Béďa a Venda hledají domov: Víme, kdo vám pomůže s případnou veterinární péčí

Náš další díl pořadu Prima Mazlíček byl o stáří mazlíčků. Proto se i v tomto duchu nesla inzerce. Navíc vám poradíme, kdo vám při adopci psího seniora může pomoci s náklady na jeho veterinární péči.

Václav *2012

Venda je asi desetiletý labrador. Je hluchý a jelikož už má věk a chce svůj klid, měl by být jedináčkem. Nemá rád ostatní zvířata. Nemá rad ošetřování a manipulaci na veterině, to umí být pořádně nevrlý. Miluje procházky a jídlo, v útulku už je přes 2 roky a přitom by si ještě zasloužil teplý pelíšek.

Bedřich *2010

Béďovi je asi 12–⁠13 let, je to vášnivý aportér, což nám dosytnosti předvedl i na kameru. Je to velmi akční pejsek střední velikosti. Částečně zvládne i základní povely, ale potřeboval by to ještě dopilovat. Jinak je to velmi veselý pes. Děti by s Béďou nemusely mít problém, ale spíše ty odrostlejší, které už vědí, jak se ke zvířatům chovat. Béďa by uvítal pelíšek nejlépe v rodinném domku se zahradou, která ale bude dobře zabezpečená.

Oba se nachází v útulku Dogplanet Mělník

Adresa útulku: Řípská bez čp (za halou Bios 3378), 276 01 Mělník

+420 602 144 145 (od 09:00 do 17:00)

Pomoc s náklady

S adopcí psího seniora vám může pomoci nadační fond Psí naděje. Pokud totiž adoptujete psa staršího osmi let a řádně ho do měsíce od adopce zaregistrujete přes jejich formulář, pomohou vám s náklady na veterinární péči, pokud přesáhnou 5 tisíc korun měsíčně.

Vstupní parametry

  • Adopce počínaje 1. 1. 2017
  • Registrace na: info@psinadeje.cz, do 1 měsíce od adopce
  • Věk psa ke dni adopce –⁠ minimálně 8 let (starší psi mají přednost)
  • Platná adopční smlouva
  • Přihlášení psa na obci
  • Souhlas se zveřejněním formy pomoci a fotografií, faktur atd.

Další náležitosti v případě žádosti o podporu na úhradu veterinárních nákladů

  • Popis zdravotního problému s doloženou veterinární zprávou
  • Vyjádření ošetřujícího veterináře + předpokládaná finanční náročnost léčby
  • Veterinární výdaj musí být vyšší než 5 000⁠ Kč

Pokud tedy o nějakém starém pejskovi uvažujete a splňujete podmínky výše uvedené, je potřeba se v první řadě registrovat na info@psinadeje.cz, a to do 1 měsíce od adopce psa. Tím dáváte najevo, že o tomto programu víte a že jste jej zohlednili při svém rozhodování o adopci psa. Pokud opravdu nastane u pejska nákladnější zdravotní problém, kontaktujte Psí naději. Po doložení všech potřebných dokladů vyřeší s veterinární klinikou, na které bude pacient léčen, veškeré formality a úhrada léčby bude vždy zaslána přímo na účet kliniky.

Finanční podporu pošleme všem, kteří splní výše zmíněné podmínky. Současně si vyhrazujeme právo, že na podporu není možné uplatnit právní nárok, NF Psí naděje.

Na jejich stránkách také naleznete nabídku psů a koček starších 8 let, které hledají domovy napříč republikou, jako například Benji, kterého vidíte na obrázku. Možná s vámi v novém domově nestráví moc času, ale vidina toho, že pes umře doma, u někoho, kdo ho měl rád, se s mřížemi útulku nedá srovnat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení
Cestování

Češi by dovolenou měli strávit doma, radí ekonom. Na podzim očekává dramatické zdražení

Češi jsou sice po dvou letech pandemie koronaviru natěšení na dovolenou v zahraničí, ale ideálně by ji měli strávit doma. Ve vysílání Nového dne na CNN Prima NEWS to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Zdůvodňuje to dlouhodobým růstem cen a varováním, že na podzim bude ještě výraznější. Podle něj by tak někteří Češi udělali nejlépe, kdyby letní dovolenou strávili v tuzemsku, a ušetřili tak peníze.

V moři jsou žraloci, varovali turisté. Plavčíci se jim měli vysmát, pak přišel horor
Cestování

V moři jsou žraloci, varovali turisté. Plavčíci se jim měli vysmát, pak přišel horor

Hosté v egyptské dovolenkové destinaci upozornili plavčíky, že jsou v moři žraloci, a to jen pár minut před smrtelným útokem predátora. S tímto tvrzením přišli ruští turisté, kteří byli svědky komunikace dalších hostů s místními strážci pláží. Ti se jim prý ale vysmáli s tím, že zde žádní žraloci nejsou a nikdy nebyli, píše britský web Daily Mail.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
22:54

Další ukrajinský útok na ruské obrněnce v Charkovské oblasti

22:27

Takhle se na Ukrajině kradou Rusákům tanky, chlubí se čeští dobrovolníci na videu

22:08

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

21:39

Ukrajincům se povedlo zničit další ruský muniční sklad

Nahlédněte do zákulisí toho, jak se vyvíjejí nejmodernější kartáčky

Zatímco sonická technologie spatřila světlo světa už v roce 1963, nejmodernější magnetická iO technologie byla do rukou uživatelů doslova předána v roce 2020. Že jsou jí teprve dva roky ale neznamená, že je to nějaká „rychlokvaška“ – experti na ústní zdraví ji vyvíjeli celkem 6 let a testovalo ji více než 1800 lidí. Vydejte se s námi do světa elektrických zubních kartáčků Oral-B iO do výzkumného a vývojového centra v německém Kronbergu.

Z Terezy H. je hvězda Instagramu. Jak si krátila čas ve vězení a co vzkazuje rýpalům?

V pákistánském vězení strávila Tereza H. necelé čtyři roky. Letos na jaře se však mohla 26letá dívka vrátit zpět do Česka. Nějaký čas o sobě nedávala vědět, před pár dny se to ale definitivně změnilo. Tereza si založila účet na Instagramu, kam přidává jeden příspěvek za druhým. A zatímco před pár dny měla stovky sledujících, dnes už se jejich číslo vyšplhalo téměř ke 20 tisícům. Fanouškům na sociální síti mimo jiné prozradila také to, že už si našla práci.

Živě
ON-LINE: Putin vyhlásil vítězství v Luhanské oblasti. Vojáci si teď musí odpočinout, dodal

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj přiznal, že ukrajinské síly se stáhly z Lysyčansku. Zavázal se však město dobýt zpět. Na jihu země Ukrajinci zneškodnili 47 ruských vojáků a zničili vojenskou techniku včetně děl, houfnic nebo dronu. Ruský prezident Vladimir Putin pak oficiálně vyhlásil vítězství ruských sil ve východoukrajinské Luhanské oblasti.

Domácí zpravodajství

Fiala: S opravou některých měst můžeme začít už teď, aby se Ukrajinci mohli vrátit domů

Kdy bude moci poválečná obnova Ukrajiny začít naplno, není jasné, ale mezinárodní společenství musí být připravené. Začít s rekonstrukcí poničených měst může už nyní, řekl premiér Petr Fiala (ODS) na úvod mezinárodní konference, jejímž cílem je připravit obrysy složitého a nákladného procesu. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová navrhuje platformu pro zprostředkování financí od různých zemí a mezinárodních institucí.