reklama

Badinková: Očkování by neměl být diktát. Jak se k vakcíně staví Jirešová či Vojtek?

Očkovat, nebo neočkovat děti? To je otázka, kterou teď řeší nejen odborníci, ale samozřejmě především rodiče. Herci nejsou výjimkou. Jak se k vakcíně staví například herci Roman Vojtek, Ivana Jirešová nebo Michaela Badinková?

reklama

„Myslím, že na očkování by mělo být dítě silné. Ty, které rostou a nejsou na tom s imunitou dobře, bych neočkovala. Ale od těch patnácti let... Sofince je sedmnáct. Zeptala jsem se jí, a kdyby nechtěla, respektovala bych to. Ale říkala, že chce,“ popsala herečka Ivana Jirešová. První dávku tak má její dcera už za sebou.

Opatrnější by byl herec Roman Vojtek. „Proč budeme očkovat naše děti, kterých se ta nemoc z 99 procent netýká? Já vím, že na to nějaké dítě umřelo, ale tak to je. Mám pocit, že je to kvůli tomu, aby nenakazily nás. Lidstvo, které jí cukry, kouří a pije alkohol?“ vyjádřil pochybnosti Vojtek.

Herečce Michaele Badinkové by vadila nedobrovolnost, avšak proti očkování nebrojí. „Pokud někdo věří, že mu očkování pomůže, nebo mu to dokonce nařídil jeho lékař, myslím, že je to namístě. Ale zároveň si myslím, že by měli být respektováni lidé, kteří dělají maximum pro to, aby byli fit, a starají se i o svou psychiku. Myslím, že by tam měla být nějaká vůle, a ne diktát,“ sdělila herečka Badinková.

A co říkají odborníci? Zatímco Evropská agentura pro léčivé přípravky, české ministerstvo zdravotnictví i Česká vakcinologická společnost očkování dětí jednoznačně podporují, epidemiologové, lékaři a další odborníci v tom až tak jasno nemají.

„Nedám vám jednoznačnou odpověď, jestli očkovat děti, či nikoliv. My se můžeme snažit rodičům jen poskytnout veškeré možné informace, ale rozhodnout se musí sami. Řekl bych, že jsem rád, že pro ně máme nějakou vakcínu už v této době, protože pravdou je, že někteří rodiče jsou úzkostlivější a přejí si to. A je dobře, že takovou šanci mají. Rovněž je ale dobře, že se výhledově nabídka vakcín rozšíří,“ uvedl již dříve pro CNN Prima NEWS vakcinolog Marek Petráš.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama