reklama

Bartoš o Babišovi: To je strašně nevychovanej člověk. V pandemii nezachránil nikoho

Čeští vrcholní politici se v debatě na CNN Prima NEWS pohádali ohledně zmrazení valorizace platů zdravotníků, které podle opozice prosazuje hnutí ANO. Předseda Pirátů Ivan Bartoš zdůrazňoval, že právě zdravotníci zachránili tisíce životů, zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) podle něj nezachránil nikoho. Premiéra nazval také opakovaně nevychovaným člověkem, když mu předseda vlády neustále skákal do řeči.

reklama

„Na to, kolikrát od Andreje Babiše zaznělo, že děkuje zdravotníkům, tak dostupnost péče byla mizerná a slíbené příspěvky taky. Zdravotníci zachránili tisíce životů, vy jste nikoho nezachránil,“ vmetl Bartoš premiérovi, který mu během odpovědi neustále skákal do řeči. „To je strašně nevychovaný člověk,“ reagoval Bartoš na Babišovo zasahování do jeho řeči směrem k publiku.

Debata na CNN Prima NEWS byla totiž pod bedlivým dohledem voličů všech čtyř táborů. Zúčastnili se jí Andrej Babiš (ANO), Jan Hamáček (ČSSD), Ivan Bartoš (Piráti) a Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Předseda lidovců Jurečka k tématu platů zdravotníků hnutí ANO zkritizoval, že měsíc před volbami ještě nemá žádný program. „Musíme valorizovat o to, co můžeme. My v KDU máme řešení v našem programu. Program hnutí ANO neexistuje, zatím je pouze knížka,“ rýpl si v narážce na knihu Andreje Babiše, se kterou objíždí voliče namísto standardní předvolební kampaně.

Premiér proto pozval Jurečku na představení programu hnutí ANO. „Zvu pana Jurečku, zítra (ve čtvrtek) představujeme program. Za naší vlády se nejvíce navyšovaly platy vojáků i učitelů. Průměrný plat sestry 58 tisíc, doktorů 104 tisíc. Vy jste vždy hlasovali proti, máte jen kecy,“ reagoval premiér.

Podle Jurečky však půjde pouze o sliby. „Jsem zvědav, jestli to bude jen slibování a rozdávání. Vy jste úplně mimo realitu. Učitelé učili na svoje data, nedali jste jim ani korunu. Ty platy nejsou takové, jak jste slibovali, těch 150 procent,“ komentoval měsíce, kdy byly uzavřené školy a probíhala distanční výuka.

Babiše za zmrazení platů kritizoval také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Fotit se s nimi a pak jim zmrazit platy je nefér. Jsem rád, že hnutí ANO představí program a budeme to mít kompletní a budeme si moci vybrat,“ řekl.

Vicepremiér Hamáček v předvolební debatě zmínil, že vláda shání peníze na růst platů, kde se dá, mnohde už ale není kde brát. „Měl jsem debatu s kolegou Rakušanem, který nechce zmrazovat, ale nevím, kde ty peníze vezme. Musí brát třeba naftu hasičům,“ prohlásil. Reagoval tak na otázku člověka z publika, který řekl, že ho mrzí snahy zmrazení platů zdravotníků, policistů i hasičů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista
Volby 2021

Lidé trpí a umírají v totalitě peněz. Vláda má na rukou krev, hlásá mladý komunista

Ostrou kritiku si v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS od ostatních mladých politiků vyslechl kandidát KSČM pro sněmovní volby Arťom Korjagin za jeho slova, že lidé dnes trpí a umírají v „totalitě peněz“ a kapitalistický systém „má na rukou krev“. Kandidát Přísahy Michal Košan reagoval slovy, že „komunisty nenávidí“. Představitelka koalice Spolu Markéta Vyvlečková (KDU-ČSL) a reprezentant Pirátů a STAN Zbyněk Horváth připomněli, že komunistický režim zavraždil a pronásledoval stovky lidí.

Meghan si na focení pro Time vzala šperky za osm milionů. Doplňky byly symbolické

Princi Harrymu a Meghan Markleové se dostalo velké pocty. Královský pár zapózoval na titulní stránce amerického magazínu Time, který pár zařadil mezi nejvlivnější osobnosti světa. A jako každá jiná žena také vévodkyně Meghan na focení pečlivě volila svůj outfit i šperky. Jejich hodnota vám ale vyrazí dech. Dosahovala totiž astronomických 326 tisíc eur, tedy v přepočtu více než osm milionů korun. Každý z klenotů pak v sobě ukrýval určitou symboliku.

Češi jsou švejkovská nátura a nevěří opatřením. Neočkované si covid najde, říká Kubek

Česko musí co nejrychleji proočkovat zbytek seniorů, vyzývá v rozhovoru pro CNN Prima NEWS předseda České lékařské komory Milan Kubek. Varuje zároveň, že si covid neočkované najde. Na druhou stranu si myslí, že pokud by se proočkovala větší část společnosti, mohlo by dojít k rozvolnění opatření podobně jako například v Dánsku. Připomněl však, že někteří Češi se švejkovskou povahou nerespektují ani současná pravidla.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Kajínek: EU se zbláznila. Zakázat doživotním vězňům navazovat kontakty je nesmysl

Dánsko má v plánu zakázat vězňům, kteří jsou odsouzeni na doživotí, aby skrze dopisy a telefonáty navazovali romantické vztahy. K tomuto kroku chce vláda přistoupit zejména kvůli fanynkám, které odsouzeným zasílají desítky až stovky dopisů. Co si o návrhu dánské vlády myslí nejznámější český vězeň Jiří Kajínek, který si až do udělení milosti odpykával doživotní trest? Svůj názor sdělil v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama