reklama

Ben Cristovao: Zabít zvíře není o odvaze, prase je násobně chytřejší než pes

Třiatřicetiletý zpěvák, herec, tanečník a sportovec má ke zvířatům velmi blízko. Dlouhodobě usiluje o šíření osvěty a podílí se na akcích, které mají zvýšit povědomí o podmínkách, v nichž zvířata ve velkochovech žijí. Ben Cristovao přijal pozvání do pořadu Prima Mazlíček, kde mluvil nejen o svém vztahu se zvířaty, ale i o tom, čím ho překvapila a proč azylové farmy důležité.

reklama

Poprvé se dostal do kontaktu s hospodářskými zvířaty jako dítě během letních táborů. „Člověk vídá zavřené krávy v kravíně, ale nedochází mu souvislosti. Můj jediný kontakt byl o tom, že jsem chtěl zvířeti podat trávu, podrbat ho, ale nikdy jsem si to nespojil s tím, že všechno ostatní, co dělám v rámci zvířat, je buď totálně devastuje, nebo jim ubližuje, nebo je zabijí,“ vysvětluje v rozhovoru Cristovao, který už jako vegan vyhrál mistrovství Evropy v brazilském jiu-jistsu. A co ho k vyřazení živočišných produktů z jídelníčku přivedlo?

Zabij si to zvíře sám – ať víš, co to znamená, když si dáš někde nějaký kyblík

Po seznámení s člověkem, který z obyčejné farmy udělal farmu azylovou, se dostal Ben do situace, kdy mu bylo nabídnuto maso. Ale pouze za předpokladu, že ono zvíře zabije sám. To se ale nestalo. „Zabít zvíře není o odvaze, ale o tom, že to tak někdo nemá, že to dělat nemusí a nechce ubližovat,“ říká Cristovao a dodává: „Když to tak nemáš, tak to nedělej a ani nenechávej nikoho jiného dělat to za tebe.“

K tématu

Seznámení s hospodářskými zvířaty mnohem více a intenzivněji na Bena čekalo na Farmě Naděje, což je azyl, kde nachází útočiště zvířata zachráněná z velkochovů i nevyhovujících podmínek. „Tím, že se tam o zvířata nádherně starají, tak mají možnost se projevit, ukázat svou osobnost,“ popisuje zpěvák a tanečník. „Nevěděl jsem, že jsou zvířata až tak moc citlivá a přátelská. Člověka nenapadne, že kráva je mnohem chytřejší než ten pes, že prase je násobně chytřejší než ten pes. A neuvědomuje si, jak moc jsou zvířata milující a jak moc chtějí být s námi.“

A jak to na takové Farmě Naděje vypadá? Na to se můžete podívat právě teď:

Nestihli jste poslední díl našeho pořadu Prima Mazlíček? Pak si nenechte ujít náš Facebook stejně jako SOUTĚŽ s naším partnerem Fitmin, ve které můžete vyhrát krmivo pro svého chlupáče na celý život.

Další hlavní zprávy

Školství

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

Přijímací zkoušky na střední školy rozdělily Česko. Jsou příliš těžké? Zkuste si je

V prvním květnovém týdnu se deváťáci zapotili při konání přijímacích zkoušek na své vysněné školy. Po jejich dopsání však na mnohé z nich padla skepse. Studenti se často bouří kvůli obtížnosti zkoušek, především té z matematiky. Podle nich bylo nemožné i s nastaveným časem test stihnout. Rodiče dětí pak podtrhují fakt, že se žáci od začátku školního roku prezenčně téměř neučili. Kromě kritiky vůči Cermat však přichází i ta vůči samotným dětem.

Fotbal

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

Tentokrát covid fotbalovou Opavu nezachránil. Po remíze se Zlínem padá do druhé ligy

To, co bylo poslední týdny takřka jisté, je nyní oficiálně potvrzené. Fotbalová Opava po třech letech opouští nejvyšší soutěž, rozhodla o tom remíza 1:1 na hřišti Zlína. Tým trenéra Radoslava Kováče získal v dosavadním průběhu Fortuna ligy pouhých 17 bodů, zvládl vyhrát pouze třikrát. V této sezoně výjimečně padají o patro níže hned tři týmy, dalšími „nejžhavějšími“ kandidáty jsou Příbram a Brno.

Tři kluby věří ve zmrtvýchvstání Superligy. Nenechávají si líbit výhrůžky ostatních
Sobotní oslava i zmatky v pražské zoo. Počitadlo je matoucí, zoufají si lidé ve frontě
Exploze u školy v Kábulu: Nejméně 40 mrtvých, mezi oběťmi jsou hlavně studenti
Čeká tě tam peklo, naznačují odsouzenému Křížkovi. Kteří slavní skončili za mřížemi?
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama