reklama
CNN Prima News Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Pekarová Adamová“

Feri měl změnit tvář Česka a být nadějí Evropy aneb Vzestup a pád politické hvězdy

Nejmladší poslanec, nejmladší radní s afrem, titul z práv, obrovský vliv na sociálních sítích. Dominik Feri byl mladou politickou hvězdou se slibně rozjetou kariérou, čehož si všímala i prestižní evropská média. Před lety Feri prohlašoval, že se nepoddá aroganci plynoucí z mandátu poslance. Strmý pád přineslo nařčení ze sexuálního násilí. Feri odešel ze Sněmovny i z TOP 09. Jak v politice začínal?

Babišova vláda nám škodí. O nedůvěře se bude hlasovat v červnu, opozice má dost hlasů

Piráti a hnutí STAN se nakonec připojí ke koalici Spolu, aby společně vyvolali hlasování o nedůvěře vládě premiéra Andreje Babiše (ANO). Proběhnout by mělo ale až v červnu. Pro Piráty se STAN je podmínkou, že z České republiky musejí nejdřív odejít vyhoštění ruští diplomaté kvůli kauze Vrbětice. Babiš nechápe, proč by se mělo o nedůvěře hlasovat jen pár měsíců před volbami.

Sledujte ŽIVĚ: Bude Sněmovna hlasovat o nedůvěře vládě? Koalice Spolu nastíní postup

Koalice Spolu, kterou tvoří ODS, KDU-ČSL a TOP 09, oznámí své další kroky poté, co premiér Andrej Babiš (ANO) nevyhověl výzvě, aby vláda požádala Sněmovnu o vyslovení důvěry. Koalice před necelými dvěma týdny oznámila, že pokud Babiš výzvě nevyhoví, začne sbírat podpisy pro vyvolání hlasování o nedůvěře. Tiskovou konferenci můžete sledovat živě na našem webu.

Bojíte se Zemana, rýpala do Pirátů koalice Spolu. Babiše přitom mohla svrhnout už dávno

Koalice Spolu už druhým týdnem mluví o tom, že chce vyvolat hlasování o nedůvěře vládě. Piráti a STAN své podpisy zatím připojit nechtějí. Šéf Pirátů Ivan Bartoš varoval, že by to mohlo znamenat posílení vlivu prezidenta Miloše Zemana. Za svá slova si vysloužil od některých členů koalice Spolu kritiku. Kdyby však ODS a spol. chtěli, mohlo se svrhnutí Babišovy vlády projednávat už dávno.

Opozice vybírá budoucí ministry. Jakému resortu by mohli šéfovat Pekarová či Rakušan?

Taháte ministry jako králíky z klobouku, zlobí se často opoziční politici na premiéra Andreje Babiše (ANO). Ještě před volbami chce proto část opozičních stran lidem představit, kdo by za ně v případě volebního úspěchu mohl usednout ve vládě. Oficiálně sice žádná ze stran kandidáty nepředstavila, redakce CNN Prima NEWS má však některá jména potvrzená.

reklama