reklama

Hamáček: Jsem očkovaný a žádný 5G vysílač se ze mě nestal. Volného nechci nazývat kolegou

Hlavním současným problémem covidové krize v České republice je šíření dezinformací o očkování. Shodli se na tom politici ve velké předvolební debatě na CNN Prima NEWS. Ministr vnitra Jan Hamáček šířící se hoaxy komentoval slovy, že se z něj po očkování nestal 5G vysílač.

reklama

„Musíme bojovat s dezinformacemi, jsem očkován a žádný 5G vysílač se ze mně nestal. Pojďme se v politice dohodnout, že se budeme hádat o něčem jiném a k očkování budeme mít stejný názor,“ řekl Hamáček v debatě.

Opřel se také do poslance Lubomíra Volného, který se na šíření dezinformací podílí. „Naštěstí nikdo z přítomných hostů dezinformace o covidu neživí. Skoro se obávám Lubomíra Volného nazvat kolegou,“ doplnil.

O dezinformační kampani hovořil také šéf Pirátů Ivan Bartoš. „Ta Česko zasáhla intenzivně. Lidé mají objektivně strach. Měli bychom jim dát vybrat mezi vakcínami, mnoho z nich váhá nad očkováním i kvůli různým vakcínám. Měli bychom se zaměřit na lidi 65 plus,“ řekl lídr koalice Pirátů a STAN Ivan Bartoš.

Premiér Andrej Babiš (ANO) zase připomněl, jakým způsobem se snaží vláda lidi k očkování motivovat. Snažíme se přesvědčit lidi, aby se očkovali. Děláme kampaň, musíme přesvědčit ještě 9 procent lidí. Vláda doporučila, aby lidé dostali 2 dny volna, teď dostanou peníze i praktici a řešíme ještě protilátky,“ sdělil.

„Máme nejvíce promořených občanů na milion obyvatel. Situace je jiná než minulý rok, návrat z dovolených nebyl zvládnut. Snažili jsme se najít motivaci, děláme třeba lokální loterii. Dělali jsme maximum. Ti, co jsou zodpovědní, se nechávají očkovat,“ doplnil.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie
Fotbal

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie

Incident údajně obnášející rasismus, který se odehrál v březnu mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou, má dozvuky ještě nyní. Právník hráče skotských Rangers a aktivista Aamer Anwar varuje fanoušky z Glasgow, aby se nevydávali do Prahy – 30. září k tomu budou mít příležitost, protože jejich klub bude hrát zápas skupiny Evropské ligy se Spartou. To, že Rangers nenarazí na znepřátelenou Slavii, podle Anwara nehraje roli – Anwar má pocit, že v české metropoli jim může jít o život.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové
Volby 2021

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Gólový festival s xenofobní kaňkou. Trhák mezi Spartou a Třincem pokazili „polský Židi“

Byl to šlágr se vším všudy. Páteční zápas dvou zřejmě nejambicióznějších týmů hokejové extraligy Sparty a Ocelářů Třinec přinesl 11 gólů, po vítězství 7:4 se domů vraceli spokojení Slezané. Utkání obnášelo na ledě mnoho emocí, což se také přelilo na tribuny, které se v pražské O2 areně divákům otevřely takřka po roce. Znepokojivé pokřiky části sparťanských fanoušků kazí sportovní zážitek.

Choupenitch: Jsem průkopník, bořím mantinely. Gratulace mě netankují, zájem dětí ano

Šermířské kluby v Česku jsou pod náporem nových zájemců, potřebují další trenéry. Hrdý na tento fakt může být Alexander Choupenitch, jehož bronzová medaile z olympijských her v Tokiu posloužila jako nejlepší možná vábnička. „Po covidovém roce už třeba některé děti chtěly se šermem končit, teď do něj mají velkou chuť,“ těší 27letého fleretistu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama