CNN Prima News potraviny

potraviny

Výpis příspěvků ke štítku „potraviny“

Restaurace vyhlašují boj plýtvání. Díky slevám před zavíračkou mohou lidé značně ušetřit

1. ledna 2023 08:31

Vzhledem k enormnímu plýtvání jídlem se některé restaurace rozhodly nabídnout svůj sortiment před zavírací dobou se slevou. Evropané totiž v průměru vyhodí 96 kilogramů potravin za rok, uvádí průzkum Organizace pro výživu a zemědělství. Zvýhodněná nabídka navíc může Čechům pomoci ušetřit stovky korun měsíčně.

Když to s oslavami nového roku přeženete. Jak předejít kocovině a zmírnit nevolnost?

1. ledna 2023 06:16

Odbije půlnoc, bouchá se šampaňské a oslavy příchodu nového roku jsou v plném proudu. Jenže radovánky se mnohdy mohou zvrtnout a skončit nepříjemnou kocovinou. Nevolnosti, kterou provází takzvaně žaludek na vodě či bolest hlavy, lze však částečně předejít. Stejně tak existují rady a tipy, jak kocovinu zmírnit. Na co byste se měli zaměřit?

Světu vládne italská kuchyně. Jak se umístila česká svíčková v prestižním žebříčku chutí?

26. prosince 2022 15:01

Milovníci jídla ze všech koutů světa rozhodli o nejlepší tradiční kuchyni. V hlasování kritiků i široké veřejnosti na webu Taste Atlas nejvíce zabodovala Itálie se svými ikonickými pokrmy, pozadu nezůstalo ani Řecko či Španělsko. Ocenění za nejlepší pokrm si zase odnesli Japonci. Ani Česká republika si nevedla špatně, probojovala se v obou kategoriích do nejlepší třicítky. Na čem si gurmáni pochutnávali nejvíce a jak si vedla pečená kachna se zelím či svíčková na smetaně?

Jak dlouho vydrží bramborový salát? S dojídáním neotálejte, Češi ho často neumí ani skladovat

25. prosince 2022 22:04

Zůstal vám po štědrovečerní večeři v ledničce bramborový salát? Nebudete ani zdaleka sami. Měli byste si ale dát pozor – podle odborníků vydrží maximálně tři dny od přípravy. Pokud budete s jeho dojídáním otálet, koledujete si o zdravotní problémy. Výrazně déle vydrží jiné „vánoční zbytky“, jako je cukroví či vaječný likér. Co dělat, aby jídlo bylo poživatelné co nejdéle?

Štědrovečerní večeře výrazně podraží. Experti radí, jak ušetřit na bramborovém salátu

23. prosince 2022 07:47

Vánoce jsou pro Čechy obvykle svátky klidu a míru. Lidé se z pohodlí domova dívají na pohádky, poslouchají koledy a také se veselí u štědrovečerní večeře skládající se ze smaženého kapra a bramborového salátu. I tato položka ovšem letos výrazně podražila, meziročně téměř o polovinu. Ekonomové radí, jak ušetřit.

Kovanda o drahotě: Dobrý obchodník využije situace a ceny zvýší. Čechy si vede jako ovečky

8. prosince 2022 19:51

Téma zdražování hýbe nejen Českou republikou. Ekonom Lukáš Kovanda ve vysílání CNN Prima NEWS varoval nakupující, že dobrý obchodník této situace v tuzemsku využije, a své produkty prodá za vyšší cenu. Je proto právě na spotřebitelích, zda jsou ochotni předražené zboží kupovat. Agrární analytik Petr Havel poznamenal, že tímto jednáním mohou obchodníci přijít o byznys, protože zákazníci přestanou produkty pořizovat.

Dvanáct dětí u Kroščenů: Dcera pobodaná nožem, věčná nouze, ale i kousky štěstí

28. listopadu 2022 07:21

U Kroščenů z Ostravy jsem poprvé zaklepal před deseti lety. Rodina zrovna snídala, v hrnci se vařily dvě kila točeného salámu. Dneska ale mají u Kroščenů prázdné talíře. „Stojí to za ho**o,“ říká 68letý Milan Kroščen, otec dvanácti dětí. A tuhle mantru ještě mnohokrát uslyším. Jeho 49letá družka Simona je praktičtější: „Pane Motýl, peníze přijdou až za čtyři dny. Potřebujeme něco na vaření, půjdeme spolu nakoupit.“