reklama

Rezervace očkování: Od poloviny ledna pro nejstarší, od února pro všechny, tvrdí Babiš

První lidé by se do registru pro očkování mohli hlásit už v polovině ledna, kdy začne jakási první vlna. V ní se počítá s očkováním seniorů starších 80 let a personálu ze zdravotnictví a sociálních služeb. Další lidé přijdou na řadu od 1. února, poté budou rozhodovat další faktory, jako je věk nebo zdravotní stav. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama

V polovině ledna bude spuštěn centrální rezervační systém pro očkování, do něhož se budou moci registrovat lidé starší 80 let, zdravotníci nebo pečovatelé v domovech pro seniory. Od 1. února se pak do očkovacího systému může přihlásit každý občan. Termín vakcinace ale dostane podle priority.

K tématu

„Kritériem bude věk nebo zdravotní stav,“ odhalil Babiš očkovací strategii v nedělní Partii na CNN Prima NEWS. Přednost by měli dostat také policisté, zdravotníci nebo učitelé. Další podrobnosti chce vláda zveřejnit v úterý. „Nemám strach, že by se s pořadím na vakcinaci obchodovalo,“ dodal premiér.

Předseda vlády byl prvním českým občanem, který vakcínu dostal. „Neměl jsem vedlejší účinky, jen teplotu 37,1,“ řekl v Partii, kterou moderovala Markéta Fialová. „Naočkovat potřebujeme 60 procent populace, abychom pandemii dokázali zvládnout,“ doplnil.

Babiš uvedl, že vláda má podrobný plán pro očkování, ale zatím prý čeká na schválení vakcín od dalších farmaceutických firem, aby bylo možné potřebnou část populace proočkovat. „Byl bych rád, kdybychom to stihli do konce září,“ řekl Babiš s tím, že není jasné, kolik lidí bude mít o vakcinaci zájem.

K tématu

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama