CNN Prima News babybox

babybox

Výpis příspěvků ke štítku „babybox“

V babyboxu v Českých Budějovicích našli novorozeného chlapečka. Pojmenovali ho po soudci

22. května 2022 23:42

V babyboxu v Českých Budějovicích v neděli někdo odložil novorozeného chlapečka. Dítě bylo zabalené v ručníku a je zdravé. Dostalo jméno Jaromír Jirsa, sdělil zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess. Letos bylo do těchto speciálních schránek v Česku odloženo zatím sedm dětí a celkově od vzniku jejich sítě 238, z toho 130 dívek a 108 chlapců.

V českobudějovickém babyboxu našli zdravou holčičku. Jde o druhé odložené miminko za den

23. dubna 2022 14:05

Do babyboxu českobudějovické nemocnice v sobotu krátce před polednem někdo odložil zdravou novorozenou holčičku. Po nezbytných vyšetření převezli záchranáři holčičku na neonatologické oddělení českobudějovické nemocnice. Novináře o tom informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Jihočeského kraje Petra Kafková. Je to 236. dítě, které bylo v ČR do babyboxů odloženo. Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě v sobotu někdo v noci odložil čerstvě narozeného chlapečka.

Co způsobilo smrt novorozence v hnízdě záchrany? Ministr promluvil o závažném pochybení

23. dubna 2022 06:47

Nález mrtvého novorozence v hnízdě záchrany v jedné z bratislavských nemocnic šokoval celé Slovensko. Případem se teď zabývá policie, která zahájila ve věci trestní stíhání. Speciální zařízení, ve kterém se děsivá událost odehrála, je v současnosti mimo provoz. Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský prohlásil, že je v těchto zařízeních potřeba přijmout přísnější opatření, aby se podobná tragédie neopakovala.

Jsou babyboxy středověk? Zachránily stovky dětí, nesouhlasí s kritikou jejich zakladatel

21. dubna 2022 05:07

Po nalezení mrtvého dítěte v bratislavském babyboxu se vůči odkládání nechtěných novorozenců do speciálních schránek zvedla vlna kritiky. Tu krotí zakladatel českých babyboxů Ludvík Hess a připomíná, že do dnešního dne systém zachránil 234 dětí a společnost ho považuje za prospěšný. Podporu má i u ministra zdravotnictví Vlastimila Válka.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Neštěstí na Slovensku vyvolává otázky. Jsou babyboxy bezpečné?

20. dubna 2022 18:25

Mrtvého novorozence v úterý dopoledne nalezli v hnízdě záchrany v jedné z bratislavských nemocnic. Podle informací televize JOJ se jednalo o chlapečka, který tam ležel několik dní. Příčinou neštěstí měl být nefungující alarm. V souvislosti s tragédií se i v Česku vyrojily otázky, nakolik jsou babyboxy bezpečné. Jsou opravdu tou nejlepší možností, kam nechtěné dítě odložit? Sledujte v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS od 18:55.

Olinku odloženou do babyboxu chce její matka zpět. Byl to neskutečný zkrat, kaje se

10. ledna 2022 08:37

Nevěděla, jak vyřešit svou tíživou situaci, a tak se 7. prosince rozhodla svou několikaměsíční dceru odložit do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě. Jenže už po hodině svého činu litovala. Nyní žena bojuje, aby svou holčičku, která dostala jméno Olinka, dostala zpět do své péče. „Byl to z mé strany neskutečný zkrat, jenž si nikdy neodpustím,“ popsala nešťastná matka webu Blesk.cz.