reklama
CNN Prima News potraviny

potraviny

Výpis příspěvků ke štítku „potraviny“

Hrozí, že třetina lidí nebude mít na jídlo, tvrdí šéfka potravinářské komory

10. ledna 2022 23:09

Až třetina lidí v České republice nebude mít na nákup základních potravin. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS před tím varovala prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová. Podle ní může mít na celou situaci negativní vliv i přijetí Green Dealu. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) k tomu řekl, že se stále jedná o návrhy, které se mohou zlepšovat a měnit.

Vojska Ruské federace jsou na Ukrajině, potvrdil ruský soud. Kreml to stále popírá

16. prosince 2021 18:29

Ruská federace si protiřečí ohledně přítomnosti vojáků na východě Ukrajiny. Soud v ruském Rostově minulý měsíc vynesl verdikt v případu korupce při dodávkách potravin určených vojákům Ruska na území Doněcké a Luhanské lidové republiky. Mluvčí prezidenta Vladimira Putina Dmitrij Peskov však ve čtvrtek tuto formulaci označil za chybu těch, co rozsudek sepisovali. Ukrajinští právníci hodlají verdikt využít v žalobě proti Rusku.

Z obalů potravin možná zmizí údaj o minimální trvanlivosti. EU chce zamezit plýtvání

10. prosince 2021 22:33

Možná se i vám stává, že někdy zbytečně vyhodíte jídlo. Mnoho Čechů se totiž nevyzná v datumech, které označují, dokdy se mohou potraviny zkonzumovat. Z obalů jídel by proto už příští rok mohl zmizet nápis minimální trvanlivost. Evropská unie chce tímto krokem zamezit plýtvání. Lidé totiž často vyhazují potraviny po datu minimální trvanlivosti, ty ale můžou být k jídlu přitom i několik dalších let.

Afghánci jsou na pokraji hladomoru. Polovina lidí nemá co jíst, tálibové jsou bezradní

8. prosince 2021 11:48

Hospodářská situace v Afghánistánu se neustále zhoršuje. Zhruba polovina obyvatel země nemá co jíst, devíti milionům lidí hrozí hladomor. Tálibánské vládě, která není schopna situaci efektivně řešit, příliš nenahrává ani počasí. Teploty v Afghánistánu již začaly klesat pod bod mrazu, což krizi v budoucnu pravděpodobně ještě prohloubí.

reklama