CNN Prima News Státní zdravotní ústav

Státní zdravotní ústav

Výpis příspěvků ke štítku „Státní zdravotní ústav“

Nákaza planými neštovicemi je nejsilnější za deset let. Experti varují před infekčními party

24. září 2022 20:32

V České republice prudce roste počet lidí nakažených planými neštovicemi. Státní zdravotní ústav eviduje 50 tisíc případů. Jedná se o nejvyšší počet nakažených za posledních deset let. Nárůst množství případů souvisí i s návratem dětí do škol. Mluvčí Státního zdravotního ústavu Štěpánka Čechová varovala, aby rodiče své děti nenechávali záměrně nakazit. Neznají totiž zdravotní stav dítěte a mohli by ho tak vystavit dvěma nemocem najednou.

CNN: Epidemie začíná v nečekaném období. V Evropě s létem roste počet případů covidu

23. června 2022 08:21

V řadě zemí na jihu a západě Evropy začátkem léta roste počet případů koronavirové nákazy. Poukázala na to americká stanice CNN. Výrazný růst výskytu nákazy hlásí například Portugalsko, Německo, Francie či Rakousko. Podle zdravotnických úřadů za to mohou nové nakažlivější varianty BA.4 a BA.5. Mnohé státy navíc zrušily prakticky všechna omezení, což podle odborníků vede k rychlejšímu šíření nákazy.

Hygienici v Praze potvrdili šestý případ opičích neštovic. Cizinec je v domácí izolaci

1. června 2022 17:20

V Praze byl potvrzen šestý případ opičích neštovic. Informoval o tom mluvčí Hygienické stanice Hlavního města Prahy Zbyněk Boublík. Osoba ve věku 34 let s občanstvím jedné ze zemí EU je podle něj po vyšetření na specializovaném oddělení nemocnice v domácí izolaci. První případ v ČR Státní zdravotní ústav (SZÚ) předběžně potvrdil před osmi dny. Odborníci tvrdí, že riziko šíření v populaci je nízké.