reklama

Ben Cristovao: Zabít zvíře není o odvaze, prase je násobně chytřejší než pes

Třiatřicetiletý zpěvák, herec, tanečník a sportovec má ke zvířatům velmi blízko. Dlouhodobě usiluje o šíření osvěty a podílí se na akcích, které mají zvýšit povědomí o podmínkách, v nichž zvířata ve velkochovech žijí. Ben Cristovao přijal pozvání do pořadu Prima Mazlíček, kde mluvil nejen o svém vztahu se zvířaty, ale i o tom, čím ho překvapila a proč azylové farmy důležité.

reklama

Poprvé se dostal do kontaktu s hospodářskými zvířaty jako dítě během letních táborů. „Člověk vídá zavřené krávy v kravíně, ale nedochází mu souvislosti. Můj jediný kontakt byl o tom, že jsem chtěl zvířeti podat trávu, podrbat ho, ale nikdy jsem si to nespojil s tím, že všechno ostatní, co dělám v rámci zvířat, je buď totálně devastuje, nebo jim ubližuje, nebo je zabijí,“ vysvětluje v rozhovoru Cristovao, který už jako vegan vyhrál mistrovství Evropy v brazilském jiu-jistsu. A co ho k vyřazení živočišných produktů z jídelníčku přivedlo?

Zabij si to zvíře sám – ať víš, co to znamená, když si dáš někde nějaký kyblík

Po seznámení s člověkem, který z obyčejné farmy udělal farmu azylovou, se dostal Ben do situace, kdy mu bylo nabídnuto maso. Ale pouze za předpokladu, že ono zvíře zabije sám. To se ale nestalo. „Zabít zvíře není o odvaze, ale o tom, že to tak někdo nemá, že to dělat nemusí a nechce ubližovat,“ říká Cristovao a dodává: „Když to tak nemáš, tak to nedělej a ani nenechávej nikoho jiného dělat to za tebe.“

K tématu

Seznámení s hospodářskými zvířaty mnohem více a intenzivněji na Bena čekalo na Farmě Naděje, což je azyl, kde nachází útočiště zvířata zachráněná z velkochovů i nevyhovujících podmínek. „Tím, že se tam o zvířata nádherně starají, tak mají možnost se projevit, ukázat svou osobnost,“ popisuje zpěvák a tanečník. „Nevěděl jsem, že jsou zvířata až tak moc citlivá a přátelská. Člověka nenapadne, že kráva je mnohem chytřejší než ten pes, že prase je násobně chytřejší než ten pes. A neuvědomuje si, jak moc jsou zvířata milující a jak moc chtějí být s námi.“

A jak to na takové Farmě Naděje vypadá? Na to se můžete podívat právě teď:

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro svého chlupáče na celý život.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády

Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády

Ve Švýcarsku proběhne referendum, ve kterém se občané alpské země vyjádří, jestli vládu zbaví moci rozhodovat o zavádění tvrdých opatření proti šíření koronaviru. Organizátorům petice už se povedlo nasbírat potřebný počet podpisů. Pokud by se lidé vyslovili pro omezení vládních pravomocí, stalo by se Švýcarsko zřejmě první zemí světa, kde mohou občané přímo ovlivňovat zavádění koronavirových opatření, informuje web Financial Times.

Auto

Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic: Narostl a do rodiny lépe zapadá

Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic: Narostl a do rodiny lépe zapadá

Mercedes GLA hlásí nástupce, je tady druhá generace! Na trhu je kompaktní crossover od roku 2013 a vstoupil do míst, kde se poptávka neustále zvyšovala. A roste dosud. Jenže jeho design byl značně specifický a ne úplně pro každého. Aktuální typ přináší hodně změn. My jsme si vyzkoušeli model 220d 4Matic a nemohli jsme si ho vynachválit.

Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Tři nadané tanečnice přišly nečekaně o otce. Maminka Nikol se bojí, že ztratí i domov
Senioři čekali na rezervaci očkování marně. Hejtmani: Nemáme vakcíny, je to frustrující
Babiš navrhne Dzurillu na státní vyznamenání. Registrační systém prý funguje dobře
Další články
reklama
reklama