reklama

Bartoš nesouhlasí se Zemanem, chaos do řešení přináší Babiš. Vláda některé věci nesplnila

Chaos do řešení koronavirové krize přináší především sám premiér Andrej Babiš (ANO), se sociální demokracií se daří opozici spolupracovat. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš. Kritice opozice rozumí i první místopředseda ČSSD Roman Onderka, který přiznal, že vláda promrhala jarní sounáležitost obyvatel.

reklama

Bartoš se v Partii, kterou moderovala Markéta Fialová, vyjádřil ke slovům prezidenta Miloše Zemana, podle něhož opozice nespolupracuje a jenom kritizuje. „Pan prezident tohle neřekl poprvé. My jsme v průběhu doby se sociální demokracií řešili krizový zákon a to zafungovalo. Našli jsme řešení, které prošlo Sněmovnou. Chaos přináší především premiér. Když se scházeli jiní zástupci stran, takový chaos nebyl. Bylo to vidět například na politických debatách, kam ovšem Babiš moc nechodí,“ řekl Bartoš.

Šéf Pirátů se prý spolu s opozičními kolegy snaží s ministry diskutovat a radit jim. „Měli jsme možnost v minulosti zatáhnout za brzdu nebo lépe předvídat. Opozice se vládě snažila radit. Vláda několik věcí, na kterých se shodla většina poslanců, nesplnila,“ uvedl Bartoš.

K tématu

Podobně hovořil také předseda lidovců Marian Jurečka. „Vláda se od návrhů opozice kolikrát inspirovala příliš pozdě. Uvítal bych, kdyby si Zeman sem tam pozval všechny předsedy opozičních stran. Havel to dělal,“ prohlásil.

Onderka: Kritice opozice rozumím

Že vláda situaci úplně dobře nezvládla, připustil také první místopředseda ČSSD Roman Onderka. „Kritice opozice rozumím. Na druhou stranu šlo o bezprecedentní záležitost. Když srovnáme ČR s ostatními státy, ten stav je de facto stejný. Opatření nenahradí odpovědnost každého občana. Solidarita během první vlny byla obrovská, to tu dnes není. V březnu a dubnu jsme promrhali tu obrovskou sounáležitost obyvatel a teď platíme daň za podcenění,“ přiznal Onderka v Partii.

A do kritiky premiéra se pustil i sám. „Přísnější opatření naštvou lidi. Pan premiér jedná často podle veřejného mínění, proto nic moc nenavrhuje. Myslím, že nás může zachránit očkování. Opatření jsou natolik přísná, že si moc neumím představit, kam bychom ještě mohli zajít,“ uvedl.

Také předseda komunistů Vojtěch Filip mluvil o zmatcích, které vláda vyvolala. „Působili jsme chaoticky, jednotný postup tady nebyl. Byl jsem kritikem Adama Vojtěcha. Výměny ministrů zdravotnictví ale příliš nepomohly. Chaos můžeme odstranit. Jako předsedové parlamentních stran bychom se mohli scházet sami, nepotřebujeme k tomu prezidenta,“ navrhl.

K tématu

Tagy: Marian Jurečka Andrej Babiš opozice kritika Vojtěch Filip Ivan Bartoš Partie Terezie Tománkové Roman Onderka vláda

Další hlavní zprávy

Vláda

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

Sport venku ve skupinách je stále ve hře, tvrdí Hnilička. Přesvědčuje Babiše i Arenbergera

  • Aktualizováno

Dohady kolem setkávání lidí neutichají. Vláda schválila deset osob vevnitř a dvacet venku. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO), ale v sobotu řekl, že navrhne, aby platilo dosavadní omezení –⁠ setkávání jen ve dvou. Jasno bude po pondělním jednání vlády. Premiér Andrej Babiš (ANO) se už ale se sportovci sešel v neděli odpoledne a podle šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniličky (ANO) je stále ve hře návrat dětí na venkovní sportoviště

Liberecký kraj

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Politika

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Petříček ve vládě definitivně končí. Potvrdil mi to Hamáček, uvedl ministr zahraničí

Ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček (ČSSD) se na nedělní večerní schůzce s předsedou strany a vicepremiérem Janem Hamáčkem dozvěděl o svém odvolání z vlády. Petříček to bez bližších informací sdělil na dotaz ČTK. Hamáček na dotaz nereagoval. Podle spekulací médií má Petříčka ve funkci nahradit současný ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) a na jeho místo má přijít poslanec ČSSD Jan Birke.

Slavia porazila v derby Spartu a výrazně se přiblížila obhajobě titulu
Czernin: Rusko používá Sputnik ke kolonizaci. Zemanova úřednická vláda by jej zavedla
reklama
reklama
Potřebujete vyprázdnit sklady nekvalitních testů, vmetl Stanjura Havlíčkovi kvůli dětem

Partie

Domácí zpravodajství

Skupina pana Smejkala dává doporučení pozdě, stěžuje si Babiš. Opět upravil maturity
Rychetský postupoval protiprávně, zdůrazňuje Zeman. Volební zákon ale vetovat nebude
Další články
reklama
reklama