CNN Prima News Bernie Sanders

Bernie Sanders

Výpis příspěvků ke štítku „Bernie Sanders“

Vždycky zapomenu, že ještě žiješ. Musk se vysmál exkandidátovi na prezidenta USA

15. listopadu 2021 23:21

Nejbohatší člověk na světě Elon Musk proslul na sociálních sítích jako úsečný vtipálek, naposledy si udělal legraci z Bernieho Sanderse – populárního senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta USA. Když demokrat Sanders vyzval ke zdanění superbohatých, Musk jeho příspěvek okomentoval s tím, že v jednom kuse zapomíná, že je politik ještě mezi živými.

Conor padl a lidé se bavili. McGregora k zemi poslal Sanders i Volného flákanec

25. ledna 2021 12:52

Dustin Poirier o víkendu předvedl parádní výkon a v rámci galavečera UFC 257 skolil megastar MMA Conora McGregora. Ten vůbec poprvé během kariéry prohrál způsobem TKO – technickým knokautem. Z tvrdých ran se musel irský fenomén nějakou dobu vzpamatovávat na zemi. Když vyřízeného McGregora v jednu chvíli zabírala kamera, měl zrovna zavřené oči. Tento obrázek posloužil internetovým kreativcům k celé řadě vtipů.

Biden sestavuje nový kabinet. Ministry mohou být Sanders, Warrenová nebo i republikáni

12. listopadu 2020 21:58

Úřadující prezident USA Donald Trump stále odmítá uznat svoji porážku, ale vítězný kandidát a budoucí prezident Joe Biden již začíná se sestavováním nového kabinetu. Ministry se podle amerických médií mohou stát i některé významné postavy Demokratické strany jako Bernie Sanders či Elizabeth Warrenová. Post v Bidenově administrativě by mohli získat i republikáni.

Proč Hillary Clintonová nevyhrála prezidentské volby v roce 2016?

24. srpna 2020 08:02

Žena, jež se celý život pohybovala v nejvyšších politických kruzích, zatoužila i po postu americké prezidentky. Hillary Clintonová však vytouženého vrcholu již dvakrát nedosáhla. Během své politické cesty někdy zapomínala na své zdraví a na veřejnost se dostaly i dokumenty a e-maily, které jí podle jejích slov uškodily ve volbách v roce 2016.

Virtuální sjezd: Joe Biden byl nominován demokratickým kandidátem na prezidenta

19. srpna 2020 05:44

Sjezd Demokratické strany v úterý večer místního času oficiálně jmenoval bývalého viceprezidenta Joea Bidena demokratickým kandidátem do listopadových prezidentských voleb. V těch se utká s nynějším prezidentem Donaldem Trumpem, kterého čeká oficiální nominace příští týden. Biden pronese svůj nominační projev ve čtvrtek. I druhý den nominačního sjezdu Demokratické strany se ale nesl v duchu Trumpovy kritiky. Podle bývalého prezidenta Billa Clintona Trump situaci nezvládá a čas tráví pouze „sledováním televize a sejmutím lidí na sociálních médií“.

Trump se chlubil zvládnutím testu mentálních schopností. Jeho řešitelé mají poznat slona

20. července 2020 10:01

Prezident Donald Trump má jasno –⁠ jeho protivník Joe Biden by kognitivním testem zkoumající mentálních schopnosti lidí neprošel. Uvedl to v rozhovoru pro Fox News s tím, že Biden „ani neví, že žije“. Moderátor Chris Wallace ovšem Trumpem zmíněný test zesměšnil: „Není zrovna nejtěžší. Je v něm obrázek slona s otázkou: ‚Co to je?‘.“

Hra o Bílý dům: Bernie Sanders překvapivě brzy podpořil Joea Bidena

14. dubna 2020 17:27

Bernie Sanders minulou středu odstoupil z klání o prezidentskou kandidaturu za demokraty. Stranická nominace tak spadla do náručí Bidena. Sanders v pondělí vyjádřil Bidenovi oficiální podporu a označil Donalda Trumpa za nejnebezpečnějšího prezidenta v moderní historii. Jde o překvapivý tah. Politologové očekávali, že zástupce levého křídla demokratů bude s vyjádřením podpory otálet. Ostatně v minulých volbách podpořil protikandidátku Hillary Clintonovou až na poslední chvíli.