reklama

Blatný potvrdil machinace s očkováním. Šéf Státního zdravotního ústavu Březovský končí

Ředitel Státního zdravotního ústavu (SZÚ) Pavel Březovský ke čtvrtečnímu dni rezignoval na svou funkci kvůli informacím, že se v ústavu očkovali vedle zaměstnanců i jejich příbuzní. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že podobné excesy se nemohou opakovat, a chování úřadu označil za absolutně nepřijatelné.

reklama

Web Seznam Zprávy ve středu napsal, že SZÚ rozdělil tisícovku vakcín proti nemoci COVID-19 nejen mezi své zaměstnance, ale i jejich příbuzné. Mluvčí ústavu Klára Doláková očkování rodinných příslušníků popřela. Blatný na to ve středu reagoval slovy, že si Březovského předvolá. Obecně je podle něj nutné vyslat signál, že pokusy předběhnout v pořadníku očkování prioritní skupiny nelze tolerovat.

Ve čtvrtek Blatný řekl, že s Březovským mluvil dopoledne. „Závažnost situace si uvědomuje a k dnešnímu dni rezignoval,“ prohlásil. Babiš pak uvedl, že události v SZÚ jsou absolutně nepřijatelné. „Takovéto excesy se nemohou opakovat, pan ministr Blatný z toho vyvodil personální opatření,“ doplnil. Absolutní prioritu mají aktuálně zdravotníci a senioři v domovech seniorů, dodal při představení rezervačního systému na očkování.

Seznam Zprávy zveřejnily tabulky s harmonogramem očkování, v nichž figurují zaměstnanci SZÚ. „Podle stejných příjmení lze usuzovat, že nechávají naočkovat i své blízké,“ uvedl web. Mluvčí SZÚ tvrzení popřela navzdory harmonogramu i výpovědím pracovníků ústavu.

SZÚ podle Blatného dostal jedno plato dávek vakcíny a měl stejně jako všechny organizace postupovat podle stanovených priorit. Úřad zajišťuje chod laboratoří, které pracují s infekčními vzorky, či laboratoří, jež zkoumají výskyt nové mutace koronaviru v Česku, doplnil ve středu. „Je tam velká řada lidí, kteří do té skupiny patří, pracují s infekčním materiálem, ale v žádném případě to neospravedlňuje to, co přinesly některé weby,“ sdělil.

K tématu

Další hlavní zprávy

Nehody

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

Detaily Kellnerovy smrti: Vrtulník několik minut manévroval nad horskými hřebeny

  • Aktualizováno

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterní zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

360°

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny

Jste největším hysterikem, vyslechl si Kubek. Ševčíkovi vzkázal: Nefušujte do medicíny

Nemontuji se do ekonomiky, tak vy nefušujte do medicíny, osočil prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek ekonoma Miroslava Ševčíka a vmetl mu do tváře, že se chová směšně. Ševčík předtím označil Kubka za jednoho z největších hysteriků pandemie. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS se spolu neshodli například na otevírání škol či zaplnění nemocnic.

Chystá se další zvýhodnění dlužníků, varují experti. Poslanci posoudí novelu exekucí
Pirk: Epidemie končí, ať budou opatření jakákoliv. Rotační výuka ve školách je špatně
Konec tolerance. Komunisté vypověděli dohodu s ANO, vyslovili by i nedůvěru vládě
Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem
reklama
reklama
Obrovská párty v Londýně: Britové si ve velkém užívali otevřených hospod a zahrádek

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Útok na dítě na Petříně: Krátce předtím napadl pes jinou oběť. Policie označila viníka
Hamáček zkolaboval kvůli tlaku. Před pár týdny podstoupil operaci
Další články
reklama
reklama