CNN Prima News běhání

běhání

Výpis příspěvků ke štítku „běhání“

Rozcvička, vhodné oblečení i stálé tempo. K běhání v zimě pomůže několik důležitých rad

Česko zažívá běžecký boom. Statisíce Čechů den co den nazují boty, vyladí sportovní úbor a nehledě na počasí vyrazí na svoji libovolně dlouhou trasu. Jenže běhat v zimě není úplně tak jednoduché. Ultramaratonec a propagátor běhu Miloš Škorpil v pořadu Nový den poradil, na co si dát pozor, jak se správně rozcvičit nebo jaké zvolit oblečení.

Běhat s rouškou je nesmysl, uznává Babiš. Řekne Blatnému, ať nařízení opraví

Ještě ve čtvrtek dopoledne oficiální vládní portál i ministerstvo zdravotnictví tvrdily, že roušky při sportu mohou odložit pouze profesionální sportovci. Poté, co CNN Prima NEWS na opatření upozornila, se do věci vložil premiér Andrej Babiš (ANO). Předseda vlády CNN Prima NEWS řekl, že je nesmysl, aby lidé museli venku při běhání či jízdě na kole mít roušku, a chce, aby resort zdravotnictví celou věc objasnil.

Sportovní aplikace Endomondo končí. Co dělat, abyste nepřišli o data svých tréninků

Americký výrobce sportovního oblečení a dalšího příslušenství Under Armour se rozhodl prodat svou platformu MyFitnessPal, jejíž součástí je také aplikace pro zaznamenávání sportovních aktivit Endomondo. Nový majitel, společnost Francisco Partners, ale Endomondo nebude nadále podporovat, a tak aplikace s desítkami milionů uživatelů po celém světě k 31. prosinci 2020 skončí. O data svých tréninků ale nepřijdete, na jejich přenos máte do konce března příštího roku čas.

Vrať se do Afriky, křičela žena na běžkyni v New Yorku. Policie ji zatkla měsíc poté

Policii se podařilo identifikovat a zatknout ženu, která zaútočila v newyorském obvodě Queens na joggerku afroamerického původu. 37letá Tiffany Johnsonová dobíhala ke křižovatce, když směrem k ní 50letá běloška zničehonic mrštila skleněnou lahví. Na překvapenou běžkyni pak začala rasisticky pokřikovat. Celou událost se podařilo svědkům natočit na video.

Dva běloši zastřelili černocha při běhání. Prý si mysleli, že je to zloděj

Pětadvacetiletý černoch Ahmaud Arbery byl zavražděn koncem února letošního roku dvěma ozbrojenými muži bílé pleti. Stalo se to, když běhal nedaleko svého bydliště v Brunswicku ve státě Georgia. Dva muži, Gregory McMichael a jeho syn Travis, se na něj vrhli, protože ho údajně podezírali z předchozího vloupání v sousedství. Oba teď čelí obvinění z vraždy. Případ pobouřil Ameriku.