reklama

Hlavní město teploušů je... Pronesl v živém vysílání baseballový komentátor a skončil

Pořádnou ostudu si uřízl baseballový komentátor televize Fox Sports Ohio Thom Brennaman. Jeho hlas jsou diváci zvyklí slýchat při zápasech týmu Cincinnati Reds v nejprestižnější soutěži světa MLB. Na nějaký čas se teď bez něj budou muset obejít. Před utkáním s Kansas City Royals totiž Brennaman pronesl homofobní poznámku. Myslel si totiž, že není ve vysílání. Mýlil se. Ještě v průběhu duelu se za svá slova omluvil. Ani to nestačilo k tomu, aby se vyhnul suspendování.

reklama

Jeho otec Marty Brennaman komentoval zápasy Reds neuvěřitelných 45 let pro Cincinnati Reds Radio Network, než loni skončil. Thom Brennaman pokrývá zápasy Major League Baseball šestnáctým rokem, ale jak bude vypadat jeho budoucnost dál, je nyní nejasné. Jeho vizitka nebude bez škraloupu po komentáři za hranou před zápasem mezi „jeho“ Cincinnati a Kansasem.

„Hlavní město teploušů světa,“ prohlásil o nespecifikované lokaci šestapadesátiletý Brennaman ve chvíli, kdy si myslel, že ještě není v živém vysílání. Za pár vteřin už komentátor vítal diváky. O svém přešlapu se samozřejmě zanedlouho dozvěděl, a proto si ještě v průběhu duelu začal sypat popel na hlavu.

Nevím, jestli si ještě nasadím sluchátka

„Hluboce se stydím,“ kál se během páté směny utkání komentátor televize Fox Sports Ohio. „Pokud jsem se tím někoho dotknul, nemůžu vám říct, jak moc se za to z celého svého srdce omlouvám. Běžně jsem na sebe hrdý a považuji se za muže víry,“ pravil Brennaman do mikrofonu a přešel k popisu dění na hřišti, vzápětí oznámil homerun Cincinnati. „Nevím, jestli si na hlavu ještě nasadím tato sluchátka,“ pokračoval s omluvou při pohledu přímo na kameru.

Prozatím nechá nezbytný komentátorský doplněk odložený stranou. Cincinnati hned na konci zápasu rozhodlo o pozastavení činnosti pro provinilého komentátora. „Naše organizace je naprosto zaskočena hrůznou homofobní poznámkou, kterou tento večer pronesl Thom Brennaman. Reds mají nulovou toleranci pro předpojaté či diskriminační komentáře jakéhokoliv typu,“ znělo v prohlášení klubu. V podobném odsuzujícím duchu se vyjádřila rovněž stanice Fox.

Částečné zastání našel u svého otce: „To, co řekl, neodráží skutečnou osobu Thoma Brennamana. Ale zároveň se cítím hrozně kvůli všem lidem, které slova urazila,“ uvedl Marty Brennaman, který nedávno oslavil 78. narozeniny.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Další články
reklama
reklama