reklama

Baldwin je z toho špatný a nekomunikuje, prozradil Jákl. Půjde film Rust vůbec do kin?

Herec Alec Balwin poskytl rozhovor o tragédii, která se odehrála při natáčení filmu Rust, kdy nešťastně zastřelil kameramanku a postřelil režiséra. Tvrdí, že spoušť na zbrani nestiskl. Na produkci snímku se podílel i český režisér a producent Petr Jákl. Ten prozradil, jak se nyní situace vyvíjí.

reklama

„Nikdy bych nenamířil zbraň proti někomu a nezmáčknul spoušť. Nikdy,“ řekl v ukázce z rozhovoru pro televizi ABC Baldwin, který měl ve filmu Rust hlavní roli a byl také jeho spoluproducentem.

Ve čtvrtek večer tak vůbec poprvé od tragédie promluví herec před televiznímu kamerami. Nehoda se stala 21. října při natáčení westernu Rust v Novém Mexiku. Jedním z producentů snímku je i Petr Jákl. „Je to tak, že se o tomhle dozvídám z novin, protože nemám žádné další informace. Jen o tom, zda se to bude dotáčet, nebo nebude dotáčet. A nikdo neví ani to,“ sdělil Jákl. „Alec je z toho špatný a ani s námi o těchto věcech nekomunikuje,“ dodal producent.

Jákl, sám profesionální kaskadér, uvedl, že tlak médií a okolí na herce je opravdu obrovský. „Může se to stát komukoli, protože když dostane někdo během natáčení do ruky zbraň, prostě ji použije,“ má jasno producent.

Petr Jákl také potvrdil, že kontrola zbraně nikdy není věcí herce. „Ve finále je zodpovědnost na člověku, který se o zbraně stará, nebo na někom, kdo je na to určený,“ vysvětlil.

Český producent se kromě obstarání peněz měl podílet na kompletaci a střihu filmu, jehož osud je teď ve hvězdách. Jákl ale tvrdí, že nejdůležitější je celou situaci zodpovědně a férově vyřešit.

Tagy:
film rozhovor střelba režisér herec producent kameramanka Petr Jákl mladší Alec Baldwin Rust Halyna Hutchinsová

Hlavní zprávy

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční
Domácí

Zdravotní systémy prožily obrovský kolaps. Po dopoledním výpadku je eRecept plně funkční

 • Aktualizováno
 • Od středečního rána hlásil systém eRecept výpadek. Lékárníci se tak nemohli připojit na centrální uložiště a pacientům vydávat léky. Podle informací SÚKL se kolem 13:30 podařilo systém znovu plně zprovoznit. Dostupné je již i call centrum, které je však po výpadku vytížené. Problém měli i lékaři, a to s certifikáty a zadáváním výsledků testování či očkování na covid.

  Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

  Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

  V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

  Aktualizováno

  Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

  Aktualizováno

  Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

  Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

  Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

  reklama