CNN Prima News Matěj Chalupa

Matěj Chalupa

externista

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

V deseti jí „draka“ s prknem zakazovali, teď věří, že doletí až na olympiádu do Paříže

Skateboarding, snowboarding. Dva sporty, známé i provozované v Česku. První na prkně na kolečkách, druhý na prkně na sněhu. A oba olympijské. Přibude k nim třetí „boarding“. Kiteboarding. Opět na prkně, ale na vodě. A ještě k tomu tažený „drakem“. Česko v něm má žhavou naději, jednu z nejlepších závodnic na světě, vítězku závodu Světového poháru Pavlu Novotnou, které však nikdo neřekne jinak než Paula.

Hlavní město teploušů je... Pronesl v živém vysílání baseballový komentátor a skončil

Pořádnou ostudu si uřízl baseballový komentátor televize Fox Sports Ohio Thom Brennaman. Jeho hlas jsou diváci zvyklí slýchat při zápasech týmu Cincinnati Reds v nejprestižnější soutěži světa MLB. Na nějaký čas se teď bez něj budou muset obejít. Před utkáním s Kansas City Royals totiž Brennaman pronesl homofobní poznámku. Myslel si totiž, že není ve vysílání. Mýlil se. Ještě v průběhu duelu se za svá slova omluvil. Ani to nestačilo k tomu, aby se vyhnul suspendování.

Vakcína zabírá, zní z Oxfordu. V tělech pacientů se vytváří protilátky proti koronaviru

Prakticky od začátku koronavirové nákazy se několik vědeckých týmů snaží vyvinout účinnou a dostupnou vakcínu proti nemoci COVID-19. V posledních měsících hlásí nejvýraznější postup ve vývoji tým z Oxfordské univerzity, který už začal s testováním léku na dobrovolnících. Ačkoli je výzkum zhruba v půlce, výsledky prý dokazují, že je vakcína bezpečná a efektivní.