reklama

Běhat s rouškou je nesmysl, uznává Babiš. Řekne Blatnému, ať nařízení opraví

Ještě ve čtvrtek dopoledne oficiální vládní portál i ministerstvo zdravotnictví tvrdily, že roušky při sportu mohou odložit pouze profesionální sportovci. Poté, co CNN Prima NEWS na opatření upozornila, se do věci vložil premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády CNN Prima NEWS řekl, že je nesmysl, aby lidé museli venku při běhání či jízdě na kole mít roušku, a chce, aby resort zdravotnictví celou věc objasnil.

reklama

Na vládním Covid portálu je jasně napsáno, že kdo jede na kole nebo běží v zastavěném území obce, musí mít roušku. Na webu vlády se člověk dočte, že nařízení nosit roušky se nevztahuje na sportovce nebo cvičící osoby v době tréninku, cvičení, zápasu či soutěže ve venkovních prostorech.

Redakce CNN Prima NEWS se zeptala mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbory Peterové, která uvedla, že výjimka platí jen pro profesionální sportovce a lidé, kteří si jdou zaběhat jen rekreačně, roušku mít musí.

Vládní Covid portál jasně říká, že rouška je v obci při běhu povinná.
Vládní Covid portál jasně říká, že rouška je v obci při běhu povinná.
Zdroj: repro CNN Prima NEWS

Žádnou výjimku pro rekreační sportovce nepřipouštěl ani ministr zdravotnictví Jan Blatný. „Cílem opatření je omezit pohyb. Z tohoto důvodu je žádoucí, aby všechny ostatní aktivity byly minimalizovány, jakkoliv je to nepříjemné, jakkoliv je to složité, ale je to na krátkou dobu. A je to i jeden z důvodů, proč tam žádné další výjimky pro aktivity nejsou,“ odpovídal Blatný na tiskové konferenci 26. února na otázku, zda budou mít běžci v zastavěném území výjimku a nebudou muset mít roušky.

Premiér nyní chce, aby Blatný jasně řekl, že výjimka bude platit pro všechny lidi, kteří cvičí venku. „Požádal jsem právníky, aby se na to opatření podívali a i po konzultaci s nimi jsem přesvědčen, že z něj vyplývá, že lidé, kteří si jdou zasportovat v zastavěném území, nemusejí mít roušku,“ napsal CNN Prima NEWS Babiš.

„O profesionálních a amatérských sportovcích se tam nic nepíše, výjimka platí pro všechny sportovce a cvičící osoby ve venkovních prostorech. Požádám ministerstvo, ať to opatření zformuluje jasně, případně jej opraví, aby si to každý nevykládal jinak,“ uvedl premiér.

Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný
Andrej Babiš a ministr zdravotnictví Jan Blatný
Zdroj: Profimedia.cz

K tématu

Tagy: Andrej Babiš běhání rouška vláda sport Jan Blatný covid portál

Další hlavní zprávy

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Sparta velký obrat nedokonala. Do finále hokejové extraligy míří liberečtí Bílí Tygři
Tak tu radioaktivní vodu vypijte, vzkazuje Čína. Japonci chtějí Fukušimu vypustit do moře
Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy
Pohádkové tažení za Ligou mistrů a tučnou prémií. Souček s Coufalem bojují o miliony
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne
Další články
reklama
reklama