reklama
CNN Prima News bankovní sektor

bankovní sektor

Výpis příspěvků ke štítku „bankovní sektor“

Kellner první republiky. Vybudoval československou ekonomiku a „vodil“ si Masaryka

29. dubna 2021 11:27

Vedl nejvýznamnější bankovní dům v českých zemích, přátelil se s Masarykem, položil základy československé ekonomiky a významně přispěl ke vzniku samostatného státu. Jaroslav Preiss byl jedním z nejvlivnějších lidí první republiky. Z pozice ředitele Živnostenské banky totiž ovládal takřka polovinu československého průmyslu. Zemřel před 75 lety.

Banky nevědomky pomáhají prát peníze, odhalují uniklé dokumenty. Týká se to i českých

20. září 2020 20:48

Únik dokumentů o podezřelých finančních transakcích ve výši dvou bilionů dolarů (asi 45 bilionů korun) odhalil, jak některé z největších bank na světě umožnily zločincům prát špinavé peníze. Ukazuje také, jak ruští oligarchové využívali banky, aby se vyhnuli západním sankcím, které měly zabránit převodu jejich peněz na Západ, uvedl portál BBC News o úniku více než 2500 dokumentů z let 2000 až 2017. Některé z dokumentů se týkají i bank působících v Česku.

Taiwan Cooperative Bank zvažuje zřízení pobočky v Česku

4. září 2020 13:26

Finanční ústav Taiwan Cooperative Bank (TCB) zvažuje, že zřídí pobočku v České republice. Jeho zástupci to v pátek řekli předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi, který sídlo banky navštívil. Podnik nyní vypracovává takzvanou studii proveditelnosti, která má zhodnotit, zda je zvažovaný krok pro firmu výhodný. Pokud bude výsledek příznivý, přípravy na vstup na český trh banka urychlí.

Dostupnost úvěrů se v Česku dramaticky zhoršila. U firem i domácností

14. července 2020 05:19

Podle čerstvého šetření České národní banky o vývoji úvěrových podmínek bank se ve druhém letošním čtvrtletí rapidně snížila dostupnost půjček. Banky zpřísnily své standardy pro poskytování úvěrů, a to zejména kvůli zhoršenému očekávání budoucího ekonomického vývoje. Bankovní sektor pro třetí čtvrtletí tohoto roku avizuje nárůst očekávaných úvěrových ztrát ve všech částech trhu s půjčkami.

reklama