reklama

bití

Výpis příspěvků ke štítku „bití“

Bití, klečení v koutě, kružítko ve stehně aneb Vzpomínky padesátníků na násilí učitelů

Tělesné tresty školou povinných dětí byly v minulém režimu spíš pravidlem než výjimkou. Dokazují to výpovědi padesátníků a starších, které jsme oslovili před počátkem nového školního roku. „Naše učitelka tomu říkala točo papučo. Vzala do ruky cvičební obuv – takzvanou jarmilku –⁠ a provinilce tou gumovou botou začala mlátit,“ vzpomíná historik a učitel Vladimír Kovář na „výchovné“ metody v Základní škole v Chrjukinově ulici v Ostravě.

Veterán z Afghánistánu: Na lidi v zemi jsme se vykašlali. Letadlo bylo poloprázdné

Situace v Afghánistánu je kritická. V zemi jsou nadále desítky spolupracovníků, na které se česká vláda vykašlala. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý náčelník Speciálního oddělení Útvaru speciálních operací Vojenské policie Lumír Němec. „Většina lidí, se kterými jsme v kontaktu, se ukrývá,“ uvedl s tím, že mu připadá smutné, že se do Česka z Afghánistánu vracelo poloprázdné letadlo.

Romská komunita je složitá. Pokud „běžkyně v balerínách“ porodí, je to podle trenéra konec

Před třemi lety si nyní 16letá Annamária Horváthová, která jen v balerínách ovládla závod na 750 metrů, vysloužila pozornost. Nyní však Slovensko řeší dívčino jméno z jiného důvodu – je těhotná. Matka by nadanou dceru nejraději poslala na potrat, rodina na něj však nemá finance. Teď se k těhotenství své svěřenkyně vyjádřil i její trenér Norbert Pecze.

reklama