reklama
CNN Prima News Markéta Pekarová Adamová

Markéta Pekarová Adamová

Výpis příspěvků ke štítku „Markéta Pekarová Adamová“

Sněmovna zná pět ze šesti místopředsedů. SPD zatím Okamuru neprotlačilo

10. listopadu 2021 14:30
Aktualizováno

Nová Sněmovna jednali teprve druhý den a poslanci už cíleně prodlužovali jednání. Zákonodárci se po sporech o kandidatuře vicepremiéra Karla Havlíčka (ANO) na post předsedy dolní komory pustili do volby místopředsedů. U pultíku se střídali zejména zástupci SPD, kteří chtěli prosadit svého kandidáta Tomia Okamuru, který nakonec neuspěl. Jaroslav Foldyna se ale pustil i do nově zvolené šéfky Sněmovny Markéty Pekarové Adamové z TOP 09.

ANALÝZA: Z kandidátů na premiéra nejčastěji nemluví pravdu Okamura, Filip a Babiš

23. srpna 2021 05:18

Redakce CNN Prima NEWS udělala statistiku výroků lídrů politických stran, kteří se chtějí stát premiéry. Nepravdivými nebo zavádějícími tvrzeními nejčastěji argumentuje šéf SPD Tomio Okamura, lídr komunistů Vojtěch Filip a předseda vlády a lídr hnutí ANO Andrej Babiš. Statistika vychází z analýzy neziskové organizace Demagog.cz, která ověřuje výroky politických elit.

Feri měl změnit tvář Česka a být nadějí Evropy aneb Vzestup a pád politické hvězdy

28. května 2021 15:25

Nejmladší poslanec, nejmladší radní s afrem, titul z práv, obrovský vliv na sociálních sítích. Dominik Feri byl mladou politickou hvězdou se slibně rozjetou kariérou, čehož si všímala i prestižní evropská média. Před lety Feri prohlašoval, že se nepoddá aroganci plynoucí z mandátu poslance. Strmý pád přineslo nařčení ze sexuálního násilí. Feri odešel ze Sněmovny i z TOP 09. Jak v politice začínal?

Babišova vláda nám škodí. O nedůvěře se bude hlasovat v červnu, opozice má dost hlasů

12. května 2021 11:35

Piráti a hnutí STAN se nakonec připojí ke koalici Spolu, aby společně vyvolali hlasování o nedůvěře vládě premiéra Andreje Babiše (ANO). Proběhnout by mělo ale až v červnu. Pro Piráty se STAN je podmínkou, že z České republiky musejí nejdřív odejít vyhoštění ruští diplomaté kvůli kauze Vrbětice. Babiš nechápe, proč by se mělo o nedůvěře hlasovat jen pár měsíců před volbami.

reklama