reklama

Ben Cristovao: Zabít zvíře není o odvaze, prase je násobně chytřejší než pes

Třiatřicetiletý zpěvák, herec, tanečník a sportovec má ke zvířatům velmi blízko. Dlouhodobě usiluje o šíření osvěty a podílí se na akcích, které mají zvýšit povědomí o podmínkách, v nichž zvířata ve velkochovech žijí. Ben Cristovao přijal pozvání do pořadu Prima Mazlíček, kde mluvil nejen o svém vztahu se zvířaty, ale i o tom, čím ho překvapila a proč azylové farmy důležité.

reklama

Poprvé se dostal do kontaktu s hospodářskými zvířaty jako dítě během letních táborů. „Člověk vídá zavřené krávy v kravíně, ale nedochází mu souvislosti. Můj jediný kontakt byl o tom, že jsem chtěl zvířeti podat trávu, podrbat ho, ale nikdy jsem si to nespojil s tím, že všechno ostatní, co dělám v rámci zvířat, je buď totálně devastuje, nebo jim ubližuje, nebo je zabijí,“ vysvětluje v rozhovoru Cristovao, který už jako vegan vyhrál mistrovství Evropy v brazilském jiu-jistsu. A co ho k vyřazení živočišných produktů z jídelníčku přivedlo?

Zabij si to zvíře sám – ať víš, co to znamená, když si dáš někde nějaký kyblík

Po seznámení s člověkem, který z obyčejné farmy udělal farmu azylovou, se dostal Ben do situace, kdy mu bylo nabídnuto maso. Ale pouze za předpokladu, že ono zvíře zabije sám. To se ale nestalo. „Zabít zvíře není o odvaze, ale o tom, že to tak někdo nemá, že to dělat nemusí a nechce ubližovat,“ říká Cristovao a dodává: „Když to tak nemáš, tak to nedělej a ani nenechávej nikoho jiného dělat to za tebe.“

K tématu

Seznámení s hospodářskými zvířaty mnohem více a intenzivněji na Bena čekalo na Farmě Naděje, což je azyl, kde nachází útočiště zvířata zachráněná z velkochovů i nevyhovujících podmínek. „Tím, že se tam o zvířata nádherně starají, tak mají možnost se projevit, ukázat svou osobnost,“ popisuje zpěvák a tanečník. „Nevěděl jsem, že jsou zvířata až tak moc citlivá a přátelská. Člověka nenapadne, že kráva je mnohem chytřejší než ten pes, že prase je násobně chytřejší než ten pes. A neuvědomuje si, jak moc jsou zvířata milující a jak moc chtějí být s námi.“

A jak to na takové Farmě Naděje vypadá? Na to se můžete podívat právě teď:

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro svého chlupáče na celý život.

Další hlavní zprávy

Politika

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

Jaroslav Faltýnek poslechne Babiše a kvůli schůzce v restauraci skončí ve vedení ANO

První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek bude na svůj post ve straně rezignovat. CNN Prima NEWS to potvrdil důvěryhodný zdroj ze Sněmovny. K rezignaci Faltýnka vyzval šéf hnutí a premiér Andrej Babiš poté, co se Faltýnek sešel ve středu večer v restauraci na Vyšehradě s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO). Ten má na svůj post podle výzvy Babiše rezignovat také.

reklama
Hamáček k Prymulovi: Nemůže pokračovat jako ministr, je to neomluvitelné selhání
Vláda ruinuje státní kasu. Exprezident Klaus: Hlavním viníkem je ministryně Maláčová
reklama
reklama
Děláte si z nás srandu? Rezignujte! Lidé se na sociálních sítích ostře pustili do Prymuly

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Organizátor protestu: Vláda se snaží do davu nasadit provokatéry, magistrát vyhrožuje
Komplikace pro české pendlery. Bavorsko od pátku vyžaduje negativní testy na koronavirus
Další články
reklama
reklama