reklama

Dominika Gottová: Na tátu vzpomínám každý den, mrzí mě, že se nedožil mého návratu

Po smrti Karla Gotta se prvorozená dcera Dominika stala osobou, která nejčastěji plnila titulní stránky bulvárů. Po čase se stáhla a s médii přestala komunikovat. Pro CNN Prima NEWS udělala výjimku a zavzpomínala na svého otce, který loni v říjnu zemřel, právě dnes by mu bylo jednaosmdesát let.

reklama

Před rokem jste s tatínkem u něj doma v rodinném kruhu oslavili jeho osmdesátiny. Tušila jste, že je to s ním po zdravotní stránce tak zlé?
On na sobě nedal nic znát, na nic si nestěžoval. Naopak to vypadalo, že se mu daří lépe. Celý den, skoro až do večera, jsme seděli i se sestrami na terase. I s nimi to bylo velmi dojemné setkání. Dlouho jsme se takhle všechny nesešly. S tátou jsme si hodně dlouho povídali... Musela jsem mu dát slib, že sem budu jezdit častěji.

To jste ještě žila ve Finsku a do Čech jste se natrvalo vrátila až po jeho smrti. Nemrzí vás, že jste tento krok neučinila dříve?
Velmi mě mrzí, že se toho už bohužel nedožil. Z mého návratu by měl určitě velkou radost, přál si to. Dřív to ale z různých důvodů nebylo možné.

Co se vám jako první vybaví, když si na tatínka vzpomenete?
Nejraději vzpomínám na ty doby, kdy byl ještě zdráv, scházeli jsme se u dobrého jídla a pití a on mi vyprávěl své oblíbené židovské vtipy. I když už tu není, v našich srdcích je pořád a do smrti také bude. Vzpomínám na něj každý den.

Když jste se narodila, vyrůstala jste pouze s matkou. Dokonce to vypadalo, že o vás neprojevoval příliš velký zájem. Stejně tak se moc nepodílel ani na výchově. Jak moc vás to zpětně mrzí?
On byl pracovně velmi zaneprázdněný, spíše jsme ho vídaly v televizi. Já jsem to moc neřešila, prostě to tak bylo. Nebyl tím mazlícím se tatínkem. Jednou za čas k nám přišel, pozdravil mě dospěláckým podáním ruky a pusou. Ale přinesl vždycky nějaký krásný dárek. Co vím, konzultoval to s Darou Rolins, se kterou jsme skoro vrstevnice.

Prý jste jako dítě ani nevěděla, kdo je váš otec. Je to pravda?
Pamatuji si, že jednou jsme s mamkou seděly u nás doma, dívaly se na televizi a já se ji zeptala: „Kdo je ten úžasný zpěvák?“ A ona odpověděla: „To je tvůj táta.“ Když jsem byla hodně malá, spíše než otec to byl pro mě dětský hrdina.

Byla jste ve škole za hvězdu, když jste měla tak slavného tátu?
Nikdy jsem nebyla ráda středem pozornosti. Spolužáci to samozřejmě věděli a občas se na něco vyptávali. Že by si mě kvůli tomu nějak předcházeli nebo jsem díky tomu měla lepší známky, to ne. (smích)

Jak vycházíte se svými sestrami?
Myslím, že máme hezký vztah. Sice se moc často nevídáme, ale žádný problém mezi sebou nemáme.

Nežárlíte trochu na nejmladší sourozence: Charlotte Elu a Nelly Sofii, kterým se tatínek opravdu věnoval a vyrůstaly jako plnohodnotná rodina?
Jsem za ně ráda. Holčičky jsou úžasné a velmi šikovné. Je mi strašně líto, že už tu táta není a nemůžeme si ho užívat dál. Stále tomu nemůžu uvěřit...

Hodně se hovoří o vašem vypjatém vztahu s vdovou Ivanou Gottovou. Jaká je skutečnost?
Jsou to fámy. Máme normální vztah. Napsalo se o mě strašně moc lží. Udělala jsem totiž velkou chybu. Když jsem se vrátila do Čech, jako jediná z rodiny jsem komunikovala s novináři a řada z nich toho zneužila. Dodnes o mě vychází články, v nichž jsou moje citace, které jsem nikdy neřekla. Moje sestra Lucka nikdy nic neřekla a má od nich klid. Stejně tak Ivana, také nedala žádné vyjádření a má klid. Už to budu dělat stejně jako ony.

Téměř dvacet let s přestávkami jste žila ve Finsku. V čem je život v severské zemi jiný než v Čechách?
Abych řekla pravdu, nikdy jsem si tam pořádně nezvykla. Miluji léto, slunce, tam byla pořád tma a zima. Cítila jsem se tam dost osamocená. Nebylo ani kam jít. Jsem ráda, že jsem zase zpátky doma. Prahu miluji. Je to nádherné město s překrásnou architekturou. Spousta možností, kam si ve volném čase může člověk zajít. Ve Finsku nebylo v podstatě nic.

Co pro vás po návratu do ČR bylo nejtěžší?
Ten nový začátek. Najít si nové zaměstnání. Předtím v Helsinkách jsem měla dobrou práci. Ač jsem tady hledala, jak jsem hledala, žádná nebyla tak finančně ohodnocená jako tam. Člověk se musí sakra otáčet, aby si na sebe vydělal. Za tu práci v restauraci, kde dělám, jsem ale vděčná. Je to sice hodně časově náročné, pracuje se na směny, ale jsem ráda, že to mám. Díky tomu jsem si mohla pořídit i bydlení. Jsem teď spokojená.

Jak se na vašem zaměstnání projevila pandemii koronaviru?
Dva měsíce bylo zavřeno, ale pobírala jsem osmdesát procent mzdy. Moc se z toho nedalo ušetřit, ale pořád lepší než nic. Jsem šťastná, že už se svět vrátil do normálu. Do práce jsem se těšila. Lidi už mi chyběli.

Práce v šoubyznysu by vás nelákala?
Ne. To je nejistá branže. Jednou jste nahoře, jednou dole. Já potřebuji k životu jistotu. Že mi každý měsíc přijde určitá částka na účet. Ale bavilo by mě mít kosmetický salon. To je obor, kterému bych se jednou ráda věnovala naplno. Ale rozhodně to nebude hned.

V ČR už hodláte zůstat natrvalo?
Myslím, že ano. Chci se konečně usadit a postavit na vlastní nohy. Postupnými krůčky se mi to daří. O tom, že bych frnkla zase do světa, neuvažuji. Ale jak se říká, když chcete Pána Boha pobavit, seznamte ho se svými plány. Člověk nemá nikdy říkat nikdy.

Tagy:

Hlavní zprávy

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Někteří poslanci TOP 09 a ODS dostali falešné SMS, že mají nastoupit do karantény

Aktualizováno

Několik poslanců koaličních stran ODS a TOP 09 v pátek obdrželo falešnou SMS zprávu o povinné karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Uvedla to ODS v tiskové zprávě. Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že jde o evidentní podvod. Zváží další právní aspekty takové činnosti a podle toho učiní právní kroky, úřad také podá trestní oznámení.

reklama