CNN Prima News Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Pekarová Adamová“

Vyhlídka Navalného v Praze? Pekarové a Válkovi se líbí. Nacher by nechal rozhodnout komisi

Jak uctít památku zesnulého ruského opozičníka Alexeje Navalného? Třeba oficiálním pojmenováním vyhlídky u pražského parku Stromovka. Nápad se líbí jak předsedkyni dolní komory Markétě Pekarové Adamové, tak ministrovi zdravotnictví Vlastimilu Válkovi (oba TOP 09). Ten podotkl, že by se tímto krokem dokončilo „obklíčení“ ruské ambasády jmény obětí ruského režimu. Novinář Jiří Just žijící v Moskvě ale na podobné iniciativy nahlíží skepticky. „Podpora ruské opozice právě začíná a končí tím, že pojmenujeme uličku, náměstí nebo vyhlídku po mrtvém ruském opozičníkovi – a tím to hasne,“ řekl redakci CNN Prima NEWS. Podle něj se tím akorát zviditelní čeští politici, ocenil by proto jinou formu pomoci ruské opozici. Místopředseda poslaneckého klubu ANO Patrik Nacher by o jméně nechal rozhodnout komisi.

KOMENTÁŘ: Pekarová chce pojmenovat vyhlídku po Navalném. Je to opravdu dobrý nápad?

Markéta Pekarová Adamová i Vlastimil Válek (oba TOP 09) považují za dobrý nápad pojmenovat vyhlídku v pražské Stromovce po Alexeji Navalném. Je to skutečně dobrý nápad? Nedávno zesnulý ruský opoziční politik si bezpochyby zaslouží úctu a uznání za svou nezměrnou odvahu bojovat proti režimu masového vraha Putina. Neměli bychom ale zapomínat na to, co si Navalnyj myslel o anexi Krymu či o Gruzíncích.

Pavel na Hradě uvítal Metsolaovou. S Fialou pak mluvila o přílišné byrokracii v zemědělství

Prezident Petr Pavel ve středu odpoledne přivítal na Pražském hradě šéfku Evropského parlamentu Robertu Metsolaovou. Ta už předtím jednala s předsedy obou českých parlamentních komor. Po Pavlovi se setkala také s premiérem Petrem Fialou (ODS). S ním se bavila o zastoupení Čechů v institucích EU, bezpečnost i protestech zemědělců. Předseda vlády pak na tiskové konferenci řekl, že je třeba naslouchat skutečným příčinám protestů zemědělců, kterými jsou přílišná regulace a striktně nastavené požadavky.

STAN „dostal čočku“ od všech. Na koaliční schůzi měli zuřit Pekarová i Stanjura, co zaznělo?

První dohodovací řízení vládní koalice vedené premiérem Petrem Fialou (ODS) se mělo podle zjištění Deníku N nést ve velmi vyhroceném duchu. Zástupci všech koaličních stran se měli opřít především do Starostů, a to kvůli obsazení pozice zmocněnce pro euro ministrem pro evropské záležitosti Martinem Dvořákem (za STAN). Podle svědectví zdroje Deníku N prý hnutí doslova „dostalo čočku“.

Ministryně obrany Jana Černochová navštívila Izrael. Jednala se svým protějškem Galantem

Aktualizováno

Ministryně obrany Jana Černochová ve čtvrtek navštívila Izrael, setkala se se svým tamním protějškem Joavem Galantem. Informoval o tom mluvčí ministerstva Karel Čapek. Tématem jednání byla bezpečnostní situace na Blízkém východě i v Evropě, spolupráce obou zemí v obranném průmyslu i akviziční projekty, uvedlo ministerstvo v tiskové zprávě.

Korespondenční volba cílí na Čechy žijící v zahraničí. Jak je to ale se studenty na Erasmu?

Umožnit studentům účastnit se voleb, i když jsou na stážích a studijních pobytech v zahraničí, aniž by to pro ně znamenalo vysoké finanční výdaje a komplikované přesuny na zastupitelské úřady, byl jeden z hlavních argumentů pro zavedení korespondenční volby. Návrh zákona, který prošel prvním čtením Poslanecké sněmovny, cílí především na voliče, kteří mají trvalé bydliště mimo území ČR.

Připomínáte mi soudruha Štěpána, vmetla Pekarová Schillerové. Podle té je příliš mladá

Mezi předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a šéfkou poslaneckého klubu hnutí ANO Alenou Schillerovou to v poslední době vře. Exministryně financí totiž na setkání s občany uvedla, že je podle ní Pekarová příliš mladá pro funkci předsedkyně Sněmovny. Šéfka TOP 09 tak přirovnala Schillerovou ke komunistovi Miroslavu Štěpánovi.

Kulidakis ostře o Sněmovně: Pekarová stojí v čele morálního kýče. Schmarcz hájil Vondráčka

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) stojí v čele morálního kýče a je vévodkyní knížecích rad. Do ostré kritiky předsedkyně Poslanecké sněmovny se pustil ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Thomas Kulidakis. Zdůraznil, že jí sekundují rovněž zástupci z řad Pirátů. Podle komentátora Martina Schmarcze se sice dříve v dolní komoře Parlamentu zpívalo a tančilo, ale rovněž se i hovořilo. Nyní se prý pouze obstruuje.

Pekarová, možná budoucí premiérka, rýpl si Babiš. Fialovi vyčetl barmské ženy

Start pátečního jednání poslanců se neobešel bez opoziční kanonády směrem k vládní pětikoalici. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš kritizoval premiéra Petra Fialu (ODS) za jeho kauzu se záložnou, předsedkyni Poslanecké sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09) označil za „možnou budoucí premiérku“. K pirátskému šéfovi Ivanu Bartošovi zase poznamenal, že chce šmírovat lidi v bytech, přičemž připojil své znalosti o Japonsku, kde se podle něj musí lidé „mazlit“ v hotelech, protože jsou doma tenké zdi a příliš hodně lidí okolo. Celkem mluvil přes hodinu, než se mohlo pokračovat v programu schůze.

Vláda chce měnit sociální dávky i zákoník práce. Co dalšího si vezme z návrhů NERV?

Z 37 návrhů NERV si vybereme to nejlepší a určitě nerealizujeme vše, vzkazují veřejnosti premiér Petr Fiala (ODS), jeho ekonomický poradce Štěpán Křeček i ministři. Podle informací redakce by se kabinet měl zaměřit na cca 10 opatření. Mezi nimi například na reformu sociálních dávek a zákoníku práce nebo legalizaci konopí. Mimo zájem vlády naopak zřejmě zůstane reforma daňového systému, která by měla podle doporučení snížit daně chudým a naopak zvýšit bohatým.