CNN Prima News Banksy

Banksy

Výpis příspěvků ke štítku „Banksy“

Tajemný Banksy se přihlásil k dílu na Ukrajině. Gymnastka na budově poničené Rusy není jediná

12. listopadu 2022 12:21

Britský umělec Banksy odhalil své nejnovější dílo, nástěnnou malbu ukrajinské gymnastky na budově poničené ruským ostřelováním během války proti Ukrajině. Snímek graffiti v městečku Boroďanka, které leží asi 50 kilometrů severozápadně od Kyjeva, zveřejnil autor na svém účtu na Instagramu a všimla si jej také světová média. Gymnastka dělá stojku uprostřed trosek, napsala britská stanice BBC na svém webu.

Zastupitel britského města rezignoval na svou funkci. Lidé tvrdili, že je Banksy

25. května 2022 05:38

Zastupitel britského města Pembroke Dock William Gannon oznámil rezignaci na svůj post poté, co mnoho lidí opakovaně prohlašovalo, že je světoznámý streetartový umělec Banksy, jehož pravá identita je opředena tajemstvím. Gannon uvedl, že neustálá tvrzení na různých sociálních sítích mu znemožňují vykonávat funkci a že se proto vrátí ke své umělecké kariéře, napsal web BBC.

Banksy v Praze! Nejzáhadnější umělec světa tu má výstavu

5. června 2020 09:40

Banksy je umělec, který pozvedl pouliční graffiti na umělecké dílo. Jeho výtvory se dostaly z ulice do nejslavnějších galerií světa a sběratelé za jeho díla platí miliony korun. Teď se na jeho díla můžeme podívat i v Česku. V pražské galerii Mánes začíná výstava The world of Banksy – The immersive experience.

Banksy poděkoval zdravotníkům obrazem se supersestrou

7. května 2020 14:22

Britský umělec vystupující pod jménem Banksy svým posledním dílem vyjádřil dík zdravotníkům starajícím se o pacienty nakažené koronavirem. Poblíž pohotovosti Všeobecné nemocnice v anglickém Southamptonu se objevil jeho obraz, na němž si malý klečící chlapec hraje s figurkou představující zdravotní sestru s rouškou na obličeji.