reklama

běh

Výpis příspěvků ke štítku „běh“

Bizarní diskvalifikace ze závodu kvůli podrážkám. Jeden z běžců navíc u cíle zemřel

Etiopský běžec Derara Hurisa přišel kvůli neregulérním botám o vítězství ve Vídeňském maratonu. Po závodě byl diskvalifikován, protože podrážka jeho maratonek měla tloušťku 50 milimetrů, tedy o deset více, než povolují pravidla. Vítězství spojené s prémií 15 tisíc eur, tedy téměř 400 tisíc korun, připadlo Keňanovi Leonardu Langatovi, který doběhl v čase 2:09:25, tři sekundy za Hurisou. Při závodě navíc došlo i k tragédii – jeden z účastníků v závěru závodu zkolaboval a zemřel.

Těhotná „běžkyně v balerínách“ udělala zásadní rozhodnutí. Souhlasí s ním i expřítel

Život 16leté Annamárie Horváthové z moldavské osady řeší celé Slovensko. Do povědomí veřejnosti se mladá atletka dostala ve 13 letech, kdy vyhrála místní závod jen v balerínách. Od té doby se díky tvrdému tréninku stala dorosteneckou mistryní Slovenska v běhu na 1 500 metrů. Nyní je však těhotná a řeší otázku, zda jít na potrat, nebo si dítě nechat. Jak se rozhodla?

Pirk: S operováním skončím, až se mi začnou třást ruce. Schody stále vybíhám

Před necelými dvěma měsíci skončil Jan Pirk po 25 letech v čele kardiocentra pražského IKEM. I když ho odvolání z funkce trochu zaskočilo, s novou situací už se vyrovnal. V 73 letech tak stále operuje, na klinice mu zůstala stejná kancelář i sekretářka. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS prozradil, že stále zvládá kolem 200 operací ročně. Skončí údajně, až se mu začnou třást ruce.

Mäki: Běhání během těhotenství mi rozmlouvali. Vysvětlila, proč jela do Tokia neočkovaná

Z Tokia nepřivezla jako Krpálek, Prskavec nebo Choupenitch medaili, přesto se běžkyně Kristiina Mäki stala hrdinkou skončených olympijských her. Na distanci 1 500 metrů hnaná svým mottem „vyrvat si nohy z p**ele“ překonala český rekord. Dokázala to pouhých sedm měsíců po porodu. „Chci další olympiádu i další dítě,“ řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Živě
ON-LINE 15. den OH: Fuksa vyplul suverénně za medailí, mílařka Mäki ve finále poslední

Česká výprava se na olympiádě v Tokiu snažila o zisk další medaile. Mílařka Kristiina Mäki ovšem ve finále v běhu na 1 500 metrů skončila poslední, ale nemá se za co stydět. Do finále se pak nepodívají čeští parkuristé či štafeta čtyřstovskařů. Závody mají za sebou také všichni čeští chodci, umístili se ve třetí, respektive páté desítce. Největší úspěch dne dosáhl kanoista Martin Fuksa, který suverénně postoupil do zítřejšího semifinále.

Mladý olympionik a čerstvý otec Vlach: Jen účast v Tokiu není cíl, postele tu mají dobré

Ve 24 letech čeká moderního pětibojaře Martina Vlacha první start na olympiádě. „Kvalifikovat se do Tokia jsem nebral jako hlavní cíl. Částečně to úspěch je, důležité ale bude se pořádně předvést,“ hlásá. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsal, jak se na čtvrteční začátek své soutěže chystá a promluvil také o čerstvě narozeném dítěti nebo vážném zranění, které ho do Japonska málem nepustilo.

Zmizel šéf organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům. Šel si zaběhat a už se nevrátil

V Kyjevě v pondělí zmizel šéf nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá Bělorusům prchajícím před represemi ze své vlasti. S odvoláním na samotnou organizaci o tom informují ukrajinská, ruská i běloruská média. Ukrajinská policie podle agentury Reuters potvrdila nahlášené zmizení. Podle Běloruského domu na Ukrajině si šel Vital Šyšov ráno pravděpodobně zaběhat a už se nevrátil. Na telefonu je nedostupný.

reklama