vlasy

Výpis příspěvků ke štítku „vlasy“

Nemoc, která ničí sebevědomí. Alopecie je v rodině Marcely dědičná, s dcerou sní o vlasech

5. října 2022 15:59

O vlasech se mluví jako o koruně krásy, kterou si zejména ženy po celý život hýčkají. Marcela a její děti si jí však neužily, což způsobila nemoc zvaná alopecie. Při pohledu na holé hlavy a vypadané obočí se i v dnešní době mnozí podivují. Proto někteří z nemocných touží po parukách, které by jim pomohly k lepšímu přijetí ve společnosti. Stejné přání má i Marcela s dcerou Kateřinou.

Konec jedné éry, Alžběta II. po letech změnila tradiční účes. Sladké, píší lidé

28. června 2022 11:57

Britská královská rodina je známá tím, že si potrpí na tradice. Proto bylo pro mnohé překvapením, když viděli nejnovější fotografie královny Alžběty II. Netradičně na nich totiž byla zachycena s novým účesem. Rozdíl je minimální, ale znatelný. Britská panovnice má sestřih kratší. Mnozí její nový vzhled chválí, někteří se pouze ptají, co za změnou léta známého účesu stojí.

Nejplešatějším národům světa vládnou Evropané. Jak jsou na tom Češi?

3. ledna 2022 09:06

Plešatí muži svůj vlasový hendikep občas v nadsázce vysvětlují tím, že jsou dalším vývojovým typem člověka v dlouhé evoluční řadě. Příroda prý reaguje na vynález čepic, a tak zařídila, že je porost na hlavě zbytečný. Kdo je nejmocnějším plešounem světa? Ve kterých zemích najdete největší podíl mužů bez husté kštice a jak si stojí Češi?

Bizarní a nebezpečný hit TikToku: Lidé se tahají za vlasy a poslouchají praskání kůže

18. října 2021 05:58

Na sociální síti TikTok se každý den objevuje mnoho videí s nekonečným množstvím výzev pro uživatele. Jedna z těch nových, která je označována jako „scalp popping“, spočívá v tom, že se za prameny vlasů zatáhne tak silně, že slyšíte zvuk lupnutí pokožky na hlavě. A co na to odborníci? Rozhodně nezkoušejte, vzkazují.

Další drsný zásah policistů v USA: Ochrnutého muže vytáhli z auta za vlasy

12. října 2021 13:48

Americká policie čelí kritice za zářijový zásah v Daytonu ve státu Ohio. Strážci zákona zastavili auto s řidičem, kterého podezírali z obchodu s drogami. Muž ale na výzvy, ať z vozu vystoupí, odpovídal, že nemůže, protože je ochrnutý. Policisté ho poté vytáhli z auta násilím, přičemž ho drželi za ruce a vlasy. I když záznam ze zásahu pohoršil mnoho lidí včetně lidskoprávních skupin, policie si stojí za tím, že jednala v souladu s právem.