reklama

Bartoš má vlasy jako já, Fiala hezkou kravatu. Kdo z lídrů by se dětem líbil jako premiér?

Babiše známe z televize, Bartoš má vlasy jako já a Fiala hezkou kravatu. Žáci základní školy v Chlumíně nedaleko Neratovic poznávali kandidáty na premiéra. Kdo z lídrů stran by se jim nejvíce líbil v čele vlády?

reklama

„Líbí se mi tenhle, má dlouhý vlasy jako já,“ usmívá se šestiletá Natálka, když ukazuje na šéfa koalice Pirátů a STAN Ivana Bartoše. I když jeho dredy například seniory často pobouřují, anketu CNN Prima NEWS mezi dětmi mu účes absolutně vyhrál.

Z jedenácti dětí se Bartoš zalíbil více než polovině. „Má hezké, dlouhé nebo kudrnaté vlasy,“ oceňovaly. Podle osmileté Terezky by jednoduše mohl být „dobrej“. Šestiletý Tomášek zase ocenil úsměv šéfa Pirátů a také jeho uši.

Další čtyři děti sympatizovaly s lídrem Spolu Petrem Fialou. Podle devítiletého Kubíka by mohl být hodný, šestiletému Jiříkovi se líbila jeho kravata. Ostatní žáci se shodli, že vypadá líp než další kandidáti na premiéra.

Šéf ANO Andrej Babiš okouzlil šestiletou Danielku. Zaujaly jí jeho krátké vlasy.

Jasně, to je Babiš

I když děti často nevěděly, kdo je premiér a co dělá, podle fotky měly jasno. „To je Babiš,“ vykřikla okamžitě většina z nich, když viděla portrét předsedy vlády. Znají ho z televize, ze zpráv nebo z Prahy.

Redakce CNN Prima NEWS při příležitosti voleb do Poslanecké sněmovny s dětmi mluvila i o tom, jak si premiéra představují, jak by se měl chovat nebo kolik by měl vydělávat peněz. Na videoanketu se můžete podívat ZDE.

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

Škoda zastaví na 14 dní výrobu, v provozu nechá jednu linku. Může za to nedostatek čipů

Automobilka Škoda Auto od pondělí na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech svých tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při této odstávce chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut, informoval vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama