CNN Prima News babybox

babybox

Výpis příspěvků ke štítku „babybox“

Dejvický babybox podeváté v akci. Klučíci posunuli skóre, zavtipkoval „Babydědek Lu“

Matka odložila miminko v čase 11:11 v pátek 22. prosince do babyboxu na radnici Prahy 6, informoval jejich zakladatel Ludvík Hess, přezdívaný „Babydědek Lu“. Chlapeček je podle něj na pohled zcela zdravý a dostal jméno Oliver. Jde zároveň o deváté odložené dítě na tomto konkrétním místě, což je nejvíce ze všech babyboxů rozmístěných v hlavním městě. „Klučíci opět posunuli skóre,“ doplnil Hess. S Oliverem se poměr mezi zachráněnými chlapci a dívkami posunul na 117 ku 142.

Díky babyboxům nekončí miminka v popelnici. Nemocnice brojí proti rušení „bedýnek života“

Zrušení babyboxů? Díky nim děti nekončí v popelnici – či ještě hůře. Tak hájí české nemocnice „bedýnky života“, do nichž některé matky anonymně odkládají svá novorozeňata. Díky tomu dostaly druhou šanci na šťastnou budoucnost stovky dětí. Výbor pro práva dítěte při Organizaci spojených národů (OSN) ale tlačí na jejich zrušení a vyzdvihuje důležitost utajovaných porodů. I ty ale mají řadu háčků. „Nahradit utajovaným porodem kompletně funkci babyboxu je nereálné už jen proto, kdy a za jakých podmínek k aktu dochází,“ řekla redakci CNN Prima NEWS například Tereza Romanová, mluvčí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady.

Konec babyboxů v Česku? OSN tlačí na jejich zrušení. Zachraňují životy, odmítá „babydědek Lu“

Zachránily stovky českých novorozenců, přesto Výbor Organizace spojených národů (OSN) pro práva dítěte volá po zrušení babyboxů a posílení utajení porodů. Nad doporučením z mezinárodního společenství nyní sedí čeští úředníci a sondují, co by takový krok mohl způsobit. Zatímco ministerstvo zdravotnictví prosí nemocnice o názor, zakladatel babyboxů Ludvík Hess bije na poplach. „Utajený porod je velmi nedostatečný zákon. Vdané ženy a cizinky na utajený porod nemají ze zákona nárok,“ varoval v dopise adresovaném ředitelům českých nemocnic.

V českobudějovickém babyboxu našli zdravou holčičku. Jde o druhé odložené miminko za den

Do babyboxu českobudějovické nemocnice v sobotu krátce před polednem někdo odložil zdravou novorozenou holčičku. Po nezbytných vyšetření převezli záchranáři holčičku na neonatologické oddělení českobudějovické nemocnice. Novináře o tom informovala mluvčí Zdravotnické záchranné služby (ZZS) Jihočeského kraje Petra Kafková. Je to 236. dítě, které bylo v ČR do babyboxů odloženo. Do babyboxu ve Slezské nemocnici v Opavě v sobotu někdo v noci odložil čerstvě narozeného chlapečka.

Co způsobilo smrt novorozence v hnízdě záchrany? Ministr promluvil o závažném pochybení

Nález mrtvého novorozence v hnízdě záchrany v jedné z bratislavských nemocnic šokoval celé Slovensko. Případem se teď zabývá policie, která zahájila ve věci trestní stíhání. Speciální zařízení, ve kterém se děsivá událost odehrála, je v současnosti mimo provoz. Slovenský ministr zdravotnictví Vladimír Lengvarský prohlásil, že je v těchto zařízeních potřeba přijmout přísnější opatření, aby se podobná tragédie neopakovala.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Neštěstí na Slovensku vyvolává otázky. Jsou babyboxy bezpečné?

Mrtvého novorozence v úterý dopoledne nalezli v hnízdě záchrany v jedné z bratislavských nemocnic. Podle informací televize JOJ se jednalo o chlapečka, který tam ležel několik dní. Příčinou neštěstí měl být nefungující alarm. V souvislosti s tragédií se i v Česku vyrojily otázky, nakolik jsou babyboxy bezpečné. Jsou opravdu tou nejlepší možností, kam nechtěné dítě odložit? Sledujte v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS od 18:55.