reklama

Ben Cristovao: Zabít zvíře není o odvaze, prase je násobně chytřejší než pes

Třiatřicetiletý zpěvák, herec, tanečník a sportovec má ke zvířatům velmi blízko. Dlouhodobě usiluje o šíření osvěty a podílí se na akcích, které mají zvýšit povědomí o podmínkách, v nichž zvířata ve velkochovech žijí. Ben Cristovao přijal pozvání do pořadu Prima Mazlíček, kde mluvil nejen o svém vztahu se zvířaty, ale i o tom, čím ho překvapila a proč azylové farmy důležité.

reklama

Poprvé se dostal do kontaktu s hospodářskými zvířaty jako dítě během letních táborů. „Člověk vídá zavřené krávy v kravíně, ale nedochází mu souvislosti. Můj jediný kontakt byl o tom, že jsem chtěl zvířeti podat trávu, podrbat ho, ale nikdy jsem si to nespojil s tím, že všechno ostatní, co dělám v rámci zvířat, je buď totálně devastuje, nebo jim ubližuje, nebo je zabijí,“ vysvětluje v rozhovoru Cristovao, který už jako vegan vyhrál mistrovství Evropy v brazilském jiu-jistsu. A co ho k vyřazení živočišných produktů z jídelníčku přivedlo?

Zabij si to zvíře sám – ať víš, co to znamená, když si dáš někde nějaký kyblík

Po seznámení s člověkem, který z obyčejné farmy udělal farmu azylovou, se dostal Ben do situace, kdy mu bylo nabídnuto maso. Ale pouze za předpokladu, že ono zvíře zabije sám. To se ale nestalo. „Zabít zvíře není o odvaze, ale o tom, že to tak někdo nemá, že to dělat nemusí a nechce ubližovat,“ říká Cristovao a dodává: „Když to tak nemáš, tak to nedělej a ani nenechávej nikoho jiného dělat to za tebe.“

Seznámení s hospodářskými zvířaty mnohem více a intenzivněji na Bena čekalo na Farmě Naděje, což je azyl, kde nachází útočiště zvířata zachráněná z velkochovů i nevyhovujících podmínek. „Tím, že se tam o zvířata nádherně starají, tak mají možnost se projevit, ukázat svou osobnost,“ popisuje zpěvák a tanečník. „Nevěděl jsem, že jsou zvířata až tak moc citlivá a přátelská. Člověka nenapadne, že kráva je mnohem chytřejší než ten pes, že prase je násobně chytřejší než ten pes. A neuvědomuje si, jak moc jsou zvířata milující a jak moc chtějí být s námi.“

A jak to na takové Farmě Naděje vypadá? Na to se můžete podívat právě teď:

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro svého chlupáče na celý život.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bolelo to? Ne, hlásí děti v očkovacím centru. Kámoškám injekci zakazují rodiče
Reportáž

Bolelo to? Ne, hlásí děti v očkovacím centru. Kámoškám injekci zakazují rodiče

Bojí se děti injekce proti covidu? „Očkování mi nevadí,“ říká desetiletá Anežka Florčíková před největším očkovacím centrem v Ostravě. A pak bezelstně dodá: „Mám to spíš ráda. Jeden kamarád už je taky očkovaný, další zatím moc nechtějí.“ Anežčina maminka Natálie je zastáncem vakcinace, za sebou má tři dávky: „Je to i kvůli babičkám a dědečkům, aby mohli dcerku hlídat a já se nemusela bát, že je nakazí.“

Sledujte ŽIVĚ Partii s Blažkem a Benešovou: Jak by řešili kauzu Vlasty Parkanové?

Změní českou justici případ bývalé ministryně Vlasty Parkanové? Na otázku budou hledat odpovědi hosté Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) a jeho předchůdkyně ve vládě Marie Benešová (za ANO). Následovat bude velká diskuse o testování, očkování a nových protipandemických opatřeních, které se zúčastní hned několik zástupců různých politických stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Analytik: Ukrajinští radikálové prezidentovi vyčítají mírnost k Rusům i židovský původ

Pokud by došlo k válce mezi Ruskem a Ukrajinou, pro Moskvu by bylo lepší zaútočit hned, než bude druhá největší země Evropy lépe vyzbrojená. Uvedl to v pořadu 360° analytik Lukáš Visinger, který poukázal i na kritiku ze strany radikální pravice vůči ukrajinskému prezidentovi. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) musíme být kvůli vypjatým vztahům připraveni na jakýkoli scénář a být dostatečně vybaveni k tomu, abychom pomohli Ukrajině. Zatím je však podle něj modernizace naší armády nedostatečná.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama