reklama

Hlavní město teploušů je... Pronesl v živém vysílání baseballový komentátor a skončil

Pořádnou ostudu si uřízl baseballový komentátor televize Fox Sports Ohio Thom Brennaman. Jeho hlas jsou diváci zvyklí slýchat při zápasech týmu Cincinnati Reds v nejprestižnější soutěži světa MLB. Na nějaký čas se teď bez něj budou muset obejít. Před utkáním s Kansas City Royals totiž Brennaman pronesl homofobní poznámku. Myslel si totiž, že není ve vysílání. Mýlil se. Ještě v průběhu duelu se za svá slova omluvil. Ani to nestačilo k tomu, aby se vyhnul suspendování.

reklama

Jeho otec Marty Brennaman komentoval zápasy Reds neuvěřitelných 45 let pro Cincinnati Reds Radio Network, než loni skončil. Thom Brennaman pokrývá zápasy Major League Baseball šestnáctým rokem, ale jak bude vypadat jeho budoucnost dál, je nyní nejasné. Jeho vizitka nebude bez škraloupu po komentáři za hranou před zápasem mezi „jeho“ Cincinnati a Kansasem.

„Hlavní město teploušů světa,“ prohlásil o nespecifikované lokaci šestapadesátiletý Brennaman ve chvíli, kdy si myslel, že ještě není v živém vysílání. Za pár vteřin už komentátor vítal diváky. O svém přešlapu se samozřejmě zanedlouho dozvěděl, a proto si ještě v průběhu duelu začal sypat popel na hlavu.

Nevím, jestli si ještě nasadím sluchátka

„Hluboce se stydím,“ kál se během páté směny utkání komentátor televize Fox Sports Ohio. „Pokud jsem se tím někoho dotknul, nemůžu vám říct, jak moc se za to z celého svého srdce omlouvám. Běžně jsem na sebe hrdý a považuji se za muže víry,“ pravil Brennaman do mikrofonu a přešel k popisu dění na hřišti, vzápětí oznámil homerun Cincinnati. „Nevím, jestli si na hlavu ještě nasadím tato sluchátka,“ pokračoval s omluvou při pohledu přímo na kameru.

Prozatím nechá nezbytný komentátorský doplněk odložený stranou. Cincinnati hned na konci zápasu rozhodlo o pozastavení činnosti pro provinilého komentátora. „Naše organizace je naprosto zaskočena hrůznou homofobní poznámkou, kterou tento večer pronesl Thom Brennaman. Reds mají nulovou toleranci pro předpojaté či diskriminační komentáře jakéhokoliv typu,“ znělo v prohlášení klubu. V podobném odsuzujícím duchu se vyjádřila rovněž stanice Fox.

Částečné zastání našel u svého otce: „To, co řekl, neodráží skutečnou osobu Thoma Brennamana. Ale zároveň se cítím hrozně kvůli všem lidem, které slova urazila,“ uvedl Marty Brennaman, který nedávno oslavil 78. narozeniny.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama