby mladí lidé k volbám přišli, volby rozhodují o jejich budoucnosti, a aby přesně věděli, proč nás podpořit,“ řekl na startu kampaně Feri.

Americký vizuál a krupobití

Spolu vsadila na velkolepý vizuál kampaně, která z pohledu diváka u televize velmi nápadně připomínal kampaně amerických prezidentů. Vše se celkem dařilo až do chvíle, kdy se v Brně rozpršelo a začaly dokonce padat kroupy. Politici ale situaci ustáli, vytáhli deštníky a program dokončili.

Tiskový mluvčí ODS Václav Smolka zavzpomínal na poslední kampaň do krajských voleb, kterou strana představovala loni v pražské Grébovce, kde se také spustil déšť i vítr a ODS se rozpadla maketa Česka poskládaná z jednotlivých krajů.

K tématu

Tagy: Marian Jurečka TOP 09 ODS Petr Fiala KDU-ČSL Markéta Pekarová Adamová Dominik Feri volby 2021 SPOLU koalice Spolu
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny nestačí, varují lékaři. Čekání na druhý vpich chtějí zkrátit na 21 dnů

Jedna dávka vakcíny sice umožňuje očkovaným cestovat do některých zemí nebo využívat jinak omezené služeb, přesto by ji lidé neměli z medicínského hlediska příliš přeceňovat. Lékaři zdůrazňují, že je člověk plně chráněn teprve až 14 dnů po podání druhé dávky. Apelují proto na ministerstvo zdravotnictví, aby se čekání mezi vpichy znovu zkrátilo na 21 dnů. 42 dnů prý mělo smysl pouze při nedostatku vakcín.

Domácí

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Chaos kolem táborů se blíží ke konci. Budou se vaše děti muset znovu testovat?

Představitelé dětských táborů se dohodli s ministerstvem zdravotnictví na snad už definitivních podmínkách pro testování účastníků. Děti, které se před odjezdem prokážou negativním PCR testem, by se nemusely na místě testovat každých sedm dní. Přetestování by bylo nutné pouze u dětí, které před odjezdem podstoupí antigenní testy. Návrh ještě musí posvětit vláda.

Velký den milovníků levné módy. Primark v Česku otvírá svou první prodejnu
Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert
Válek: Místo dupání po lidech měla vláda vysvětlovat, proč se očkovat. Totálně selhala
reklama
reklama
Summit Bidena a Putina: Strnulé úsměvy, pompézní konvoj a pořádné faux pas

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Někdo si nepřál, aby stížnosti na Feriho doputovaly až k vedení fakulty, uvedl děkan
Vojtěch: Případy indické mutace u nás porostou jako v Británii. Je to jen otázka času
Další články
reklama
reklama