CNN Prima News bezpečnostní pásy

bezpečnostní pásy

Výpis příspěvků ke štítku „bezpečnostní pásy“

Válek jel v autě nepřipoutaný, fotografii smazal. Omlouvám se, vzkázal později

Aktualizováno

Policie prověřuje, zda jel ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) autem po dálnici nepřipoutaný. Fotografii ze své cesty na Slovensko politik sám zveřejnil na Twitteru. Po několika minutách ji ovšem smazal. Mluvčí resortu zdravotnictví nepřipoutaného ministra hájí tím, že v tu chvíli auto stálo v koloně. Válek se později za své chování omluvil.

Schillerová se ve videu nepřipoutala. Hrozí jí pokuta, případ řeší policie

Původně měla v plánu ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) na Twitteru sdílet video, na kterém osobně kontroluje ceny a dostupnost respirátorů v obchodech. Češi si však na snímku všimli, že je ministryně nepřipoutaná. Schillerová se hájila tím, že popojížděla jen po parkovišti, své chyby si ale byla vědoma. Proto poslala peněžní dar sdružení obětem dopravních nehod. I přesto se bude incidentem zabývat policie.

Vláda chce výrazně přitvrdit v pokutách

Vládní návrh zákona otevírá cestu razantně tvrdším postihům za některé dopravní přestupky, jako například držení telefonu pří jízdě, závažném nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi auty nebo nedání přednosti v jízdě. Návrh počítá i se snížením celkové bodové hranice u začínajících řidičů. Řidiči si také nově připlatí, pokud spácháním přestupku způsobí dopravní nehodu, a to hned dvojnásobně. Ministerstvo si od zpřísnění slibuje snížení p