CNN Prima News biopaliva

biopaliva

Výpis příspěvků ke štítku „biopaliva“

Sníží se ceny na benzinkách? Poslanci schválili konec přimíchávání biosložek do paliv

Povinné přimíchávání biosložky do motorové nafty a benzinu zřejmě od letošního července skončí. Omezí se i okruh vozidel, za která se musí platit silniční daň. Zaměstnanci, kteří můžou k soukromým účelům využívat služební nízkoemisní vozidla, například elektromobily, by se měli dočkat daňového zvýhodnění. Počítá s tím vládní předloha, kterou ve středu ve zrychleném režimu v prvním čtení schválila Sněmovna. Změny mají pomoci firmám i občanům proti rostoucím cenám pohonných hmot. Předloha počítá i s dvouletým odkladem termínu zákazu provozu starých kotlů na uhlí o dva roky na 1. září 2024. Návrh změn zákonů nyní dostane k projednání Senát.

KOMENTÁŘ: Fiala a spol. se pomstili Babišovi. Ok, ale jak zakleknutí pomůže lidem?

Jsem jedna z posledních, u které by Andrej Babiš mohl hledat zastání. Ale po dění posledních dnů se musím ptát, jak současná vláda reálně pomohla obyčejným občanům této země s rostoucími cenami pohonných hmot? Odpověď je podle mě, že absolutně nijak. Ono to totiž ani moc nejde, pokud chce zachovat trend „napravujeme Babišovy chyby“. Ale bylo by mi mnohem milejší, kdyby alespoň za pomoc nevydávala pomstu bývalému premiérovi. Protože zrušení biosložky v palivech se za takovou, byť slibovanou, pomstou vydávat může.

Jurečka: Babišovi na ruku nejdu. Volební systém je nefér a rozpočet bezcenný

Předseda lidovců Marian Jurečka věří, že se volební koalice s ODS a TOP 09 popere o vítězství v příštích sněmovních volbách. Nebojí se ani případné vládní spolupráce s Piráty a STAN. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS připomíná, že většina lídrů těchto stran jsou „Husákovy děti“, tudíž představitelé nové politické generace, kteří nejsou napojení na historické struktury svých stran. Má nakročeno být lídrem koalice v Olomouckém kraji a odmítá kritiku, že by jako ministr zemědělství šel na ruku Andreji Babišovi (ANO).