Bendl: Hrozí, že velkovýrobci potravin sežerou menší firmy. Nestrašte lidi, ohradil se Kolář

Místopředseda sněmovního zemědělského výboru Petr Bendl (ODS)

360° 9.11.2023

Za pár let tady bude v potravinářském průmyslu jenom pár firem, které postupně sežerou ty nejmenší, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního zemědělského výboru Petr Bendl (ODS). Podle majitele drůbežářské firmy Rhea holding Josefa Koláře ale jen straší.

Místopředseda sněmovního zemědělského výboru Petr Bendl v pořadu 360° podotkl, že aby byl producent konkurenceschopný, musí být větší a větší. „Pro Českou republiku to ale v principu znamená, že půjdeme-li touto cestou, za pár let tady bude opravdu jenom pár firem, které postupně sežerou ty nejmenší, což nebude pro Českou republiku zrovna lichotivé,“ sdělil Bendl.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Změny balení by zlevnily jídlo, tvrdí potravináři. Češi to nechtějí, reagují řetězce

S tím ale ve vysílání CNN Prima NEWS nesouhlasil majitel drůbežářské firmy Rhea Holding Josef Kolář. Podle něj Bendl jen straší. „Že budou větší požírat menší? Prosím, nestrašte. Znám zákazníky, kteří si vyhledají soukromého drobného zemědělce a u něj si koupí nejen kuře, ale i prase a mléko. Stejně tak znám lidi, kterým v restauraci záleží na tom, zda za oběd zaplatí 120, nebo 200 korun. Na trhu mají z mého pohledu místo všichni,“ podotkl Kolář a vyzval Bendla, aby nevytvářel umělé rozdíly.

Více o ekonomické situaci drůbežářských firem se dozvíte ve videu v úvodu článku.

Tagy: