CNN Prima News Bill de Blasio

Bill de Blasio

Výpis příspěvků ke štítku „Bill de Blasio“

Bezdomovec zapálil vánoční strom na Times Square. New York děsí stoupající kriminalita

8. prosince 2021 19:51

Devětačtyřicetiletý bezdomovec byl zatčen poté, co v úterý krátce po půlnoci zapálil ikonický 50metrový vánoční strom před sídlem společnosti News Corp na náměstí Times Square. Podle newyorských policistů šlo o zcela náhodný čin. Stoupající kriminalita ve městě by však mohla odradit zahraniční návštěvníky, kteří mohou po dvou letech navštívit New York o svátcích.

Přijďte do služby i neočkovaní. Hasičské odbory v New Yorku se vzepřely starostovi

28. října 2021 08:29

Hasičské odbory v New Yorku ve středu vzkázaly svým členům, kteří se nenechali naočkovat proti covidu, aby přišli do služby. Nemají tak brát ohled na nařízení starosty Billa de Blasia, podle kterého by je nadřízení měli poslat na neplacené volno v případě, že do stanoveného termínu nebudou mít za sebou vakcinaci. Informovala o tom agentura Reuters.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

20. září 2021 06:39

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

New York pod vodou, 22 mrtvých. Mezi oběťmi silných bouří je i dvouleté dítě

2. září 2021 07:21
Aktualizováno

Nejméně 22 mrtvých si vyžádaly v New Yorku a New Jersey bleskové záplavy, déšť a silný vítr, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu, uvedla stanice CNN. Devět obětí hlásí New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu. Oblast kromě záplav zasáhla i tornáda. Přes 220 tisíc lidí bylo bez proudu. Prezident Joe Biden slíbil regionům postiženým přírodními pohromami veškerou pomoc.

Vakcína jako klíč. Očkování se ve světě postupně stává povinným, lidé se bouří

7. srpna 2021 14:39

Očkování proti covidu se po celém světě postupně stává povinností. Vyžadují ho totiž mnozí zaměstnavatelé, provozovatelé či pořadatelé akcí. A jak tlak na očkování stoupá, množí se také protesty. A to nejen proti povinným vakcínám, ale i proti tvrdým proticovidovým opatřením. Jedny z největších demonstrací zažila Austrálie, kde se už poněkolikáté zavírají celá města.

Brutálnímu útoku na Asiatku v USA přihlíželi dva strážci. Místo pomoci zavřeli dveře

31. března 2021 22:41

Newyorská policie ve středu zatkla muže podezřelého z pondělního útoku na starší ženu původem z Filipín, který se stal nedaleko Times Square. Jde o 38letého Brandona Elliota, který byl propuštěn z vězení v roce 2019 na doživotní podmínku. Byl usvědčen ze smrtícího útoku nožem na svou matku v roce 2002. Informoval o tom list The New York Times.

GALERIE: Sněhová bouře v USA přerušila očkování, New York čeká rekordní nadílka

1. února 2021 23:36

Severovýchod Spojených států zasáhla silná sněhová bouře, kvůli níž muselo být na některých místech přerušeno očkování proti COVID-19 a byly zrušeny letecké spoje. Milionům lidí sníh zkomplikoval dopravu. V New Yorku má do úterka napadnout kolem 60 centimetrů sněhu, což by byla ve městě vůbec největší zaznamenaná sněhová kalamita.

Demonstranti přitvrzují. V New Yorku mlátili policisty tyčemi

16. července 2020 10:11

Původně organizovaný mírový průvod na podporu policejního sboru v New Yorku se zvrátil v násilný konflikt mezi podporovateli a odpůrci policistů. Při střetu byli vážně zraněni nejméně tři důstojníci. Policie vzala do vazby 37 demonstrantů, žádný z nich neutrpěl vážnější zranění. New York v posledních dnech trápí narůstající vlna zločinů, kvůli kterým o víkendu zemřelo i jednoroční batole.

Starosta New Yorku maloval nápis Black Lives Matter. Přímo před Trumpovou věží

10. července 2020 08:17

Starosta amerického města New York Bill de Blasio se ve čtvrtek aktivně připojil k desítkám aktivistů, kteří namalovali na Páté Avenue nápis Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Akce byla kontroverzní zejména v tom, že k vytvoření nápisu došlo přímo před věží, která nese jméno amerického prezidenta Donalda Trumpa –⁠ Trump Tower.

Krvavý víkend v amerických velkoměstech. Při střelbách umíraly i nevinné děti

23. června 2020 13:12

USA za sebou mají další tragický víkend, co se incidentů se střelnými zbraněmi týče. Vůbec nejhorší situace panovala v Chicagu, kde při přestřelkách zemřelo 14 lidí a dalších více než 100 utrpělo zranění. Nejmladší obětí je přitom teprve tříletý chlapec, který cestoval v autě se svým otcem. Lidé umírali také v Minneapolisu, Seattlu nebo New Yorku.

Další socha na popravu. Americké přírodovědné muzeum odstraní prezidenta Roosevelta

22. června 2020 14:30

Známé americké přírodovědné muzeum v New Yorku odstraní od svého vchodu sochu někdejšího prezidenta Theodora Roosevelta sedícího na koni. U něj totiž stojí černoch a indián. Informovala o tom dnes agentura AP, podle které to v neděli oznámil starosta New Yorku Bill de Blasio. Podle agentury AP zatím není jasné, kdy bude socha odstraněna či kam bude přemístěna.