reklama
CNN Prima News Zlatý Slavík

Zlatý Slavík

Výpis příspěvků ke štítku „Zlatý Slavík“

Atlantida, Biely kvet, Katka. Deset největších hitů Mira Žbirky z 80. let

11. listopadu 2021 00:02

Když nenápadný mladík s brýlemi Miro Žbirka porazil v anketě Zlatý slavík do té doby pravidelného vítěze Karla Gotta, byla to opravdová senzace. O to větší, že Miro se na sólovou dráhu vydal teprve v roce 1981, ovšem jistou známost si vydobyl už před tím jako člen skupiny Modus. Mnozí považují jeho písně z 80. let za vůbec nejlepší, které složil. Připomeňme si jeho největší tehdejší hity.

Gott by oslavil 82. narozeniny. Před smrtí pro fanoušky připravil krásný dárek

14. července 2021 08:38

V den nedožitých 82. narozenin Karla Gotta vyjde 14. července jeho oficiální autobiografie, kterou zpěvák dokončil několik týdnů před svou smrtí. Vydavatelem obsáhlé publikace s názvem Má cesta za štěstím, v níž se na téměř sedmi stech stránkách nachází 1 800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, je společnost Karel Gott Agency.

Zlatý hlas z Prahy, tak se v zahraničí říkalo Gottovi. Populární byl i v zámoří

1. října 2020 11:44

Karel Gott byl bezesporu nejúspěšnějším zpěvákem v Česku a nikomu jinému se u nás zatím nepodařilo nasbírat tolik ocenění jako jemu. Své první úspěchy slavil už na začátku kariéry také za hranicemi, kde mu dokonce říkali Zlatý hlas z Prahy. Na oficiality si ale Mistr nepotrpěl, své fanoušky miloval a hudební ceny pro něj byly příjemným bonusem.

Lidé vzpomínají na Karla Gotta. V úterý by oslavil 81. narozeniny

14. července 2020 07:50

Zlatý Slavík a legenda české hudební scény Karel Gott by dnes oslavil 81. narozeniny. Nejslavnější český zpěvák ještě loni uspořádal velkolepou oslavu osmdesátin, v říjnu však podlehl akutní leukemii. Příznivci na Mistra vzpomínají a již od víkendu k jeho náhrobnímu kameni na pražských Malvazinkách proudí davy fanoušků. Právě na počest Gottových nedožitých narozenin zveřejnila režisérka Olga Malířová Špátová první záběry z celovečerního dokumentu Karel.

reklama