reklama

vlasy

Výpis příspěvků ke štítku „vlasy“

Když dcera umírala, slíbila jsem jí to. Matka Markéty pomáhá parukami dětem s rakovinou

Lucie Staňková musela překonat velkou tragédii. Její dceři Markétě bylo devatenáct, když podlehla zhoubnému nádoru. Předtím na vlastní kůži poznala, že mladí pacienti trpí nejen samotnou nemocí, ale po chemoterapii i něčím tak zdánlivě podružným, jako je ztráta vlasů. Přitom jde o velmi stresující situaci. Založila proto spolek Nové háro, jenž nemocným dětem zdarma poskytuje kvalitní paruky na míru. Po dívčině smrti převzala projekt Markétina matka, která v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví nejen o bolesti, ale i o naději.

Prokletí v královské rodině. Postihne Harryho stejný osud jako jeho staršího bratra?

V britské královské rodině není padání vlasů ojedinělou záležitostí. V devětatřiceti letech je téměř bez vlasů například princ William. Mnohé fanoušky však před pár dny překvapila fotografie o tři roky mladšího prince Harryho, na níž je vidět jeho začínající pleš. „Do 50 bude prakticky holohlavý,“ řekl webu Daily Mail přední kosmetický chirurg Asim Shahmalak. U Harryho se navíc podle lékaře padání vlasů výrazně zrychlilo v posledním roce.

Schillerová se pochlubila novým účesem. Tentokrát s fotkou počkala na rozvolnění

Druhým dnem otevřené podniky a služby vyhledávají mimo jiné i politici. Například ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se v pátek odpoledne na svém Instagramu pochlubila novým účesem, na který si musela stejně jako jiní počkat. K nahrané koláži fotek „před a po“ připsala, že konečně vypadá jako člověk. Na jaře přitom čelila podezření, že si i přes uzavřené salony nechala své vlasy upravit profesionálem.

Záměna léku na žaludek s přípravkem na růst vlasů spustila u dětí vlkodlačí syndrom

Jejich dítě trpělo před dvěma lety žaludečními potížemi, a tak se rozhodli, že jim zajdou pro lék. To ještě rodiče ve španělském městě Torrelavega netušili, že svým ratolestem bez vlastního přičinění pořádně zavaří. V lékárně totiž nakoupili produkt s etiketou medikamentu na tlumení žaludeční nevolnosti, který ale ve skutečnosti obsahoval přípravek na růst vlasů.

Na koronu, prosím: Virus vrátil do módy tradiční africký účes

Pandemie koronaviru ve východní Africe znovu zpopularizovala tradiční účes, uzlíčky či copánky Bantu. Vynalézaví kadeřníci, kteří přicházejí kvůli celkově klesající ekonomice o velkou část tržeb, lákají zákazníky na účes, který tvarem připomíná specifický koronavirus. Ozdoba hlavy se zároveň stala symbolem osvěty, Afričané jí šíří povědomí o rizicích nemoci COVID-19.

reklama