CNN Prima News banán

banán

Výpis příspěvků ke štítku „banán“

KOMENTÁŘ: TOP 09 jako pouzdro na banán aneb Rekviem za zbytečnou stranu

Před několika lety se v médiích objevil žebříček nejzbytečnějších věcí. Přední příčky tehdy zabralo třeba plastové pouzdro na banán, mobilní lednice na vodní meloun nebo eskalátor vedoucí do zdi. Některé předměty zkrátka neslouží k ničemu a existují jen proto, aby existovaly. Ale ruku na srdce, nejde tu jen o věci. Prakticky to stejné můžeme říci také o některých politických stranách. A po sobotě je jasné, že jednou z takových stran je i vládní TOP 09.

Pěstuje kávu a banány, chrání pralesy: Kostarika, tady je svět v pořádku

Nebe na zemi. To je Kostarika. Země, kterou je možné opěvovat od rána do večera, ale kdo ji jednou pozná, ví, že někdy slova nestačí. Právě tady lidé hledí na podstatu života jako málokde. Chrání přírodu a přitom rozvíjejí zemědělství, jehož plodinami dokážou zásobovat i státy na druhé straně zeměkoule. K tomu všemu je tenhle středoamerický národ energeticky soběstačný a naprosto odmítá ozbrojené konflikty. Jestli tohle není definice pozemského ráje, pak už nevíme, co jiného by jí mohlo být. Vyrazit do Kostariky znamená vsadit na jistotu, s cestou vám pomohou třeba v Exclusive Tours.

Kokain mezi českými banány? Chyba. Šmoldasová prozradila, co bude s drogami dál

Zásilka kokainu objevená v Klecanech u Prahy mohla směřovat do Belgie, Holandska či Německa. Pravděpodobný cíl převozu balíčků s drogou přiblížila ve vysílání CNN Prima NEWS mluvčí Národní protidrogové centrály Lucie Šmoldasová. Sdělila také, že za nález 646 kilogramů může s největší pravděpodobností pochybení na logistické úrovni. Nyní je látka podrobena odborné expertíze, a poté, co policisté získají dostatek informací k dalšímu vyšetřování, bude ilegální substance zničena ve spalovně.

V sušeném ovoci i mezi banány. Podívejte se, kudy drogy proudí do Česka

Kromě sobotního nálezu 646 kil kokainu mezi banány v distribučním centru jednoho ze řetězců v Česku dochází k podobným objevům celkem pravidelně a často za přispění protidrogového útvaru. Zatím největší množství drogy na našem území bylo zadrženo loni v červnu. Policisté tehdy zajistili v českých supermarketech 840 kilogramů kokainu. To největší zásilka této látky v Evropě čítala v únoru v roce 2021 více než 16 tun ukrytých v pěti kontejnerech odeslaných z Paraguaye. O aktivitě drogových kartelů vypovídá i nedávný případ z Rotterdamu, kdy došlo k zadržení více než osmi tun.

Česko ve velkém vyváží banány. Paradoxy trhu snižují kvalitu a zvyšují ceny potravin

Česko se řadí mezi světovou špičku ve vývozu banánů do ostatních zemí. Není to ale způsobené pěstitelskou schopností, ale reexporty. Opakované vývozy totiž pomáhají dostat zboží i do států, které měly v minulosti nedostatek. Tato strategie má ale i svou odvrácenou stranu. Zvyšuje se například cena některých potravin a také dochází ke snížení kvality surovin. Zákazníky navíc může v obchodech mást hned několik vysvětlujících tabulek, odkud daná potravina skutečně pochází.

Obyčejný nákup se proměnil v šok a strach. Muž našel v sáčku s banány obrovského pavouka

Šok po obyčejném nákupu, který zřejmě jen tak nezažijete, potkal Angličana Craiga Harrisona. Ten se zděsil, když našel v tašce s banány z windsorského supermarketu obrovského pavouka. Jednalo se o druh sklípkana, který patří k jednomu z největších na světě. Někteří mohou mít až půl metru široké nohy a jejich kousnutí může způsobit závažné zdravotní problémy. Pětatřicetiletý zákazník teď žádá od řetězce odškodné.