reklama

Hlavní město teploušů je... Pronesl v živém vysílání baseballový komentátor a skončil

Pořádnou ostudu si uřízl baseballový komentátor televize Fox Sports Ohio Thom Brennaman. Jeho hlas jsou diváci zvyklí slýchat při zápasech týmu Cincinnati Reds v nejprestižnější soutěži světa MLB. Na nějaký čas se teď bez něj budou muset obejít. Před utkáním s Kansas City Royals totiž Brennaman pronesl homofobní poznámku. Myslel si totiž, že není ve vysílání. Mýlil se. Ještě v průběhu duelu se za svá slova omluvil. Ani to nestačilo k tomu, aby se vyhnul suspendování.

reklama

Jeho otec Marty Brennaman komentoval zápasy Reds neuvěřitelných 45 let pro Cincinnati Reds Radio Network, než loni skončil. Thom Brennaman pokrývá zápasy Major League Baseball šestnáctým rokem, ale jak bude vypadat jeho budoucnost dál, je nyní nejasné. Jeho vizitka nebude bez škraloupu po komentáři za hranou před zápasem mezi „jeho“ Cincinnati a Kansasem.

„Hlavní město teploušů světa,“ prohlásil o nespecifikované lokaci šestapadesátiletý Brennaman ve chvíli, kdy si myslel, že ještě není v živém vysílání. Za pár vteřin už komentátor vítal diváky. O svém přešlapu se samozřejmě zanedlouho dozvěděl, a proto si ještě v průběhu duelu začal sypat popel na hlavu.

Nevím, jestli si ještě nasadím sluchátka

„Hluboce se stydím,“ kál se během páté směny utkání komentátor televize Fox Sports Ohio. „Pokud jsem se tím někoho dotknul, nemůžu vám říct, jak moc se za to z celého svého srdce omlouvám. Běžně jsem na sebe hrdý a považuji se za muže víry,“ pravil Brennaman do mikrofonu a přešel k popisu dění na hřišti, vzápětí oznámil homerun Cincinnati. „Nevím, jestli si na hlavu ještě nasadím tato sluchátka,“ pokračoval s omluvou při pohledu přímo na kameru.

Prozatím nechá nezbytný komentátorský doplněk odložený stranou. Cincinnati hned na konci zápasu rozhodlo o pozastavení činnosti pro provinilého komentátora. „Naše organizace je naprosto zaskočena hrůznou homofobní poznámkou, kterou tento večer pronesl Thom Brennaman. Reds mají nulovou toleranci pro předpojaté či diskriminační komentáře jakéhokoliv typu,“ znělo v prohlášení klubu. V podobném odsuzujícím duchu se vyjádřila rovněž stanice Fox.

Částečné zastání našel u svého otce: „To, co řekl, neodráží skutečnou osobu Thoma Brennamana. Ale zároveň se cítím hrozně kvůli všem lidem, které slova urazila,“ uvedl Marty Brennaman, který nedávno oslavil 78. narozeniny.

K tématu

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) a vicepremiér Richard Sulík ve středu vyzval k rekonstrukci vlády, předčasné volby ale odmítl. Vztahy v koalici vyostřila zhoršující se situace v souvislosti se šířením koronaviru a okolnosti nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu. Už v úterý nejmenší ze čtyř vládních stran Za lidi varovala, že selhání při řízení pandemie představuje riziko rozpadu koalice.

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8162 pacientů a z toho 1661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
Další články
reklama
reklama