běh

Výpis příspěvků ke štítku „běh“

Raketová máma opět udeřila. Ani Bolt se nemůže pochlubit počinem Fraserové-Pryceové

18. července 2022 11:22

Eugene, hlavní město amerického státu Oregon, se v neděli obléklo do žluto-zelených barev. Ženskou stovku na mistrovství světa v atletice totiž ovládlo trio Jamajčanek. Nejlepší z nich byla Shelly-Ann Fraserová-Pryceová, která na nejkratší distanci na šampionátu získala už pátý triumf. Ani Usain Bolt se jí v tomto směru nemůže rovnat.

Nejmenuju se Farah, šokoval olympijský vítěz. Jako dítě mě unesli a zneužívali, přiznal

12. července 2022 11:06

S netradičním coming outem přišel jeden z nejslavnějších atletů Mohamed Farah. Čtyřnásobný olympijský vítěz se svěřil, že nejde o jeho skutečné jméno. Vytrvalostní běžec zároveň odhalil, že do Velké Británie, kterou reprezentuje, byl unesen jako dítě neznámou ženou a na „ostrovech“ se de facto stal otrokem.

100 maratonů za 100 dní. Britská vytrvalkyně překonala rekord, aby pomohla uprchlíkům

13. dubna 2022 17:26

Lidé, kteří běhají, si postupně posouvají své cíle. Zvládnout bez zastavení 10 kilometrů, zkusit půlmaraton a třeba jednou i bájný maraton, tedy 42 195 metrů. Vysilující a těžko dosažitelná distance se však může v určitých případech stát všední záležitostí. Britka Kate Jaydenová ji zvládla uběhnout sto dní v řadě a vytvořila tím rekord.

Chcete k elitní jednotce? Zkuste chrudimské výsadkáře, výběrové řízení je však peklo

16. března 2022 00:52

Pot šetří krev. To je heslo chrudimských výsadkářů, které se dá přeložit jako: těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Zkrátka na tréninku musíte nechat všechno, abyste v boji neztratili nic a nikoho. To platí i pro výběrové řízení k 5. komandu aktivních záloh. Při něm si mnozí uchazeči sáhnou na dno svých sil. Někteří neuspějí a není jich málo, stejně jako v zatím posledním turnusu.

Další olympijská dopingová kauza. Běžkyně na lyžích měla v těle tři zakázané látky

16. února 2022 16:54

Ukrajinská běžkyně na lyžích Valentyna Kaminská měla na zimních olympijských hrách pozitivní test na anabolický steroid a dva stimulanty. Vzorek obsahující tři zakázané látky jí byl odebrán minulý týden ve čtvrtek při kontrole po klasické desítce, informovala ve středu Mezinárodní testovací agentura (ITA). Kaminské, která v tomto závodě obsadila 79. příčku, byla pozastavena činnost.

Konec úchvatného příběhu běžkyně v balerínách. Annamária se o sport už vůbec nezajímá

28. ledna 2022 13:03

Rodil se příběh, který jednou mohl být námětem pro hollywoodské filmaře. Dnes 17letá Annamária Horváthová pocházející z chudých poměrů začala před časem udivovat svými běžeckými výkony v ošuntělých balerínách. Těšila se podpoře celého Slovenska, našla sponzora, stala se mistryní republiky, jenže postupem času se vše zvrtlo. A nyní už ve sportu pokračovat nechce.

Rozcvička, vhodné oblečení i stálé tempo. K běhání v zimě pomůže několik důležitých rad

17. ledna 2022 14:09

Česko zažívá běžecký boom. Statisíce Čechů den co den nazují boty, vyladí sportovní úbor a nehledě na počasí vyrazí na svoji libovolně dlouhou trasu. Jenže běhat v zimě není úplně tak jednoduché. Ultramaratonec a propagátor běhu Miloš Škorpil v pořadu Nový den poradil, na co si dát pozor, jak se správně rozcvičit nebo jaké zvolit oblečení.