Bizarní vysvětlení smrti ženy na Českolipsku: Upálil ji vrah z televize, tvrdí odsouzený manžel

Vrah obviňuje vraha

Muž nepravomocně odsouzený za brutální vraždu manželky na Českolipsku se snaží zvrátit verdikt soudu. Ten mu uložil výjimečný trest 27 let za to, že podle obžaloby omráčil svou ženu paralyzérem, polil ji v autě benzinem a zapálil. Žena zaživa uhořela v krutých bolestech. Její manžel Pavel N. ale popírá, že by zabíjel. Teď přišel s novým, značně bizarním vysvětlením. Vraha své ženy prý zahlédl v televizi, má jít o Karla K. odsouzeného za podobný čin – za vraždu ženy v Rumburku.

„Na krajské státní zastupitelství dorazilo oznámení, v němž označil konkrétního pachatele, který se měl s největší pravděpodobností dopustit trestného činu, za který byl on nepravomocně odsouzen,“ potvrdila státní zástupkyně Petra Pazderková, která případ dozorovala.

Pavel N., který měl podle obžaloby vraždu své ženy fingovat jako autonehodu, se při prvním výslechu policistům přiznal. V dalších výpovědích už ale tvrdil, že je nevinný. Verze toho, co se mělo stát, několikrát měnil. Nejprve říkal, že své ženě pouze asistoval při sebevraždě a auto zapálil na její přání.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Detaily vraždy na Rokycansku: Ženu někdo brutálně ubodal. Strašné, nechápou šokovaní sousedé

Následně přišel s verzí neznámého vyděrače, který údajně chtěl peníze za to, že nezveřejní choulostivé snímky manželky Pavla N. Právě neznámý muž měl být tím, kdo Pavla N. se zbraní v ruce donutil auto polít benzínem a škrtnout sirkou. Za celou dobu před soudem ale Pavel N. nedokázal říct, kdo tajemný vyděrač je. Telefon, ze kterého si s ním údajně volal, policistům předal smazaný do továrního nastavení a sám tak zničil jediný možný důkaz.

Soud má dvě možnosti

Přes kameru CNN Prima NEWS dokonce neznámému muži poslal vzkaz. „Byla tam ještě třetí osoba a jestli můžu, tak té třetí osobě vzkazuju, jestli jí těch dvě stě tisíc za to stálo,“ říkal plačky před odchodem ze soudní síně. Teď ukázal na Karla K., kterého prý poznal při sledování televizních zpráv. Karel K. byl zatím nepravomocně odsouzený na doživotí za to, že měl v Rumburku na severu Čech zavraždit svou známou – podobně jako Pavel N. ji měl polít benzínem a zapálit. Jak se Karel K. ocitl na Českolipsku a jak se seznámil s jeho ženou, to už Pavel N. v dopise nevysvětlil.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Soudní znalci popsali hrůzné poslední chvíle života ženy

Bizarní oznámení teď dostane na stůl Vrchní soud, kam se Pavel N. proti rozsudku hned v soudní síni odvolal. „Soud má dvě možnosti. Buď nechá informaci prověřit, nebo návrh na dokazování zamítne jako nadbytečný, nedůvěryhodný,“ říká zkušený právník Jan Černý. Podle něj by se v případě prověřování oznámení věc zřejmě vrátila ke Krajskému soudu v Liberci.

Ve hře je ale i možné stíhání pro křivé obvinění, pokud by prověřování ukázalo, že jde o nepravdivé nařčení. Toho se ale Pavel N. podle právníka nijak bát nemusí, proti vraždě je to banalita, kvůli které mu soud výjimečný sedmadvacetiletý trest s největší pravděpodobností nezvýší.

Tagy: