Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News Bill de Blasio

Bill de Blasio

Výpis příspěvků ke štítku „Bill de Blasio“

Bezdomovec zapálil vánoční strom na Times Square. New York děsí stoupající kriminalita

Devětačtyřicetiletý bezdomovec byl zatčen poté, co v úterý krátce po půlnoci zapálil ikonický 50metrový vánoční strom před sídlem společnosti News Corp na náměstí Times Square. Podle newyorských policistů šlo o zcela náhodný čin. Stoupající kriminalita ve městě by však mohla odradit zahraniční návštěvníky, kteří mohou po dvou letech navštívit New York o svátcích.

Skandální věznice v USA: Pokus o útěk autobusem, divoké party a bití spoluvězňů

Newyorská věznice Rikers Island zažila ve čtvrtek scénu jako z amerického filmu. Jeden z trestanců využil nepozornosti strážců a pokusil se uprchnout vězeňským autobusem. Jízda devětadvacetiletého nešťastníka Abubakara Sanuwa ale netrvala dlouho. Sanuwo totiž vzápětí narazil do zdi věznice. Nejedná se přitom o ojedinělý incident. Věznicí Rikers Island hýbe v poslední době jeden skandál za druhým. Trestanci pořádají v celách divoké party, mlátí spoluvězně a videa z „akcí“ sdílejí na sociálních sítích.

New York pod vodou, 22 mrtvých. Mezi oběťmi silných bouří je i dvouleté dítě

Aktualizováno

Nejméně 22 mrtvých si vyžádaly v New Yorku a New Jersey bleskové záplavy, déšť a silný vítr, pozůstatky hurikánu Ida, který v neděli pustošil Louisianu, uvedla stanice CNN. Devět obětí hlásí New York, kde bouře způsobila přívalové deště, vyplavila metro a donutila úřady k vyhlášení nouzového stavu. Oblast kromě záplav zasáhla i tornáda. Přes 220 tisíc lidí bylo bez proudu. Prezident Joe Biden slíbil regionům postiženým přírodními pohromami veškerou pomoc.

Vakcína jako klíč. Očkování se ve světě postupně stává povinným, lidé se bouří

Očkování proti covidu se po celém světě postupně stává povinností. Vyžadují ho totiž mnozí zaměstnavatelé, provozovatelé či pořadatelé akcí. A jak tlak na očkování stoupá, množí se také protesty. A to nejen proti povinným vakcínám, ale i proti tvrdým proticovidovým opatřením. Jedny z největších demonstrací zažila Austrálie, kde se už poněkolikáté zavírají celá města.

Demonstranti přitvrzují. V New Yorku mlátili policisty tyčemi

Původně organizovaný mírový průvod na podporu policejního sboru v New Yorku se zvrátil v násilný konflikt mezi podporovateli a odpůrci policistů. Při střetu byli vážně zraněni nejméně tři důstojníci. Policie vzala do vazby 37 demonstrantů, žádný z nich neutrpěl vážnější zranění. New York v posledních dnech trápí narůstající vlna zločinů, kvůli kterým o víkendu zemřelo i jednoroční batole.

Další socha na popravu. Americké přírodovědné muzeum odstraní prezidenta Roosevelta

Známé americké přírodovědné muzeum v New Yorku odstraní od svého vchodu sochu někdejšího prezidenta Theodora Roosevelta sedícího na koni. U něj totiž stojí černoch a indián. Informovala o tom dnes agentura AP, podle které to v neděli oznámil starosta New Yorku Bill de Blasio. Podle agentury AP zatím není jasné, kdy bude socha odstraněna či kam bude přemístěna.